Zeeland PZCL Meer koopwoningen in de verhuur Vuurwerk kan veel verknallen ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 TREND Huiseigenaren vragen vaker bij gemeenten toestemming voor tijdelijke verhuur Duidelijkheid gewenst voor volkstuinders CDA pleit voor aanpak grensproblematiek CZAV neemt eerste loods in gebruik Jongeren Koewacht kunnen weer in jeugdhonk bij basisschool terecht Donderdag 15 december 2011 Tijdens carnaval zijn excessen uit den boze Covra wil gaan breken in 1,70 meter dikke muren Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Steeds meer huizen bezitters die hun woning niet ver kocht krijgen, bieden hun huis te huur aan. Om schrikbarende aan tallen gaat het niet in de gemeen ten Terneuzen, Sluis en Hulst. Wel is er sprake van een duidelijk stij gende lijn. Koopwoningen staan steeds langer te koop. Wie zijn woning nog niet heeft verkocht en al in een ander huis is getrokken, loopt tegen dub bele lasten aan. Een mogelijkheid is dan de nog niet verkochte wo ning te huur aanbieden. Banken staan daar vaak niet om te sprin gen. Het is namelijk niet zo gemak kelijk om huurders uit een huis te krijgen. De wetgever biedt daarvoor een oplossing. De eigenaar kan bij de gemeente een vergunning aanvra gen voor tijdelijke verhuur op ba sis van de Leegstandswet. Een wo ning moet dan tenminste een jaar leeggestaan hebben. De huurder die een woning met een vergun ning voor tijdelijke verhuur be trekt, geniet veel minder huurbe- scherming. Voor de verhuurder geldt een opzegtermijn van slechts drie maanden. De huurder moet dan vertrokken zijn. Aanvragen voor tijdelijke verhuur op basis van de Leegstandswet kwamen in Terneuzen tot 2009 niet voor, aldus een woordvoerder. Het beeld is sinds 2009 (het jaar van de bankencrisis) veranderd. In 2009 zijn twee vergunningen ver leend, vorig jaar drie en dit jaar tot nu toe zeven. De gemeente Sluis meldt 'een lich te toename'. In de gemeente Hulst is dezelfde trend zichtbaar als in Terneuzen. De aantallen: nul in 2009, twee in 2010 en zes in 2011. De gemeente geeft in de vergun ning de maximale huurprijs aan. De vergunning geldt voor maxi maal twee jaar, maar kan des noods worden verlengd met maxi maal vijfjaar. Zeker niet alle mensen die met een koopwoning in de maag zit ten, vragen overigens een Leeg- standswet-vergunning aan. Vol gens een Terneuzense makelaar worden in Zeeuws-Vlaanderen ve le tientallen, nog niet verkochte huizen verhuurd zonder vergun ning. De vergunning biedt garan ties voor opzegging van de huur, maar kent ook beperkingen; dat al leen aan particulieren mag wor den verhuurd en de gemeente de huurprijs vaststelt. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Als het echt indruk moet maken, moet je de situatie heel dichtbij halen. En dus ge bruikt Rudolf Dekker van preven tiebureau 4U deze weken op Zeeuws-Vlaamse scholen een vuur werkincident in Hoek, waarbij een jongen vorig jaar meerdere vingers verloor. En als je hand niet meer compleet is, strik dan je veters nog maar eens! Leerling Yassin Lekfif mocht het gisteren proberen met een in gepakte hand tijdens een preven- tieles op het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. Met tien vin gers deed hij er acht seconden over. Met een ingepakte hand staakte Dekker de poging na bijna een halve minuut. De lessen over ongelukken en illegaal vuurwerk zoals strijkers vinden gretig aftrek. Dekker spreekt van een verdubbe ling ten opzichte van vorig jaar. „Het zal er ongetwijfeld mee te maken hebben dat alle scholen nu via e-mail zijn aangeschreven. Dan is het makkelijker om antwoord te geven op een gratis aanbod", zegt Dekker. Hij doet tot de kerstvakan tie zeker dertig scholen aan voor een les en het verspreiden van een preventiekrantje. ALcl zie ook video op www.pzc.nl IJZENDIJKE, Volkstuinders die moeten verkas sen voor uitbreiding van woning bouwplan de Groote Jonkvrouw in IJzendijke, hebben snel recht op duidelijkheid. William Gijsel, raads lid voor Nieuw Gemeentebelang in Sluis, dringt daarop aan bij het col lege van B en W. Vlakbij het kerk hof in IJzendijke ligt volgens Gijsel een stuk grond braak dat geschikt is als nieuw volkstuincomplex. De gemeente Sluis is bovendien eige naar van de grond, aldus Gijsel. VWO-leerling Yassin Lekfif mocht gisterochtend tijdens een preventieles over vuurwerk proberen zijn veters te strikken met een ingepakte hand. foto Peter Nicolai SLUIS De CDA-fracties in de gemeentera den van Terneuzen, Sluis en Hulst dienen tijdens de eerstvolgende vergaderingen een motie in, waar in behoud van het bureau Bel gische Zaken wordt bepleit. In Sluis en Terneuzen gebeurt dat van avond, in Hulst volgende week. Er wordt een beroep gedaan op de provincie om gezamenlijk de grens problematiek aan te pakken. Onder wijs, ondernemers en overheid moeten daartoe samenwerken. AXEL De Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging (CZAV) in vesteert de komende jaren acht mil joen euro in renovatie van de vesti ging aan Axelse Sassing. Gisteren werd de eerste fase van de nieuw bouw in gebruik genomen. In de nieuwe loods werd voor het eerst 300 ton meststoffen opgeslagen. Volgend jaar wordt het grootste deel van het verouderde complex gesloopt Op die plaats verrijst een modern graanopslagbedrijf. KOEWACHT - Het JOK (Jongeren Ontspanning Koewacht) maakt een doorstart. In het jeugdhonk in basisschool De Vlaswiek wordt donderdag 29 december een eerste disco-avond gehouden. Door de handen ineen te slaan met CowCity, de organisatie van de jaarlijkse speelweek in de zo mervakantie, is het vrijwilligersbe- stand weer op peil gebracht. Met een nieuwe formule staan er de ko mende periode weer activiteiten op de rol voor kinderen van 6 tot en met 15 jaar. Bij de disco op 29 december komen vanaf 19.00 uur eerst de kinderen van 6 tot en met 10 jaar aan bod. Voor de oudere jeugd barst het discogeweld vanaf 20.30 uur los. Er zullen maandelijks activiteiten plaatsvinden in het JOK, naast dis co's ook filmvoorstellingen en the magerichte party's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53