6 luit donderdag 15 december 2011 Geschenkpakketjes met streekproducten. DONDERDAG 15 DECEMBER Middelharnis Film 'The Kings Speech' in filmhuis 't Diekhuus. Aanvang 20 uur. Reserveren via e-mail: receptie@hetdiekhuus.nl Oosterland Kerstviering afdeling Duiveland Vrou wen van Nu. Dorpshuis Oosterhof, 19.30 uur. VRIJDAG 16 DECEMBER 's-Heerenhoek Volkskerstzang door het Bevelandse Kerstkoor i.s.m. fanfare Sint Caecilia. RK kerk, 20.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland PZC-journalist Willem Staat houdt een lezing over de plaatselijke kerkgeschiede nis onder het motto 'Kerk in de polder'. Staat, zelf inwoner van Nieuwland, toont daarbij ook een groot aantal afbeeldingen van Nieuwland(ers). Eben Haezerkerk, aanvang 20.00 uur, kerk open 19.30 uur ZATERDAG 17 DECEMBER Borssele Met als thema 'Wat doet u aan de vooravond van kerst?' houdt de PKN-ge- meente Borssele een kerstavond waaraan meewerken: kindergospelkoor De Benja minbengels, Rinus en Pien Vroonland (in strumentaal), Rob Knuit (gitaar) en Ab Faasse (orgel). De bezoekers kunnen mee zingen met christelijke kerstliederen en er worden een kerstverhaal en gedichten yoorgelezen. Catharinakerk, Plein 68, 19.00 uur (kerk open vanaf 18.30 uur) Burgh-Haamstede Filmmiddag met kerstfilm Santa Bud dies (a.l.) Jeugdsoos Big-S, 13.00 uur. Workshop kerstdecoratie maken on der leiding van Anja de Graaf. Geref. kerk Platboslaan, 10.30 uur. Noordervroon bij Westkapelle. Viswedstrijd om Krabbetrofee. Strand Westerschouwen, 10.30 uur. Goedereede Kerstmarkt. Markt, Noordzijde haven, 13-19 uur. Middelburg Karina Leijnse, curator van de tentoon stelling 'Christien Meindertsma, Vlas (Ka vel Gz 59-west)', verzorgt een verhaal op zaal. Zeeuws Museum, 15.30 uur Dorpshuis 20.30 uur. Renesse Kerstmarkt. Centrum, van 10 tot 17 uur. Vlissingen Kinderkerstfeest voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De clowns Humpie en Dum- pie gaan op weg naar Bethlehem en on derweg maken ze heel wat mee. Er is een band, optredens van kinderen en na af loop krijgen alle kinderen frietjes. Go(o)d Times Centrum, Voltaweg 3, 17.00 uur Westkapelle Vogelwerkgroep Walcheren maakt een excursie naar het Noordervroon bij West kapelle. De nadruk zal liggen op het her kennen en tellen van de daar in groten ge tale aanwezige watervogels. Vertrek om 10.00 uur op de parkeer- plaats bij het kijkscherm aan de Slaakweg in Westkapelle. Zierikzee Officiële opening kunststof schaats- door Ali Pankow Komkommers bepaal den lange tijd het leven van Johan Stouten uit Oosterland, maar sinds kort doet hij in kaas. Begin no vember opende hij zijn speciaal zaak Koetshuysch Kaas aan de Melkmarkt 10A in Zierikzee. Koetshuysch is een franchisefor- mule waarvan nu nog slechts acht vestigingen in Nederland zijn. Het streven is dit aantal uit te breiden. „Mijn zwager in Gouda heeft ook een dergelijke winkel en dat bracht me op het idee in Zeeland de eerste Koetshuysch Kaas-vesti ging te beginnen", zegt Stouten. Voor hem betekent dit het realise ren van een reeds lang gekoesterde wens. „Een eigen winkel wilde ik altijd al en daarom volgde ik ook de Detailhandelsschool. Maar ja, ik ben opgegroeid in de komkom mers en dan rol je daar vanzelf in. Eerst als zelfstandig teler en daar na als voorman bij een komkom- merbedrijf in Sint Annaland." Zijn droom van een eigen winkel bleef echter en beseffend dat de vooruitzichten in de tuinbouw niet zo rooskleurig zijn, besloten Johan en zijn vrouw Dingena de bakens te verzetten. „We kunnen er nu ook samen onze schouders onder zetten. We hebben vijf kin deren, maar de jongste is inmid dels negen jaar, dus kan Dingena ook met regelmaat meewerken in de winkel." De voormalige kinderkledingwin kel aan de Melkmarkt kon zonder al te grote bouwkundige ingrepen in korte tijd geschikt gemaakt wor den als kaasspeciaalzaak. Met een ferme toonbank, houten presenta tie planken, een fraaie kroonluch ter en ter decoratie hier en daar wat dukdalven kreeg de winkel een passend en sfeervol interieur. Wie de monumentale voordeur is gepasseerd, ervaart een golf van nostalgie. Het voelt of je hier in een aangenaam vroeger binnen stapt. De pittig geur van kaas Nieuwerkerk Kerstmarkt. Ontmoetingscentrum protestantse ge meente, 09.00 tot 13.00 uur. Oosterland Kerstgala met muziek Deejay Jean-Paul. Gratis toegankelijk voor wie in galakleding komt. Dorpshuis Oosterhof, Vanaf 21,30 uur. Ouwerkerk Kerstbal met Foxtrot, Engelse Wals, Weense wals en nog veel meer. foto Ruben Oreel Dingena en Johan Stouten openden de eerste 'Koetshuysch Kaas' winkel dringt diep door en de aanblik van al die mooie, grote, ronde kazen doet watertanden. Stouten heeft zich terdege voorbe reid op de ommezwaai in zijn car rière. Hij volgde een interne oplei ding en liep enige tijd mee in een Koetshuysch-winkel om praktijker varing op te doen. Kaas is een 'le vend product'. Dat spreekt hem zeer aan. Nederlandse kazen in al le soorten en maten vormen de hoofdmoot van het assortiment. Uiteraard van heel jong tot zeer oud en natuurlijk vetarme 30 kaas. „De vaste maximumprijs van €7,95 per kilo behoort tot de be drijfsformule. Daarop zijn er elke week wisselende aanbiedingen", zegt de kersverse kaasondernemer. Het assortiment voorziet ook in een keur aan kruidenkaas, met pa prika, pistache, knoflook, bieslook, sambal en veel andere variaties. Een groot assortiment kruidenkazen. \M"izs I 5» Onder streekproducten prijken ook allerlei bakmixen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66