zeeland 125 Akkoord meer visgebieden akt(i)e r 1 www.vuurwerklandgoes.nl l Outdoor Travel Outfitters VIS Vlakte van de Raan Hardrijder moet rijbewijs inleveren Zorggroep Ter Weel genomineerd Crafschender zat bij Schouwse jeugdbende bas+mar de jager VUURWERK NORIG, RUK EERST OP Koningstraat 2,4461 tl 6oes A58 afrit 23 a ratis parkeren op 18 december koopzonda q I Affinity Air X ATOMIC €299,95 Salomon Mision Down Sweater Sinner skiset setprijs» €99,95 1/ Outdoor Travel Outfitters Rucphensebaan 24a - Roosendaal - tel. (0165) 528305 - www.outdoor.org donderdag 15 december 2011 i«"-W Staatssecretaris Bleker heeft gistereren een akkoord ondertekend over de bescherming van de natuur op de Noordzee. Natuur- en visserijorganisaties schuiven ook aan, al bestaat nog grote twijfel bij visserijorganisatie VisNed. door Karmen van der Werf Sluipenderwijs verliezen vissers steeds meer visge bieden. Terwijl natuur- plannen op het land, zo als de ontpoldering van de Hedwigepolder, veel verzet op roepen, is het oorverdovend stil rond de aanwijzing van natuurge bieden op zee. De Vlakte van de Raan in de monding van de Wes- terschelde is zo'n gebied. Als de voortekenen niet bedriegen, wordt nog dit jaar een kwart van de Vlak te gesloten voor de traditionele boomkorvisserij waarbij de netten met zware wekkerkettingen over de bodem worden gesleept. In 2016 volgt een totaalverbod. Oud-gedeputeerde Jaap Hennekeij uit Breskens is als voorzitter van de grootste landelijke visserijorga nisatie VisNed rechtstreeks bij de besluitvorming over het natuurbe leid op zee betrokken. Hij signa leert dat Bleker kennelijk op twee gedachten hinkt. „Op het land is Bleker erg terughoudend met na tuurontwikkeling. Dat trekt veel publiciteit. Maar wat hij op het land minder doet, lijkt hij wel te willen compenseren op zee. De aandacht voor natuur op zee gaat boven de aandacht voor visserij, maar we geven de moed niet op." VisNed is met de tweede lan delijke visserijorganisatie, de Vissersbond, niet auto matisch tegen natuurbescherming. „Wij houden van de Noordzee en de Waddenzee, net als natuur- en milieuorganisaties, politici en lobbyisten. Ook wij willen de zee ën graag behouden voor de toe komstige generaties", verklaarden Hennekeij en VisNed-directeur Pim Visser. Ze kiezen daarbij wel een eigen in valshoek, namelijk voor 'gebruiks- natuur'. „Waarom moeten vissers opeens weg blijven van plaatsen waar ze al van oudsher actief zijn", vraagt Hennekeij zich af In aansluiting op de Voordelta en Domburg 0ostkaPelle Westkapelle Vlakte van de Raan Vlissingen Noordzee Westerschelde Breskens Zeebrugge Knokke-Heist Cadzand Westerschelde is De Vlakte van de Raan aangewezen als Europees Na- tura 2000-gebied. Dit ter bescher ming van de gewone en grijze zee hond en van de vissoorten fint, zeeprik en rivierprik. Visser Jaap Albregtse uit Breskens weet dat de rivierprik een bijzonder diertje is. „Een levend fossiel, maar heel vaak vangen we die niet." Albregt se vindt het nog aparter dat de Vlakte van de Raan wordt bestem peld als foerageergebied voor zee honden. „Op de Westerschelde zit ten zeehonden, van Breskens tot de Belgische grens, maar niet op de Vlakte van de Raan." Dat is ook wel logisch, zandplaten liggen daar permanent onder waten Het zal overigens nog niet zo'n vaart lopen met de Vlakte van de Raan. De overheid zet in op behoud van de huidige natuurwaarden, die de ko mende tijd nog beter in beeld wor den gebracht. Garnalenvisserij blijft er vrijwel zeker (beperkt) mo gelijk. Voor een ander gebied, de Noordzeekustzone langs de Noord-Hollandse kust, geldt een 'herstelopgave'. De visserij zal daar veel meer beperkt worden, wat op stevig verzet stuit bij noordelijke garnalenvissers. Toch heeft ook VisNed gisteren na ampel beraad de afspraken over beide natuurgebieden onderte kend, met Bleker en natuurorgani saties. Het zit VisNed-voorzitter Henne keij dwars dat vissers nauwelijks worden geholpen zich aan te pas sen. Elektrisch vissen kan bijvoor beeld uitkomst bieden. De zeebo dem wordt daarmee minder zwaar beroerd, de ongewenste bij vangst is kleiner en - zeker zo be langrijk - het brandstofverbruik is minstens één derde lager. Het aan tal ontheffingen voor elektrisch vissen is echter beperkt. Henneke ij vindt dat de overheid schatplich tig is aan de sector en meer onthef fingen moet verlenen. „Het kan niet zo zijn dat de éne visser met een ontheffing wel kan overleven en de ander niet." RILLAND Een 49-jarige automobilist uit Tho- len heeft woensdagmorgen rond 08.45 uur op de Oude Rijksweg in Rilland zijn rijbewijs in moeten le veren. De man reed met een snelheid van 134 kilometer per uur over de Oude Rijksweg. Op deze weg mag niet harder wor den gereden dan tachtig kilometer per uur. GOES Zorggroep Ter Weel is genomi neerd voor de Medisch Contact Communicatieprijs 2012 vanwege het digitale zorgdossierproject. Van de 65 inzendingen behoort Ter Weel nu bij de laatste drie en de winnaar wordt uiteindelijk geko zen door het publiek dat kan stem men op de website van Medisch Contact. Op 24 januari wordt de winnaar be kend gemaakt in Utrecht. ZIERIKZEE Bij de jeugdbende die de politie be gin deze maand oprolde, behoort ook de jongeman die eind septem ber de beeldjes op het graf van Han- neke Wesdorps vader vernielde. In een interview in deze krant zei Wesdorp 'een week ziek te zijn ge weest' van de grafschennis. „De da der heeft op z'n werk staan op scheppen over wat hij allemaal heeft vernield", zegt ze nu te heb ben gehoord. bij bas+mar de jager tonen kleurrijke prijskaartjes opmerkelijk genereuze kortingen door de gehele collectie. naar extra korting hoeft u niet te hengelen, of toch? I want iedere aankoop wordt beloond met de uitnodiging de hengel uit te gooien in een vijver vol aantrekkelijke extra's. zo slaat u simpel een paar procent extra korting aan de haak, verrassende cadeaubonnen om uw interieur nog verder te verfraaien of een bijdrage aan een goed doel (en gevoel). wie snel komt vist de mooiste stukken eruit. kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl maandag van 13 tot 18 uur dinsdag t/m vrijdag van 9 tot 18 uur zaterdag van 9 tot 17 uur Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl 20% korting op kinder ski- en winterkleding incl. binding, montage en afstellen helm €69,95 —1- bril €39,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49