rustiger door suskast CDA vraagt raad om steun plan ADRZ zeeland 123 berco aanmerking kwam voor rijkssubsidie Grote kerststal aantrekkelijk shoppen ZORG Nieuwbouw ziekenhuis in Mortiere Rondleidingen door restanten Slot Ostende donderdag 15 december 2011 1 ffl? mmmmmBss&mmmm Dat deden Marjon en Wim ook. Het echtpaar kocht de woning in 1980, toen nog een bouwval. Een voor- en achterkamer met daartus sen in de bedstee. Een keuken was er niet. Koken gebeurde op een pe troleumstelletje in de schuur. „We hebben de woning met onze eigen handen en met vrienden op geknapt. Onze ziel en zaligheid zit in deze woning. Natuurlijk had den we last van het verkeer op het Clara's Pad. Maar verhuizen, nee, dat nooit. Dat is natuurlijk nooit een optie geweest." Anderhalfjaar geleden plof te een brief van de ge meente Borsele op de deurmat met de mededeling dat de woning in aanmerking kwam voor het geluidsproject. „Dit aan bod pakten we natuurlijk met bei de handen aan. We wilden van het lawaai af En dat is gelukt. Moet je horen. Geen herrie meer van auto's. Heerlijk. We zijn stik gelukkig." Onder meer de begla zing en de gevels aan de voorkant van de woning zijn aangepast. Bij zonder is de suskast. Deze kast zorgt voor ventilatie maar houdt het geluid tegen. Het raam kan dus dicht blijven. „Dat slaapt toch een stuk rustiger." De Borselse wethouder Con- ny Miermans zorgde er gisteren voor dat de sus kast operationeel werd. Zij wees er op dat ook het nieuwe geluidwe- rende asfalt op het Clara's Pad enorm scheelt in de herrie. „Ook is de weg sinds de invoering van een 30 kilometer regime een stuk rustiger geworden." De rijksregeling werd in 1985 in het leven geroepen. De woningen van voor 1985 die te dicht op de weg of het spoor staan, kwamen voor rijkssubsidie in aanmerking. Een inventarisatie leerde dat het om ongeveer honderdduizend wo ningen zou gaan. De subsidiepot werd daarop gebaseerd. Het pro ject zou in 1995 stoppen. „De inschatting bleek echter niet geheel realistisch te zijn. Het bleek om meer woningen te gaan", her innert Wim Metz van het gelijkna mige ingenieursbureau zich nog. Metz begeleidt het hele project. Het isoleren van 'geluidsgevoelige' woningen begon in 1986 in Zee land in de toeristische plaatsen Renesse en Burgh Haamstede. In middels zijn ook in Middelburg, Vlissingen en Borsele behoorlijk wat woningen geïsoleerd vanuit de rijksregeling. Borsele was een van de eerste Zeeuwse gemeenten die dankzij de inspanning van oud gemeenteambtenaar Jan Huisman de toekenning kreeg. In de gemeente Borsele kwa men dus 99 woningen in aan merking voor de rijksregeling. In Ovezande zijn er 54 aangepakt. Door de komst van dertig kilome ter zones was er bij 35 woningen geen sprake meer van overschrij ding van de geluidsnorm. Er ble ven er uiteindelijk nog zes over waaronder de woning van Marjon en Wim. Het huis van de buur man is volgend jaar aan de beurt en dan is het echt klaar. GOES - Op de kinderboerderij van recreatiegebied de Hollandse Hoe ve in Goes staat tot Driekoningen (6 januari) weer een grote kerst stal. Hij is gemaakt door de beheer der en een aantal vrijwilligers. De stal kan worden bezocht op woens dag-, zaterdag- en zondagmiddag. Volgens de makers is het de groot ste kerststal van Goes. lange vorstslraat - goes door Theo Ciele MIDDELBURG - De CDA-fractie zal maandag de Middelburgse gemeen teraad vragen het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) een handje te helpen bij de bouw van een nieuw ziekenhuis in de Mor tiere. De kosten voor de bouw van het ziekenhuis worden begroot op 45 miljoen euro. De christen-democraten vragen in een motie het college om met Vlis singen, Veere, provincie en zorg verzekeraars 'stappen te onderne men waardoor het eigen vermo gen van ADRZ voldoende wordt', zodat de voorbereidingen voor de bouw volgend jaar al kunnen be ginnen. Fractievoorzitter Jan Zwemer denkt dat zijn motie een goede kans maakt te worden aangeno men. Het CDA-Middelburg lan ceerde het idee om als lokale over heden bij te springen enkele we ken geleden. Zwemer ziet in de po litieke reacties in Middelburg vol doende aanleiding om het plan voor te leggen aan collega-raadsle den. Het komt erop neer dat het CDA graag ziet dat overheden en zorg verzekeraars zorgen dat het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis finan cieel gezien genoeg vet op de bot ten krijgt waardoor geldschieters bereid zijn de bouw van een zie kenhuis te financieren. Volgens het CDA is nog zes miljoen euro nodig om het eigen vermogen op het gewenste niveau te krijgen. In het plan van eisen voor het nieuwe ziekenhuis in De Mortiere staat: honderd bedden (vijftig alge mene en vijftig voor dagverple- ging), vier operatiekamers, spoed eisende hulp, een huisartsenpost, een afdeling radiologie, een dien stenapotheek, een psychiatrisch af deling en poliklinieken voor alle specialisten. Het verbouwen van het bestaande ziekenhuis aan de Koudekerkse- weg in Vlissingen is voor het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis geen optie. Dat heeft de raad van bestuur nog maals duidelijk gemaakt aan het college van burgemeester en wet houders van Vlissingen, zo blijkt uit antwoord van dit college op vragen van de Lokale Partij Vlissin gen: „Op 29 november hebben wij een constructief gesprek gehad met het ziekenhuis over de nieuw- bouwplannen. Daarbij hebben wij wederom de mogelijkheden van de Koudekerkseweg voor het voet licht gebracht. Voor de raad van be stuur van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis is dit echter niet be spreekbaar", zo schrijven burge meester en wethouders. GOES - De gemeente Goes begint vanaf week 52 met exclusieve rond leidingen door de overblijfselen van het oude Slot Ostende aan de Singelstraat. De geschiedenis van het slot voert terug tot de 12e eeuw. Sinds die tijd heeft het vele eigenaren gehad. Na 1850 krijgt het pand een hore- cabestemming. De naastgelegen bioscoop en voormalig Grieks res taurant zijn inmiddels gesloopt, zo dat de restanten goed zichtbaar zijn. De rondleidingen zijn wekelijks op wisselende dagen en duren on geveer een uur. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via info@goespromotie.nl. tmcbinnenhuisadviseurs.nl meer te horen. Je knapt er ook geestelijk zo van op." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47