Zeeland PZC! 21 Meer koopwoningen in de verhuur School toch niet uitgebreid BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 TREND Huiseigenaren vragen vaker bij gemeenten toestemming voor tijdelijke verhuur almanak Groente Donderdag 15 december 2011 Wim en Marjon slapen rustiger door suskast Covra wil gaan breken in 1,70 meter dikke muren Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Mensen wier huis al gerui me tijd te koop staat, kiezen er in toenemende mate voor om het te verhuren. Ook makelaars actief in midden-Zeeland signaleren die trend, al valt het geiet op het aan tal vergunningen op basis van de Leegstand wet nog mee. In centrumgemeente Goes bijvoor beeld lag het aantal aanvragen in 2009 op twee, in 2010 weliswaar op 22, maar dit jaar weer op 16. De speciale vergunning is aantrekke lijk, omdat op grond van de Leeg- standwet een groot deel van de normale huurbescherming niet geldt. Banken gaan hierdoor ook akkoord met deze wijze van ver huur. Dat laatste is zelfs verplicht om een koopwoning te mogen ver huren. Een woordvoerder van de gemeen te Noord-Beveland, waar dit jaar een paar vergunningaanvragen op basis van de Leegstandwet zijn aan gevraagd, benadrukt dat dat cijfer op zich niet zoveel zegt. „Er zijn natuurlijk ook mensen die het ge woon doen. Daar hebben we geen zicht op." Collin Hoondert van Kuub make laars in Goes ziet ook een toena me van langdurig te koop staande woningen waarvan de eigenaar overgaat tot verhuur. „Maar die Leegstandwet is ook een beetje een spanningsveld, want een huur der zegt op zijn beurt: 'als ik er in zit, wil ik er ook weer niet zomaar uit'. Een ander punt is dat je je hy potheekrente niet meer mag aftrek ken als je je te koop staande wo ning verhuurt." Hoondert ziet er zelf weinig heil in om (veel) te be middelen in verhuur. „Dat laat ik aan de verhuurmakelaar over. Het is een hoop werk en je moet dan een hoog volume draaien wil je er rendement van hebben." Op dit moment kampt tussen de tien en vijftien procent van de Zeeuwen die een woning te koop hebben staan met dubbele woon lasten. Hoewel woningcorparaties in andere krimpregio's in den lan de er vaker toe overgaan om hui zen op te kopen, is dat hier niet het geval. „Wij zijn geen speculan ten", zegt directeur Peter Bevers van R en B Wonen. „We doen het in principe alleen als we er zelfbe lang bij hebben, dus als iemand een woning bij ons wil kopen maar nog met zijn eigen huis zit. Bovendien gaat het vaak om wo ningen in prijsklassen die niet inte ressant zijn voor verhuur." KATTENDIJKE - Het voormalige terrein van camping Kattendijke in het gelijknamige dorp verandert razendsnel in een chaletpark. Er staan inmiddels heel wat huisjes. Het is de be doeling dat er uiteindelijk 55 komen. Recrea tieonderneming Greenvillage uit Nijkerk mikt op 55-plussers. Daarom komen op het park fraaie waterpartijen en weelderige tuinen. Speeltuintjes zullen er straks niet te vinden zijn. Het is de bedoeling dat het chaletpark in het voorjaar wordt geopend. foto Willem Mieras ■MHBg8KgS8BiggaBaB3388a door Luc Oggel KAPELLE - Hoewel christelijke basis school De Hoeksteen feitelijk recht had op uitbreiding, is die door een inpandige aanpassing niet meer nodig. Het levert de ge meente Kapelle qua investering een besparing van zo'n 95.000 eu ro op. „Een mooi staaltje van creatief denken met het oog op de krimp", aldus wethouder Leo Kosten (SGP, onderwijs). Al in 2008 was besloten dat De Hoeksteen er een (nood-)lokaal zou bijkrijgen, maar scholen zitten volgens Kosten tegenwoordig niet meer zo te wachten op uitbrei ding. „Je moet ook weer stoken voor die ruimte, dat kost weer extra exploitatiegeld. We zagen zo'n permanente unit ook niet zo zitten, dus hebben we gekeken of Tip? redactie@pzc.nl de ruimte effectiever kon worden benut door een paar muurtjes te verplaatsen en dat bleek mogelijk." Het bestuur van de overkoepelen de Alpha Scholengroep vond de oplossing acceptabel, ook met het oog op de verwachte bevolkings- krimp in Zeeland, al valt die op de Bevelanden mee. „Alle partijen konden zich hierin vinden, mooier kun je het niet krij gen", zegt Kosten. Hij is nogal een bijzondere eter. Au gurk eet hij het liefst met extra veel zout, zijn aardappels met een slootje azijn, hij smeert boter op koekjes en die keer in het wokrestaurant ver baasde hij de hele familie door bo venop zijn bolletjes ijs, vruchtjes, slagroom én sushi te leggen. Doordat hij nu steeds vaker de pan nen pakt staat zijn vrouw ook wel eens voor culinaire verrassingen. Laatst vertelde hij zijn zoon dat hij de avond ervoor zo lekker gegeten had: gekookte aardappels, een stukje vlees, en wat gekookte groente. Maar wat voor groente, dat wist hij niet precies. Het was een bolletje met wat wit en groen. Bloemkool? Witte kool? Spitskool? Andijvie Dat was het allemaal niet, zei hij. En de zoon wist het wel, die at het ook wel eens, maar dan rauw. „Ijsbergsla?", vroeg zijn zoon verbaasd. „Ja", zei hij. „Even koken en het is héééérlijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45