binnenland 17 Politie heeft geen vat op O-Europese boef Deze week BOO.- inruilkorting! 4U sluiten Kladbriefje nekt piloot 15 16 17 prominent Ontdek de grootste collectie banken bij de zitspecialist! STUDIE Criminelen maken gebruik van opheffing grenscontroles Aantal abortussen dit jaar licht gedaald Man met handrem in been naar ziekenhuis Q Bon voor een gratis brochure Zitten, relaxen of liggen? 3 functies voor de prijs van 1! donderdag 15 december 2011 door Sander Zurhake utrecht - Nederlandse politiekorp sen hebben nauwelijks zicht op de verblijfplaats van Oost-Europese criminelen in Nederland. Sinds 2004 hebben Polen en mensen uit de Baltische staten geen werkver gunning meer nodig en kunnen ze hier ongecontroleerd reizen en De politiekorpsen hebben bijna geen kennis van de werkwijze van Oost-Europese criminelen, die dankbaar gebruikmaken van de op heffing van grenscontroles binnen de Europese Unie om in Neder land op grote schaal vermogensde licten te plegen, zoals systemati sche zakkenrol-campagnes, auto diefstal en ramkraken. Volgens René Hesseling, onderzoe ker bij politiekorps Haaglanden, staat dit gebrek aan inzicht een ef fectieve aanpak van rondtrekken de bendes uit Midden- en Oost-Eu ropa in de weg. „We weten for meel niet waar ze wonen. Daar door wordt het relatief makkelijk voor, bijvoorbeeld, een opgepakte zakkenroller om na een proces-ver- baal elders te gaan wonen. Daar door raken wij verdachten voor het proces kwijt en kunnen ze niet worden berecht." De politie heeft het criminolo gisch instituut van de Universiteit Utrecht, Ciroc, opdracht gegeven onderzoek te doen naar de culture le achtergrond en motieven van Oost-Europese criminelen. Uit bestaand onderzoek tot dusver blijkt dat het gaat om mannen en vrouwen die vaak afkomstig zijn uit Polen of de Baltische Staten. Het zijn voornamelijk twintigers, ze wonen niet permanent in Ne derland. Officieel zijn ze in Neder land voor werk in de bouw of de agrarische sector, maar criminali teit is hun beroep. Dat het voorna melijk om professionele crimine len gaat en niet om werkmigran- ten baseert criminoloog Dina Sie- gel op de uitstekende voorberei ding van in het oog springende overvallen op geldtransporten én het feit dat de buit terug gaat naar het thuisland. den haag - Een paar Russische en Engelse woorden en het getal 500.000 met een euroteken op een papiertje. Het sterkte de rechtbank in Den Haag in de overtuiging dat een voormalig F-16-piloot staatsge heimen wilde verkopen aan de Russen. Samen met telefoontjes en sms-berichten aan de Russi sche militair attaché in Den Haag bleek dit voor de rechtbank vol doende om de 37-jarige Ensche- deër gisteren tot vijfjaar cel te ver oordelen. Het kladpapier heeft de politie op 17 maart in beslag geno men na een ontmoeting tussen de ex-piloot en de Russische diplo maat in een restaurant in Scheven- ingen. Politie en Openbaar Ministe rie hebben cd's, dvd's, computer bestanden en documenten in be slag genomen. Een deel daarvan bevat staatsgeheimen die de man niet meer in zijn bezit had mogen hebben. Ook daarvoor is hij ver oordeeld. naar onder meer de klei en het pig ment zal dat moeten uitwijzen. De buste is tot en met 5 maart te zien. foto Jerry Lampen/ANP worden op het rijden onder in vloed, heeft zware gevolgen voor het functioneren binnen de krijgs macht. De afgelopen vijf jaar schommelt het aantal zaken waar in de militaire rechtbank tot een uitspraak komt tussen de 490 en 561." Meijer heeft de indruk dat mi litairen relatief minder delicten be gaan. „Mensen die bij Defensie in dienst treden, zijn vooraf ge screend. Dat maakt de kans op cri mineel gedrag kleiner. Maar hoe streng ook, je kunt het nooit uit sluiten." UTRECHT Het aantal abortussen is afgelopen jaar opnieuw gedaald ten opzichte van eerdere jaren, aldus de Inspec tie voor de Gezondheidszorg. Ne derland behoort wereldwijd tot de landen met een van de laagste abor tuscijfers. In de leeftijdsgroep tus sen 15 en 44 jaar worden per dui zend vrouwen 8,7 abortussen uitge voerd. Afgelopen jaar werden ruim 32.000 abortussen verricht. BRAAMT Een 44-jarige man moest gisteren in het ziekenhuis een handrem van een fiets uit zijn been laten halen, na een valpartij in het Gelderse Braamt. De man fietste samen met zijn vader. De mannen vielen toen hun sturen elkaar raakten. Tijdens de valpartij kwam een handrem vast te zitten in het been van de zoon. Vader bleef ongedeerd. 10 -18 u 10 -18 u 10 -17 u www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 7- n-k dajg-Kl Relaxbank Scala Dwingt respect af door zijn krachtige vormen en stoere eenvoud. Het ontwerp is strak, maar tegelijk vorstelijk en hui selijk. Vanaf 1790.- Relaxbank Bali JsJ Op deze relaxbank kunt u net zo ge makkelijk een uurtje wegdromen als een geanimeerd gesprek voeren. Vanaf1590." Geldig bij aanschaf van een bank op maat Niet geldig i.c.m met andere acties. Bezoek een winkel bij u in de buurt Relaxbank Farfalla jsj Dé oplossing voor de momenten dat u toe bent aan rust zonder dat u naar bed wilt gaan. Vanaf 1690.- Relaxbank Fabia Met zijn luxe bekleding en comfortabele schuimvulling nodigt de Fabia uit om even te relaxen. Vanaf I69O." (gevp*!ig.1 m fC Zwolle Madton) SBSpljliedi)kj.(b VenloNtjmeegjewegu j bvroonuhoop Afilkalaan ic 'Waalwijk Prof /eemanweg j www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 Eerst thuis proefzitten? Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo I ziet u direct of het past' 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam jj Dhr j^J Mevr j~ Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail j Zonder postzegel opsturen naar Prominent. Antw P1pzc_wkS0-3 r. 707.8070 WB Nunspeet Ontdek de multifunctionele banken van Prominent! Verstelbare banken die zich aanpassen aan het moment U kunt ze gebruiken als fauteuil of als sofa. We hebben ergonomisch zitten en volslagen ontspannen loungen bij elkaar gebracht. Drie functies in één bank: zitten, relaxen, liggen en alles wat ertussen zit. Dankzij de hoge kwaliteit, gaat u jarenlang van uw bank genieten. Elke dag. Bel 0341 - 26 06 76 voor een uitgebreide brochure of kom snel naar de showroom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7