zeeland 123 excessen uit den boze' bsrco De klas van Daan is misschien de knapste aantrekkelijk shoppen Kerstzangduiven svrz SVRZ in het nieuwe woonzorgcomplex Oostkapelle Lessons en Carolsdienst in Cuyperskerk donderdag 15 december 2011 lange vorststraat - goes CROEDE - Entertainer Adrie Ooster ling presenteert zaterdagavond in zijn theater-galerie De Twee Dui ven in de Slijkstraat in Groede een speciale kerstshow onder de titel Zangduiven in de dagen voor kerst. „Een adventsprogramma met lichtpuntjes, een winterpro- gramma om mee te zingen", noemt hij het. Aanvang: 20.30 uur. rechts: boerenkapel De Kallesaien, de eerste carnavalskrant, Arnold Coenen als souteneur met dochters tijdens een Snelle Loeke (Marlou Seghers) tijdens een boerenbruiloft, foto's Wim Kooijman, Camile Schelstraete, Remy Neelemans zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. 12 groepswoningen voor mensen met dementie I waar nodig ZorgThuis in de appartementen I welzijnsactiviteiten in het gebouw SAS VAN CENT - De jaarlijkse Less ons and Carolsdienst in de Cuy perskerk in Sas van Gent is nauwe lijks nog weg te denken. De dienst met liederen en lezingen in de En gelse traditie vindt zondag plaats. Er wordt aan meegewerkt door het Zeeuws Vlaams Kamerkoor on der leiding van Marcel van Westen en organist los Verpoorten. De dienst begint met een plechtige processie. De voorgangers zijn Koen Jordens, die het negentiende eeuwse processiekruis draagt en Ad van Loveren, die een nog oude re baljuwstaf draagt en daarmee twee andere voorgangers, mgr. Lommers en Miel Erpelinck voor af gaat. Aanvang: 15.00 uur. tmcbinnenhuisadviseurs.nl Niels (links), Daan (midden) en Björn (rechts) zijn op 28 december te zien in de Nationale Wetenschapsquiz voor Junioren. foto Mark Neelemans door Raymond de Frel Alsof hij een ervaren ac teur is, houdt Daan van Ham (11) uit Hulst zijn kaken stijf op elkaar. Hoe het afloopt? Dat zegt-ie lekker niet. „Kijk op 28 december om 17.00 uur maar naar Nederland 3." Dan strijdt hij samen met zijn klas genoten Niels Schelleman (11) uit Magrette en Björn Visser (11) uit Spui namens De Meerpaal in Ter- neuzen in de Nationale Weten schapsquiz voor Junioren voor de titel 'de knapste klas van Neder land'. Het trio zit in een Leonardogroep, een klas voor hoogbegaafde kinde ren. Om zich aan te melden voor het tv-programma bedachten de 21 leerlingen evenzoveel redenen waarom zij naar Amsterdam zou den mogen voor de finale. Niels: „Zo gaven wij bijvoorbeeld aan dat we weten hoeveel nullen een duodeciljoen heeft: 72." Die 'knowhow' imponeerde; De Meerpaal mocht een deelnemer af vaardigen. Na een spannende inter ne strijd werd Daan dé kandidaat. Hij nam Björn en Niels mee naar de studio als assistenten, die hem bij twee vragen mochten helpen. En voor één opdracht werd de he le klas ingeschakeld: het bouwen van een maquette van een wind molen. „We kregen een bouwpak ket toegestuurd, maar daarin ont braken de wieken. Die moesten we zelf maken. Ook moesten we ervoor zorgen dat de mast stabiel stond. Dat hebben we met zand in boterhamzakjes voor elkaar gekre gen", zegt Daan. En verder verklapt Daan dus niets. Mag ook niet, want daar heeft hij zelfs een contract voor getekend. Nou, toch nog een voorproefje dan. Let tijdens de uitzending goed op hoe Daan de showtrap be treedt. „Tijdens de repetitie dacht ik steeds: 'niet vallen, niet vallen.' En toen struikelde ik. Alleen daar om al was ik heel zenuwachtig!" i zie ook video op www.pzc.nl Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen tocht op zondag, het leuren op maandag, de boerenbruiloft op dinsdag, de buutreedners, het mee- blèren, het wèrm blaozen, in de wiele raie, waogentjes kaike, het wordt allemaal uitgebreid behan deld. Maar niet alleen de hoogte punten van 44 jaar carnaval in Hulst staan in het boek. Ook een dieptepunt als de brand in de car- navalsloods in Heikant komt aan bod. Het boek bevat 600 foto's en is samengesteld door Frank Deij, Wim Kooijman en Camile Schel straete. Het is een feest der herken ning voor de ware carnavalsliefheb ber. Burgemeester Toine Kessen als presentator van het buutreed- nersfestival, de prinsen carnaval die in de loop der jaren de scepter zwaaiden, de erevossen en de dweilbands van Hulst. Aan het eind van het boek is voor de niet- ingewijde een abc van het carnaval opgenomen. Of er in 44 jaar carnaval veel ge dronken is of onfatsoenlijke din gen zijn uitgehaald, daarover ver schillen de meningen. Een ding is zeker: Hulst is met het carnavals feest een traditie rijker geworden. De presentatie van 44 jaar carnaval Hulst is morgen om 17.00 uur in café De Ster in Hulst. Het boek kost 24,95 euro en is te koop bij boekhandel Van Remortel in Hulst. Het kan ook besteld worden bij Duofoto in Heikant. moet het verstand de boventoon voeren. Zorg dat onze Reynaert- stad een traditie rijker wordt." Het boek 44 jaar carnaval Hulst, laat zien hoe het carnaval in Hulst begon en hoe het zich in de loop der jaren ontwikkeld heeft. De op ruimt de openingstijden van de horeca, maar zegt er vanuit te gaan dat de carnavalsvierders hier geen misbruik van maken. „Exces sen zijn uit den boze en zullen niet getolereerd worden. Ook in de roes van algehele feestvreugde Wonen of werken in het woonzorgcomplex Oostkapelle? Kijk op www.svrz.nl of bel 0900-7879777 (lokaal tarief)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55