Dappere Zeeuw reikt naar horizon cultuur 113 Weihnachts-Oratorium met verrassend begin agenda Open atelier Chinese theepot levert bij veiling 80.000 euro op Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl vrijdag 16 december 2011 Maikel Harte, woensdagavond in het Ledeitheater in Oostburg. foto Camile Schelstraete door Ali Pankow Met de titel voor zijn nieuwe eindejaars- show brengt Maikel Harte het ooit ge schrapte 'Van' weer even terug in de familienaam. Voorvader Jan streepte dat tussenvoegsel in 1812 weg omdat het hem als begrafenis ondernemer vaak in lastige situa ties bracht. Zijn nazaat anno nu ziet overigens geen brood meer in de uitvaartbranche en hij legt aan de hand van cijfers uit waarom niet. Maikel Harte is naast advocaat en columnist van de PZC ook al vijf tien jaar actief als zanger en cabare tier. Vooral voor zijn eindejaars- shows, nu vijf op rij, wordt hij door het publiek in eigen regio om armd. Een opmerking op weg naar de zaal is veelzeggend: „Lek ker hè, een avondje lachen met die Zeeuws-Vlaamse zot?" Het lijkt of de streekcabaretier bij voorbaat al aan de verwachtingen voldoet. CABARET Maikel Harte Eindejaarsshow 'Van Harte'. Gezien: woensdag 14 december, Ledeitheater, Oostburg. Harte spreekt de taal van de zaal en bezingt dingen die het publiek aanspreken, zoals de 'peen met juun, met verse jus van mevrouw De Putter'. Hij doet dat met een soepele blues en daarmee is de toon gezet. De cabaretier voelt zich goed thuis op het podium en hij koestert zich in de sympathie van zijn publiek. Extra dimensie echter krijgt de show als hij af en toe de grenzen daarvan opzoekt. Zo wast hij Partij van Zeelandvoor zitter Johan Robesin even stevig de oren en geeft hij blijk van eigen afkeer van typische PW-standpun- ten. Dat getuigt van moed in een regio waar deze partij behoorlijk hoog scoorde. „Ik ben geen politie ke cabaretier", zegt Harte zelf er gens in de show. Misschien zou hij toch eens moeten overwegen die richting wat meer te beproeven. Hoewel tal van onderwerpen de revue passeren, liggen tempo en grapdichtheid wat lager dan in zijn voorgaande show. Ook de lied jes zijn wat minder verrassend. Al hoort de zaal natuurlijk nog steeds graag hoe bijvoorbeeld 'de blues van de volgende ochtend' uitpakt na een avondje stappen voor 'de wat ouder wordende man'. Harte meandert langs oudere vrou wen met een kinderwens, veilig heid, liefde voor een hond, reactie trainingen, wellness, geloof, taal barrières, eerbetoon aan Johnny Hoogerland en (wel of geen) seks. De uitsmijter voor de pauze kwam tijdens de premièrevoorstelling nog niet goed uit de verf Mis schien zou het helpen als dit a ca- pella gezongen lied over 'belasting centen' toch wat muzikale onder steuning zou krijgen. Harte heeft een prima trio daarvoor tot zijn be schikking: Frank van den Berge (toetsen), Ivo de Zeeuw (slag werk) en Willem Verbuyst (gi taar). In het verrassende slot legt de ca baretier relatie tussen de Zeeuws- Vlaamse astronaut Lodewijk van den Berg en Kapitein Rooibos uit het bekende lied, dat voor altijd aan Harte zal kleven. Zeven veelal uitverkochte zalen voor een eindejaarsshow doen mis schien elke kritische kanttekening te niet. En toch: Harte is leuk, hart stikke leuk soms, verrast af en toe, maar blijft ook wat hangen op een bepaald niveau, terwijl het talent om de lat hoger te leggen er zeker is. Een kwestie van kiezen en een dappere Zeeuw reikt naar de hori zon, net als Kapitein Rooibos. Eindejaarsshow 'Van Harte', vanavond in Stadsschouwburg Middelburg, mor gen in De Mythe in Goes; zondag 18 t/m dinsdag 20 december in Schelde- theater in Terneuzen. Aanvang: steeds om 20.00 uur. VLISSINGEN - De Vlissingse Orato rium Vereniging voert morgen avond in de Sint Jacobskerk in Vlis- singen het Weihnachts-Oratorium van Johann Sebastian Bach uit. Met het kerstconcert viert de VOV tevens haar 65-jarig bestaan. Op het programma staan de eerste vier cantates van het oratorium, met als extraatje het openingskoor van de vijfde cantate. Bijzonder is dat de VOV het werk uitvoert met de opening die Bach oorspronke lijk heeft bedoeld. De openingszin van het Weih nachts-Oratorium luidt: 'Jauchzet, Jrohlocket! Auf, preiset die Tage'. Re cent onderzoek wijst uit dat deze tekst oorspronkelijk anders was. Bach componeerde het openings koor met de tekst: 'Tönet, ihr Pau Het orkest repeteert onder leiding van Pim Overduin. foto Martin Ruppert ken! Erschallet, Trompeten!' Onder druk van het kerkbestuur in Leip zig wijzigde hij de tekst. In het oorspronkelijke openings koor vormen muziek en tekst één geheel. Pauken en trompetten klin ken als feestelijk antwoord op de oproep: 'Tönet, ihr Pauken! Erschal let, Trompeten!' VOV laat koor, pau ken en trompetten weer in de oor spronkelijk tekstzetting klinken. Het ruim negentig leden tellende koor wordt morgenavond bijge staan door het orkest RBO Sinfo- nia. Voor de evangelistenrol en de aria's zijn vier gerenommeerde so listen ingehuurd: sopraan Claudia Patacca, alt Margareth Beunders, tenor Robert Buckland en bas Frans Fiselier. Jos Vogel bespeelt het orgel. Dirigent is Pim Over duin. Vlissingse Oratorium Vereniging, mor gen in St Jacobskerk in Vlissingen. Aan vang: 19.30 uur. Meer informatie op www.vlissingse-oratoriumvereniging.nl. Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. op pad Nieuw- en Sint Joosland PZC-journalist Willem Staat houdt een le zing over de plaatselijke kerkgeschiedenis. Eben Haezerkerk, 20.00 uur podium Goes When Harry met Sally, romantische kome- m die met Isa Hoes en Daniel Boissevain. Theater de Mythe, 20.00 uur Kerstconcert Zeeuws Vocaal Ensemble Grote of Maria Magdalenakerk, 20.00 uur. 's-Heerenhoek Volkskerstzang Bevelandse Kerstkoor. RK kerk, 20.00 uur Middelburg Extra voorstelling De Rietdekker. Studio Zeelandia (Hoogstr 18-20), 20.00 uur Hardcore-avond: In Blood We Trust, Over lord, Drainlife en As Prayers Fail. Bar American, 21.00 uur Concert The Black Atlantic, Rue Royale en Kim Janssen. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Jan Hautekiet en Rick de Leeuw spelen nummers van Lou Reed. Theater De Wegwijzer, 21.00 uur Oost-Souburg Zeeuwse Accordeon Vereniging Concerti na geeft een kerstconcert. Historische kerk, 20.00 uur Terneuzen The Tenors, from Ireland to Italy, from Pop to Opera. Scheldetheater, 20.00 uur Stichting Roots: Belgische bluesavond met Ganashake en Tiny Legs Tim. Porgy en Bess, 21.30 uur Stand Up, met Oorgasme! e.a. De Pit, 22.00 uur Vlissingen Pop aan Zee: Drums Are For Parades en Tangled Horns (powerrock). De Piek, 21.30 uur Toneelvereniging Pauze speelt 'Beste Men sen' van Maaike Bergstra. Première. Theater Vestzak99, 20.30 uur middelburg - Kunstschilder Sjoerd van den Boom houdt zon dag van 13.00 tot 17.00 uur open huis in zijn nieuwe atelier aan de Buitenruststraat 20 in Middelburg. Van den Boom is afkomstig uit Bergen op Zoom, maar heeft van wege het goede kunstklimaat geko zen voor een atelier in Middelburg om te werken en te exposeren. www.sjoerdvandenboom.nl middelburg - Bij het Zeeuws Vei linghuis in Middelburg is een Chi nees theepotje verkocht voor 80.000 euro. Er was ingezet op 600 euro. De koper is een verzame laar uit China. De veiling van dinsdag en woens dag leverde meer opmerkelijke re sultaten op. Op een zeldzame zilve ren glazenkoeler uit 1709 werd 145.000 euro geboden. Een portret van de Balinese vrouw Ni Najas ge tekend door Rudolf Bonnet werd woensdag afgehamerd op 150.000 euro, de hoogste score van deze veiling. Voor een speelgoedtreinstation uit ca. 1910 werd 28.000 euro betaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13