301 sport AZ billenknijpend naar de Vreugde en verdriet bij Barcelona tijdens wereldtitelstrijd clubteams Slechte start zaalvoetballers Vier Europese landen in halve finales WK Van Rijsselberghe aan kop bij WK zeilen Groeneveld keert terug bij SSV'65 Ajax terug in de 'veilige' categorie III EUROPA LEAGUE AZ heeft aan een 1-1-gelijkspel genoeg om zich te plaatsen voor de volgende ronde van de Europa League. De Alkmaarders worden tweede in de poule. Scheveningen krijgt EK beachvolleybal vrijdag 16 december 2011 BRNO De Nederlandse zaalvoetballers zijn de WK-kwalificatie slecht be gonnen. De ploeg verloor in de Tsjechische stad Brno met 5-1 van het gastland. Bij rust keek Oranje al tegen een 3-1-achterstand aan. Het enige Nederlandse doelpunt kwam op naam van Zaïd El Morabiti. Oranje moet de twee andere groepswedstrijden tegen Wit-Rus- land en Turkije winnen om alsnog een plek in de play-offs af te dwin gen. Alleen de beste twee teams van elke poule plaatsen zich daar voor. SAO PAULO De wereldtitel in het vrouwen handbal gaat naar een Europees land. Frankrijk neemt het vandaag in het Braziliaanse Sao Paulo in de halve finale op tegen Denemarken, Europees kampioen Noorwegen treft in de andere halve eindstrijd Spanje. Het feit dat een Europees land wereldkampioen wordt, kan gunstig uitpakken voor het Neder lands team, dat in de achtste fina les werd uitgeschakeld. Daardoor maakte de ploeg nog kans op deel name aan het olympisch kwalifica tietoernooi, mei volgend jaar. PERTH Windsurfer Dorian van Rijsselberg he heeft bij het WK zeilen bij het Australische Perth de leiding geno men in de olympische RS:X-klasse. De Nederlander eindigde in drie ra ces als eerste, vierde en derde. Mandy Mulder, Merel Witteveen en Annemiek Bekkering eindigden als zevende bij het matchracen. De Laser-zeilers Rutger van Schaarden burg en Roelof Bouwmeester moe ten knokken voor een plaats in de top tien. Van Schaardenburg staat er als dertiende het beste voor. GOES Marco Groeneveld keert volgend seizoen terug als hoofdtrainer van voetbalclub SSV'65. De oefenmees- ter uit Goes stond er in het enige seizoen van de club in de hoofd klasse (2006/2007) ook aan het roer. Momenteel is Groeneveld nog trai ner van Amemuiden, dat net als SSV'65 in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal speelt Hij volgt Alexander van Keulen op, die SSV'65 aan het eind van het sei zoen verlaat. AMSTERDAM Ajax is teruggekeerd in de 'veilige' categorie III. Dat heeft de licentie commissie van voetbalbond KNVB aan de Amsterdamse club beves tigd. In die categorie zitten clubs die volledig financieel gezond zijn. De landskampioen promoveerde vanuit categorie II, waar clubs zit ten die op financieel gebied een 'voldoende' scoren. In categorie I worden clubs met fi nanciële problemen ingedeeld, die daardoor door de KNVB onder cu ratele worden gesteld. 5 AZ plaatst zich met vijf gelijke spelen en één zege voor de volgen de ronde van de Europa League. Adam Maher van AZ (8) in duel met Serhiy Valyayev (links) en Papa Gueye van Metalist Charkov. foto Olaf Kraak/ANP YOKOHAMA - Barcelona heeft zich op eenvoudige wijze geplaatst voor de finale van de strijd om de wereldtitel voor clubteams. De Spaanse winnaar van de Cham pions League ondervond in Yoko hama (Japan) weinig last van Al-Sadd uit Qatar: 4-0. Voor de rust scoorde Adriano twee keer. Na de pauze troffen Sey- dou Keita en Maxwell doel. In de eindstrijd stuit Barcelona zondag op het Braziliaanse Santos, dat zich woensdag al voor de eind strijd plaatste. Santos was met 3-1 te sterk voor de Japanse club Kashi- wa Reysol. Santos en Barcelona hoefden pas in de halve finale van het toernooi voor het eerst in actie te komen. De spelers van Barcelona hadden meer moeite het stadion binnen te komen dan de finale te berei ken. Japanse veiligheidsofficials werkten moeizaam mee toen de spelers zonder zichtbare accredita tie de bus verlieten. De beambten beweerden dat iedereen zich wel Barcelona-speler kan noemen. Een maal op het veld was de strijd bin nen 45 minuten beslist. Adriano scoorde in de 25e en 43e minuut. De eerste treffer kwam tot stand na een flater van de Al-Sadd-doelman. Na de rust wa ren Keita en invaller Maxwell suc cesvol in het eenzijdige duel. Barce lona miste een overvloed aan kan sen. Trainer Pep Guardiola liet ster spelers als Xavi, Dani Alves, Cesc Fabregas en Gerard Pique op de bank. Er was ook slecht nieuws voor Bar celona. De ploeg moet aanvaller David Villa waarschijnlijk lang mis sen. De spits raakte zwaar gebles seerd. Villa brak in de eerste helft zijn linker scheenbeen. Hij verliet per brancard het veld. De interna tional is overgebracht naar een zie kenhuis in Yokohama en moet bij terugkomst in Barcelona een opera tie ondergaan. „Dit is een zware tegenslag voor het elftal. David is een heel aardige vent en iedereen leeft met hem mee", reageerde Barcelona-coach Pep Guardiola. Villa is topscorer aller tijden van het Spaanse nationale elftal met 50 doelpunten in 81 interlands en speelde vorig jaar een zeer belang rijke rol bij het veroveren van de wereldtitel. Het is nog niet duidelijk hoe lang hij moet revalideren, maar het is de vraag of de spits op tijd fit is voor het Europees kampioen schap. „Er zijn nog zes maanden tot het EK", reageerde bondscoach Vicente del Bosque. „We zullen zien hoe snel hij herstelt." SCHEVENINGEN - Het Scheveningse strand is volgend jaar zomer decor van het Europees kampioenschap beachvolleybal. De Europese vol- leybalbond CEV wees het toer nooi definitief aan Nederland toe. Het EK vindt plaats van 29 mei tot en met 3 juni 2012. Het EK vervangt het toernooi uit de World Tour, dat dit jaar in au gustus in Scheveningen werd ge houden. Dat heeft onder meer te maken de Olympische Spelen in Londen. Het World Tour-circuit zal in 2013 Scheveningen weer aandoen. Aan het EK zullen zowel bij de man nen als de vrouwen 32 duo's mee doen, met in beide groepen drie of vier Nederlandse koppels. Organisator TIG Sports kondigde gisteren ook aan dat het werkt aan een bidbook om in 2015 het WK beachvolleybal naar Nederland te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30