3,25% 'Tot hier en niet verder bij mini-camping' Blauwe buurt kost meer tijd dan rooie E i8l zeeland SCHUB .ADVIESGROEP RegioBank3 'Ik wil hier echt nooit 1 JAAR RENTEVAST NOTA Gemeenteraad steunt voorstel college Klachten over wildparkeren HENGELSPORT JANPETER RENOVATIE Woongoed Middelburg is bijna halverwege de grootschalige renovatie van de wijk Nieuw Middelburg. De PZC volgt het proces in de krant en op www.vernieuwdmiddelburg.nl. Politie oefent achtervolging op straat vrijdag 16 december 2011 mmmmsmmm FINANCIËI tel. 0118 46445. E Dl infoC ENSTVERLENERS Onderdeel van Schnkel Adviesgroep öschinkeiadvlesgroep.rv www.schinkeladviesgroep.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het oude dossier kam peren bij de boer kan voor de PvdA-GroenLinksfractie in de Veerse gemeenteraad niet snel ge noeg afgesloten worden. De raad boog zich gisteravond over de ka dernota kleinschalig kamperen. Die nota moet de basis vormen voor het nieuwe kampeerbeleid. 'Tot hier en niet verder', was de boodschap van PvdA/GroenLinks. Fractievoorzitter Peter Holtring. „We hebben nu alles wat we wil len en ooit gewild hebben voor mi ni-campings. Ik wil het de komen de vijftien jaar dan ook niet meer hebben over kamperen bij de boer", sprak hij resoluut. De overi ge fractieleden schaarden zich, zij het met een aantal kritische kantte keningen, ook achter de voorstel len van het college van B en W. Het nieuwe kampeerbeleid moet afrekenen met alle juridische ellen de van de afgelopen jaren. Hoofd lijnen: deregulering, geen uitbrei ding van standplaatsen en de eis dat een mini-camping gevestigd moet zijn op een agrarisch bouw blok van een hectare, met aangren zend vier hectare landbouwgrond. Het grote struikelblok 'reëel agra risch bedrijf behoort daarmee tot het verleden. Ondernemend Veere en de politiek toonden zich in gro te lijnen positief over de nota. Kanttekeningen plaatsten CDA, WD en DTV gezamenlijk bij de voorkeur van het college voor col lectieve verevening ten koste van individuele verevening. Een motie daarover werd echter ingetrokken omdat verantwoordelijk wethou der René Molenaar toezegde dat individuele verevening tot de mo gelijkheden blijft behoren. De WD handhaafde haar stand punt dat quotering niet nodig is omdat de markt dat zelf reguleert. Molenaar gaf daar niet aan toe. „We blijven bij de 3015 standplaat sen. Als die uitgegeven zijn, is het 'vol is vol'. Er komt dan alleen ruimte als er weer plaatsen wor den teruggegeven." SGP-Christen- Unie zag gaarne meer speelruimte voor de ondernemer als het gaat om de hectare bouwblok waarop de camping moet zitten. Daar ging de wethouder in mee. De raad verlangde wel een grote vinger in de pap bij het opstellen van de definitieve verordening, die er volgend voorjaar moet liggen. VUSSINGEN - Op het Bellamypark in Vlissingen moet weer betaald worden voor het parkeren. Maar waarom staan er nog wel auto's op het naastgelegen De Ruyterplein zonder dat ze daarvoor betalen, vraagt D66 zich af De partij hoort mensen erover klagen en wil van het college weten wat het tegen dat 'wildparkeren' gaat doen. Zoveel vis zit er op dit moment onder onze Zeeuwse kust. Het is aan u om deze eens te gaan vangen... unnen u voorzien van alle benodigdheden U>t op! De wintermaanden zijn we 's maandags gestoten. Hengelsport Janpeter - Scheldestraat 33 - Vlissingen - Tel: 0118-418313 door Theo Giele foto's Lex de Meester Zeven weken duurt het om een huis aan deze kant van de Zacharias Jansenstraat te renove ren. Dat is een week langer dan de zes weken die nodig zijn voor de woningen in de rooie buurt. Het valt op dat ook de metselaars meer werk hebben met het vervan gen van kapotte stenen in de ge vels. „Dat komt onder meer omdat de blauwe buurt gebouwd is in een deel waar sloten liepen. Daar door heb je ook meer kans op scheurvorming", legt Bas Rooze van Woongoed uit. „Veel topgevels, poorten, siermet- selwerk, schoorstenen en vooral meer werk aan de daken." In de rooie buurt hebben de woningen afzonderlijke dakkapellen. Die wor den kant en klaar afgeleverd. Maar in de blauwe buurt loopt de dakka pel aan de achterzijde over de hele lengte van de straat en kan dus Daar wordt over nagedacht, laat een woordvoerster weten. Het De Ruyterplein blijkt een 'grijze vlek' in het parkeerbeleid. Er geldt for meel geen verbod, maar het is ook geen officiële parkeerplaats. Tij dens het werk aan het Bel lamypark werd een oogje toege knepen. De gemeente zoekt een definitieve regeling. niet in één keer worden geplaatst en moet ter plekke worden opge bouwd. „Het hele dak gaat open. Alles gaat eraf Dat maakt het werk ook wat weergevoeliger", zegt Rooze. De woningen in het vierkantje ge vormd door de Zacharias Jansen straat, Koningin Emmastraat, Ko ningin Wilhelminastraat en de Ja cob Catsstraat worden nu onder handen genomen. Elke vrijdag levert de aannemer zo'n vier woningen op. De Jasmijn straat in de rooie buurt is zo goed als af De wijkbeheergroep heeft onder een groep bewoners een en quête gehouden over hun ervaring met de renovatie. Over de opleve ring en de afwerking zijn de mees te klachten. De enquête leert ook dat mensen tevreden zijn over het snel oplossen van die klachten. Woongoed houdt per woning een klachtenlijstje bij. „We werken met een strakke planning. Maar wij zien dat het aantal klachten af neemt", zegt Petri Pijnenborg van Woongoed Middelburg. Het is voor de woningcorporatie een hele puzzel om huurders onder te bren gen als hun woning aan de beurt is. Soms duiken onverwachts pro blemen op. De eerste voorbeeldwo ning werd compleet afgewerkt. Al les keurig gesausd en geschilderd. Om mensen het idee te geven: zo kan het worden. Maar het gaf een verkeerde verwachting bij sommi ge huurders van het opleveringsni- vau. Het binnenschilderwerk blijft de verantwoordelijkheid van de huurder. „Daar leren we van", zegt Pijnenborg. Nog zo'n leermoment- je: iemand had in de schuur een vrieskist vol eten staan. „In de lijst van zaken waar je aan moest den ken stond niet vermeld dat die leeg moest zijn. Dus je kunt raden wat er gebeurde." De renovatie heeft de buurtbewoners dichter bij elkaar gebracht. Voorbeeld van een nieuwe activiteit in de buurt is de winterfair, vandaag van 14.00 tot 20.00 uur op het plein voor grand- café Willem. Er moet in de blauwe buurt ook meer metselwerk worden hersteld. MIDDELBURG - Twee auto's die bot sen, een politieauto die een achter volging inzet. Het leek levensecht wat Middelburgers gisteren zagen, maar het bleek een oefening van de Regionale Ondersteunings Groep (ROG) van de politie. Mensen die het zagen, belden de redactie van deze krant om te tip pen over een achtervolging door de politie. Ook op twitter werd over de actie geschreven. „Het is een oefening", aldus de po litie. Inderdaad op klaarlichte dag, terwijl het andere verkeer door Middelburg rijdt. „Dat benadert de realiteit het beste", luidde de verklaring. en grotere badkamer, de was machine boven én tuindeu ren. Op 16 januari wordt haar gerenoveerde woning opgele verd. „Het wordt een paleisje." Wil- ma Simpelaar kijkt vanuit de tijde lijke woning uit op haar eigen huis aan de Koningin Emmastraat 10. Bijna iedereen in haar deel van de straat heeft ervoor gekozen om na de renovatie terug te keren in de ei gen woning. Dat is meteen een zorg minder. „Want anders is het maar afwachten wie naast je komt wonen." Wilma woont al veertig jaar in de wijk; de eerste tien jaar in de Koningin Wilhelminastraat. „Dat was in het voorjaar van 1971. Mijn tweede zoon was net gebo ren." Toen in de jaren tachtig de woningen ook al eens werden, op geknapt, kwam Emmastraat 10 vrij. Een huis met een tuin op het zuiden. „Ideaal. We hebben de he le dag zon. Ik wil hier echt nooit meer weg." Met haar man bivakkeert ze sinds vorige maand op nummer 5, pre cies tegenover nummer 10. Nou ja bivakkeert, in de woonkamer is al les keurig op orde. „Ik zei tegen mijn man: 'Het is dan misschien voor een paar weken, maar ik ga niet tussen de dozen met troep zit ten.'" Toen de renovatieplannen verschenen, vroeg Wilma zich af of 'de woningbouw' wel wist wat ze mensen aandeden. Maar nu de vv( z - Wij verhuizen op 20 december. Ons nieuwe adres: Pearyweg 19, Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18