221 zeeland Wim en Marjon slapen 's-Gravenpolder bereidt zich voor op calamiteit Benefietconcert gelijktijdig in Sint-Annaland en Oud-Vossemeer File door olielekkende vrachtwagen op A58 Winnaars Grote Prijs in podium 't Beest Zeeland grijpt naast duurzaamheidsprijs Moonlight shoppen week later door weer Lampionoptocht in Thoolse binnenstad Stal te bewonderen in katholieke kerk ANDEN! 30,7® WINTERBANDEÏ donderdag 15 december 2011 RILLAND Een vrachtwagen met pech heeft gistermiddag veel olie gelekt op de A58. Daardoor ontstond er een vier kilo meter lange file in de richting van Bergen op Zoom naar Vlissingen, tussen Rilland en Kruiningen. Een rijstrook was afgesloten. Om circa vier uur 's middags was de meeste olie opgeruimd en kon het verkeer weer doorrijden. GOES Twee oud-winnaars van de talen tenjacht De Grote Prijs van Neder land treden deze week op in Po dium 't Beest in Goes. Vandaag is dat lodymoon, de winnaar van 2007. Het duo uit Maastricht treedt op vanaf 20.30 uur. De winnaar van 2008, DeWolff, is zaterdag van de partij. Deze blues- rockformatie betreedt eveneens om 20.30 uur het podium. AMERSFOORT De prijs voor Duurzaamste Ge meente van Nederland 2011 is aan de Zeeuwse deelnemers voorbijge gaan. Noord-Beveland, Borsele en Ter- neuzen hadden zich kandidaat ge steld voor de prijs, die woensdag voor het eerst werd uitgereikt in Amersfoort. In de drie categorieën duurzaamste plan, project en beleid gingen res pectievelijk Dordrecht, Beesel en Assen met de titel aan de haal. In totaal waren 68 gemeenten in de race voor de prijzen. SINT-ANNALAND Het moonlight shoppen in Sint-An- naland, dat voor morgenavond stond gepland, gaat niet door in verband met de slechte weersvoor spellingen. In plaats daarvan zijn de winkels woensdag 21 december van 18.00 tot 21.30 uur geopend. Tijdens het moonlight shoppen zijn er ook tal van stands en markt kramen. Accelerando zorgt voor een vrolijke noot. THOLEN De ondernemersvereniging Tholen houdt zaterdag een lampionop tocht. Deze vertrekt om 19.00 uur vanaf speelgoedwinkel TopiToys aan de Kerkstraat. Een half uur la ter komt het gezelschap aan bij de brede trap op de Kaai. Daar kun nen deelnemers genieten van cho colademelk, oliebollen en glüh wein. Daarna vindt de trekking van de eindejaarsactie plaats. GOES In de katholieke Maria Magdalena- kerk in Goes kan iedereen vanaf zondag de kerststal bezoeken. Die dag kan dat vanaf 12.00 uur. Pastor Jeanine Heezemans zal om 15.00 uur een kerstverhaal vertellen. De stal is verder te bewonderen op 20 en 21 december van 13.00 tot 16.00 uur. Tijdens de kerstdagen is de kerk ook open. Op eerste kerstdag zal het Christuskind tijdens de ge zinsviering om 17.30 uur in de krib be worden gelegd. Een dag later, tweede kerstdag, is er om 15.30 uur een concert van de koorschool. door Frank van Cooten 'S-GRAVENPOLDER - De dorpsraad van 's-Gravenpolder en de Hoge school Zeeland slaan de handen in een om hulpverleners en dorpsbe woners in het geval van calamitei ten te laten samenwerken. Volgens Dick Fundter, projectlei der bij de Hogeschool, is uit alle er varingen inmiddels gebleken dat hulpverleners, zoals de brandweer, en inwoners in een noodsituatie samen meer kunnen bereiken dan ieder voor zich. Maar hoe herkennen hulpverle ners die zelffedzame burger? En hoe kunnen zij kennis uit de sa menleving inzetten om zo een noodsituatie als een overstroming sneller onder controle te krijgen? Om deze vragen te kunnen beant woorden, is een onderzoeksteam van het lectoraat waterveiligheid van de Hogeschool gestart met het onderzoeksproject 'de professional VOORDEELGARAGE Livingstoneweg 10 Goes (0113) 21 24 22 www.speedy-goes.nl AlvanSi st (155/80x13) Prijsopgave? 0113-212422 ISOLERENDE MAATREGELEN Woning aan Clara's Pad de laatste die in door Frank van Cooten Het is stil in de wo ning van Marjon en Wim Hoondert aan het Clara's Pad in Heinkenszand. En dat is nou precies de bedoeling. Dankzij een reeks geluidwerende maatregelen klinkt geen lawaai van auto's en vrachtwagens meer door in het huis. En dat was vroe ger wel anders. „Je gaat het je pas realiseren als het er niet meer is. Je knapt er ook geestelijk zo van op", zegt Wim. Het huis van Wim en Marjon is een van de bijna honderd wonin gen in de gemeente Borsele die de afgelopen jaren in aanmerking kwam voor de rijkssubsidie. Het gaat om huizen die niet aan de wettelijke eisen van geluidwering voldoen omdat ze te dicht op de weg staan. Deze rijksregeling stopt. Het geld is op. De gerestau reerde woning van het Heinkens- zandse echtpaar is op één na het laatste huis in de gemeente die vanuit de rijksregeling is geïso leerd. Dat was reden voor onder andere de gemeente Borsele, bouwbedrijf Schrijver en ingenieursbureau Metz uit Giessen daar gisteren uit gebreid bij stil te staan. en de zelfredzame samenleving in Zeeland'. Er is specifiek gekozen voor 's-Gra- venpolder omdat juist in kleine dorpen mensen nog oog voor el kaar hebben en elkaar willen hel pen. „Daarom organiseren we een deel van ons onderzoek in 's-Gra- venpolder met een bijeenkomst voor inwoners, leden van vereni gingen, ondernemers en hulpverle ners. Zo willen we leren welke hulp mensen nodig hebben bij een overstroming, welke vragen ze hebben, wat zij zelf kunnen en wil len doen en waar zij anderen bij kunnen en willen helpen." Inwoners en hulpverleners van 's-Gravenpolder zijn uitgenodigd voor deze bijeenkomst op 19 janua ri van 19.30 tot 22.00 uur in het dorpshuis aan de Poelvoordestraat. Aanmelden bij een van de dorpsraadle den of via dorpsraad@s-gravenpol- der.nl. In de woning van Wim en Marjon Hoondert aan het Clara's Pad in Heinkenszand is praktisch geen verkeerslawaai door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het Thools bene fietconcert Inspire2Live wordt op 11 en 12 mei op twee plaatsen tege lijk gehouden, namelijk in dorps huis De Vossenkuil in Oud-Vosse meer en gemeenschapscentrum De Wellevaete in Sint-Annaland. Het gaat om een zogeheten cirkel- voorstelling. Dat wil zeggen dat de voorstellingen op beide locaties ge lijktijdig beginnen. Halverwege de avond wisselen de artiesten van lo catie. Voor het publiek is het een doorlopend optreden. Aan het benefietconcert werken zes gezelschappen uit beide dor pen mee. Uit Sint-Annaland zijn dat Kir Royal, Het Schorrekoor, Ac celerando en gymnastiekvereni ging WIK. Uit Oud-Vossemeer zijn de muziekvereniging en pop koor Voix van de partij. De opbrengst van het benefietcon cert gaat in zijn geheel naar het team Stavoordö, met leden uit bei de dorpen. Dat doet in juni met ongeveer 20 mensen mee aan het evenement Alpe D'HuZes, waarbij de bekende berg Alpe D'Huez zes keer wordt beklommen De opbrengst van het evenement gaat naar KWF Kankerbestrijding. Stavoorde probeert vooraf zoveel mogelijk geld op te halen. De op brengst van de benefietconcerten is dus meer dan welkom. „We hopen 10.000 euro op te ha len", zegt Jack Westdorp van het comité Inspire2Live. Dat moet vol gens hem haalbaar zijn, omdat alle kosten worden gedekt door de Woonboulevard Poortvliet, dat het evenement sponsort. „Zodoen de kan de opbrengst van de kaart verkoop in zijn geheel naar het goede doel", stelt Westdorp. Tijdens de concerten zal ook het Alpe D'HuZes-lied worden ge bracht. Het origineel daarvan is van Margriet Eshuijs. Met haar me dewerking is het lied bewerkt voor koren en blaasorkest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46