221 zeeland 'Tijdens carnaval zijn Rotonde voldoet niet aan veiligheidseisen Jacco Ricardo zingt dit keer 'in de sneeuw' Genezingsdienst met evangelist Zijlstra Marleen Blommaert presenteert boek Nieuw nummer van gemeente: 140117 Viorella lonita toont foto's in bibliotheek HULST Boek met 600 foto's laat geschiedenis van 44 jaar leut zien Grote kerstmarkt staat in het teken van Breskens by Candle Light almanak Groente VIDEO'S MEEST CELEZEN DÉ, VOSSEN donderdag 15 december 2011 SLUIS Evangelist Jan Zijlstra houdt mor gen (vrijdag) een genezingsdienst in multifunctioneel centrum De Keure in Sluis. Zijn diensten staan in het teken van redding en gene zing. Hij predikt in het hele land, maar vooral zijn maandelijkse Ge nezingsdiensten in Leiderdorp zijn bekend. Hij komt naar Sluis op uitnodiging van de Volle Evangelie Gemeente Sion. Aanvang: 19.30 uur. HULST Marleen Blommaert uit Hulst pre senteert zaterdag om 11.00 uur haar eerste boek Mam, ik heb hele erge krimp! in de bibliotheek in Hulst. Blommaert is geboren en ge togen in Hulst. Ze schrijft een we kelijkse column in de PZC, waarin ze onder meer verslag doet van het leven met opgroeiende dochters. Het boek bevat een selectie van die columns. SLUIS In het bericht in de krant van woensdag waarin melding werd ge maakt van een nieuw centraal tele foonnummer voor de gemeente Sluis, is een storende fout geslo pen. Het vermelde nummer is niet: 0117-140117, maar 140117. Dus zon der netnummer. De gemeente hoopt via dit num mer de dienstverlening én doorver wijzing aanzienlijk te kunnen ver beteren. OOSTBURG Fotografe Viorella lonita toont tot eind dit jaar haar werk in de biblio theek in Oostburg. lonita studeert aan de Fotovak school in Rotterdam. Ze werd eerder dit jaar uitgeroe pen tot één van de tien beste stu denten van de eerste twee leerja ren van haar school, lonita richt zich vooral op portret en modefotografie. door Jean-Lou de Gucht w aar draait het bij car naval eigenlijk om? Prins Rinus I (Rien Kommers) zegt het in 1968 zo: „Even lekker alles verge ten. Ie zorgen, je werk en gewoon pret maken. Carnaval vieren om eens goed te drinken of onfatsoen lijke dingen uit te halen, heeft geen zin. Dat maakt de sfeer alleen maar kapot." Nadat carnaval in Hulst in 1966 en 1967 werd gevierd op besloten bals, mag de hele bevolking er in 1968 aan deelnemen. Tenminste als zij zich weten te gedragen. De gemeente heeft er zelfs 1.000 gul den subsidie voor over. Toenmalig burgemeester Peter Molthoff ver- BRESKENS - Het Spuiplein in Bres kens baadt zondagmiddag in kaars licht. Onder het motto Breskens bij Candle Light wordt van 10.00 tot 18.00 uur een grote kerst markt gehouden op het plein en in de directe omgeving. Middelpunt is een grote kerstwens boom op het plein, verlicht met vijfduizend lampjes. Omstreeks 14.00 uur ontsteekt emeritus pas tor Omer Gielliet de lichtjes in de boom. Iedereen kan vervolgens wensen voor het nieuwe jaar in een bus naast de boom depone ren. De leukste worden gepubli ceerd in Op Bresjes. Op het plein zijn ook 'aangeklede' twintig Mi ni's uit Gistel bij Brugge te zien. De White Groep uit Breskens zorgt voor de muzikale omlijsting. Om 15.00 uur begint een meezing- uur. Ook andere straten en plei nen zijn feestelijk verlicht. door Wout Bareman TERNEUZEN - De grote rotonde aan de Willem de Zwijgerlaan en Gui- do Gezellelaan in Terneuzen vol doet niet meer aan de huidige ei sen van verkeersveiligheid. De rotonde vormt het belangrijk ste knooppunt in het noorden van de stad en geleidt het verkeer van uit het zuiden onder meer naar de Scheldeboulevard en de Van Steen bergenlaan. In januari gaat de ro tonde op de schop. Dat gebeurt in combinatie met ingrijpende werk zaamheden aan de Van Steenber genlaan, een belangrijke verbin ding tussen de Axelsestraat en het oostelijk deel van de stad. Niet alleen de rotonde wordt aan gepakt. Ook het rioolstelsel in de Van Steenbergenlaan en het he melwaterriool worden vervangen. De zuidelijke rijbaan wordt gere construeerd en ook de voet- en fietspaden worden heraangelegd. Tenslotte wordt ook de verlichting vervangen en het openbaar groen aangepast. Het werk wordt uitge voerd door KWS in Sas van Gent en is naar verwachting vlak voor de zomervakantie grotendeels afge rond. De bewoners en andere be langhebbenden worden maandaga vond in de raadzaal van het stad huis bijgepraat tijdens een infor matieve bijeenkomst. Die begint om 19.15 uur. Tip? redactie@pzc.nl Hij is een bijzondere eter. Augurk eet hij het liefst met veel zout, zijn aard appels met een slootje azijn en die keer in het wokrestaurant verbaasde hij de hele familie door bovenop zijn bolletjes ijs, vruchtjes én sushi te leg gen. Zijn vrouw staat ook wel eens voor culinaire verrassingen. Laatst vertelde hij zijn zoon dat hij de avond ervoor zo lekker gegeten had: gekookte aardappels, een stukje vlees, en wat gekookte groente. Maar wat voor groente, dat wist hij niet precies. Bloemkool? Witte kool? Spitskool? Andijvie? Dat was het al lemaal niet, zei hij. En de zoon wist het wel, die at het ook wel eens, maar dan rauw. "Ijsbergsla?", vroeg zijn zoon verbaasd. "Ja", zei hij. "Even koken en het is héééérlijk." door Wout Bareman OOSTBURC - Het achtste kerstgala van de West-Zeeuws-Vlaamse zan ger, entertainer en presentator (ac- co Ricardo speelt zich helemaal af 'in de sneeuw'. In een decor vol winterse taferelen in het Ledelthea- ter in Oostburg presenteert Ricar do zaterdag en zondag een om vangrijk kerstprogramma. Als gastzangeres treedt streekgeno- te Ellen Minderhoud op. Ze was in de beginjaren ook al een graag geziene gast en keert dit jaar op ve ler verzoek terug in de show. Als extra gast treedt ook de veer tienjarige Guimar uit Vlissingen op. Hij heeft al tal van aanspreken de optredens achter de rug, onder meer op het Bevrijdingsfestival in de Scheldestad, in het televisiepro gramma Kinderen voor Kinderen en in de musical Oebele met mede werking van VOF de Kunst. Tenslotte werkt ook het showbal let Jumelle weer mee. Ricardo, van wie inmiddels vier cd's en een kerstmaxi-cd-single zijn verschenen, viert volgend jaar zijn 15-jarig jubileum als solo-ar tiest. Het Kerstgala begint zaterdaga vond om 20.00 uur en zondagmid dag om 14.00 uur. De entree is 15 euro. Kijk naar items over de Nationale We tenschapsquiz en Vuurwerkpreventie op www.pzc.nl en www.z2.nl 1. Mislukte overval Aardenburg. 2. Scholen scoren wisselend. 3. Mogelijke schutter meldt zich. TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Grote foto: Jeanine de Necker, Brigitte Leeraert en Monique Verstiggel hangen de clown uit; onder van links naar boerenbruiloft; rechtsboven: de raad van elf in 1974; rechtsonder: het echtpaar 't Acteurke (Werner Dewitte) en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54