David Philips blijft nu dichter bij zijn bronnen uit 13 'Jongen van VI' sluit mooi jaar af donderdag 15 december 2011 door René de Dreu De 35-jarig David Phi lips had al een hele carrière als blues, jazz, soul- en rockgita- rist achter de rug voordat hij zijn eigen stem en eigen muziek ontdekte. Twee - grotendeels akoestische - albums verder blijkt Philips daarmee het ameri- cana-repertoire te kunnen verrij ken. De Engelsman, die al tien jaar in Spanje woont en put uit alle Amerikaanse rootsmuziek, treedt zaterdag op in The Lane in Oostburg. David Philips was 14 jaar toen hij in zijn Engelse ouderlijk huis Jimi Hendrix via een tv-programma ontdekte. Een wereld ging open en deed de muzikale opvoeding als trompettist in een plaatselijke fanfare en de thuis altijd aanwezi ge jazz en soul verbleken. In de gi taar en die vreemde experimente le mix van blues, jazz en rock lag de toekomst verborgen. Philips bracht het tot gitarist in uit eenlopende rock-, blues-, soul- en zelfs jazzbands. Die veelzijdigheid en zijn bijzondere techniek viel op bij niet de minsten in de muziek wereld, maar ondanks die bewon dering bleef hij als 'sideman' altijd in de schaduw. Dat veranderde nadat hij op z'n 24e naar Barcelona verhuisde. „Een clubeigenaar vroeg of ik een avond wat akoestische bluessongs kon spelen. Ik had echter geen ei gen songs en zingen deed ik zelf bijna nooit, maar ik had wel geld nodig. Dus ik nam het aanbod aan en begon gelijk wat te schrijven en m'n stem uit te proberen. David Philips bleek over een krach tige stem te beschikken die tevens voor een sfeer kan zorgen. Als so list viel het hele arsenaal aan mu ziekgenres in de songs samen. Geen knip- en plakwerk, maar het geluid van een singer-songwriter die put uit de rijke bronnen van de Amerikaanse rootsmuziek. Zes jaar geleden verscheen een eerste David Philips: „Ook al komt de inspiratie van verschillende kanten, het voelt als honderd procent van mij." album: Heal Yourself Alone. Dit jaar volgde The Rooftop Recordings. Wie luistert, hoort in zijn songs en stem de erfenis van Amos Lee, Neil Young, Bob Dylan, maar ook het hele leger oude Delta-bluesmu zikanten. Opmerkelijk daarom is de een voud die de muziek uitstraalt. „Ook al komt de inspiratie van ver schillende kanten, het voelt als honderd procent van mij. De mu ziek en melodieën lijken net als de teksten opgeslagen in mijn hoofd te wachten op het juiste moment om bij elkaar te komen in een song. Als gitarist speelde ik altijd interessante stukken na, of het nu een fingerpickingblues was of een Afrikaanse tune, alles wou ik pro beren. Zo vorm je een eigen bron waaruit je kunt putten." „Na dat eerste optreden als sin- ger-songwriter kwamen er steeds meer ideeën voor songs", vervolgt Philips. „Elet groeide uit tot een verzameling met een eerste album tot gevolg. Dat maakte ik in eigen beheer, maar wel met wat gastmu zikanten. Het leverde een platen- deal op voor een tweede album en daarin ben ik nog meer bij de akoestische en pure versie van de muziek gebleven. De muziek is dan ontdaan van pop- en rockele- menten en ligt dichter bij de bron nen en ook bij uitvoering tijdens de optredens." Die formule werkt. Het album kreeg al een onderscheiding als re lease van de week bij de BBC ra dio. In jaarlijstjes die nu het dag licht gaan zien staan The Rooftop Recordings zeker bij de liefhebbers van rootsmuziek steevast hoog ge noteerd. „De verspreiding en ophef over je muziek via internet is minstens zo levensveranderend als bijvoor beeld die eerste kennismaking met de muziek van Hendrix. Maar ik ben ouder en ook daar ligt een ver klaring voor de muziek die ik nu maak. Het is toch wat meer bespie gelend en uiteindelijk opgebouwd uit een hele serie muzikale ervarin gen en ontdekkingen. Destijds had ik dat duwtje net als het geld hard nodig om die stap te durven en kunnen maken." David Philips, zaterdag in The Lane in Oostburg. Aanvang: 21.00 uur. Danny Vera foto Jozef Leenhouwers door Rolf Bosboom Zijn laatste optreden van 2011 is dicht bij huis. Dan ny Vera sluit zaterdag een succesvol jaar af met een concert in de Stadsschouwburg, in zijn woonplaats Middelburg. De 34-jarige singer-songwriter heeft de wind in de rug sinds hij een vaste, muzikale rol heeft in het populaire tv-programma Voet bal International. „Dankzij VI kan ik nu al twee jaar leven van de mu ziek. Vroeger moest er altijd nog één of twee dagen bij werken." Het programma levert hem extra optredens op en landelijke bekend heid als 'die jongen van VI'. „Veel mensen weten mijn naam niet eens, maar dat geeft niet. In deze tijd moet je toch vooral blij zijn met wat je hebt. En op deze ma nier kan ik ook mijn eigen muziek naar een breder publiek brengen. Bovendien blijft VI leuk om te doen. Ik zie het ook na twee jaar nog steeds als een uitje." In het programma speelt hij voor namelijk covers. Een doorsnede daarvan is terug te zien op de net verschenen dvd Studio 6 Sessions Line, met daarop zeventien num mers. „We hebben ze in de studio van VI opgenomen, in dezelfde set ting." Zijn meest recente album met ei gen werk, het in Nashville opgeno men Pink Flamingo, dateert inmid dels van ruim twee jaar geleden. Een nieuwe plaat is in voorberei ding. „Alle demo's heb ik af Nu wordt het een kwestie van selecte ren. Ik hoop dat er rond mei 2012 iets verschijnt." Zaterdag speelt hij met zijn vaste band een thuiswedstrijd. Optre den in een theater is toch net wat anders dan een regulier concert, zegt Danny Vera. „Normaal gaan we er bij een concert altijd meteen vol in. Nu proberen we het wat meer op te bouwen. Tussen de nummers door vertel ik ook wat en we doen wat akoestisch werk. Waarschijnlijk speel ik zaterdag ook een of twee nieuwe num mers, maar ik vraag wel altijd eerst 1 aan het publiek of ze dat goed vin den." Danny Vera, zaterdag in Stadsschouw burg, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73