281 sport Fraaie omhaal De Jong helpt Twente niet Golfer Reinier Saxton maakt reuzensprong Gerndt is niet meer welkom bij Zweden Speurders bezoeken Duitse voetbalbond Geen topfunctie voor Krajicek bij ATP Waterpoloër voor vijf maanden geschorst Bruins Slot kandidaat bestuursraad Ajax Santos als eerste naar finale WK clubs Fulham van Jol geeft het weg in blessuretijd donderdag 15 december 2011 GIRONA Reinier Saxton is na de vijfde ron de van de Qualifying School voor de Europese Tour in het Spaanse Girona de best geklasseerde Neder landse golfer. Saxton maakte giste ren na een knappe ronde van 66 sla gen een reuzensprong op de rang lijst van de vijftigste naar de veer tiende plaats. Hij staat op een to taal van 345 slagen. Ook Maarten Lafeber boekte progressie. Een rondgang van 71 slagen bracht hem van de twintigste naar de vijftien de plaats. Lafeber heeft een totaal score van 346. De zeventig finalis ten in Girona strijden om dertig kaarten voor de Europese Tour. STOCKHOLM Aanvaller Alexander Gerndt van FC Utrecht is voor onbepaalde tijd verbannen uit de Zweedse nationa le ploeg. De zesvoudig internatio nal werd dinsdag door een recht bank in zijn vaderland bestraft we gens mishandeling van zijn ex-vrouw. Gerndt kreeg een geld boete en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee jaar. „Huise lijk geweld kunnen we niet accepte ren", zei voorzitter Lars-Ake La- grell van de Zweedse voetbalbond. „Hij gaat in beroep tegen zijn straf. We weten daarom nog niet wat er gaat gebeuren, maar voorlopig ha len we hem er niet bij." BERLIJN Onderzoekers hebben gisteren het hoofdkantoor van de Duitse voet balbond DFB doorzocht. Dat ge beurde naar aanleiding van moge lijke corruptie bij het verlenen van licenties aan door de wereldvoet balbond Fifa erkende spelersmake laars. De inval vond plaats nadat het Duitse blad Kicker had onthuld dat de antwoorden voor het make laarsexamen te koop waren. Het examen is in beheer van de DFB, die het bezoek bevestigde. „De pro cedure is niet gericht tegen de DFB, we verlenen alle medewer king", aldus een woordvoerder. AMSTERDAM Voormalig Wimbledonwinnaar Ri chard Krajicek heeft zijn kandida tuur ingetrokken voor een topfunc tie bij de ATP, de machtige spelers vakbond in de wereld van het top- tennis. De Nederlander (40) is tot de conclusie gekomen dat hij bin nen het bestuur van de ATP op te weinig steun kan rekenen van de stemgerechtigde leden om de hui dige baas Adam Helfant op te vol gen. De Amerikaan stopt op 31 de cember. Om belangenverstrenge ling te voorkomen had Krajicek zijn functie als directeur van het ABN AMRO World Tennis Tour nament moeten opgeven. NIEUWEGEIN De tuchtcommissie van de Neder landse zwembond KNZB heeft waterpoloër Botond Szalma van landskampioen Schuurman BZC voor vijf maanden geschorst. De Hongaar werd in november bij een dopingtest betrapt op het gebruik van cannabis. Schuurman BZC heeft Szalma als gevolg daarvan ontslagen. „Ontzettend stom", zei de Hongaar nadat hij was betrapt. „Ik raakte op een feestje in een bepaalde stem ming en heb toen cannabis ge bruikt." Szalma, die afzag van een contra-expertise, mag tot 15 mei 2012 niet waterpoloën. AMSTERDAM Tonny Bruins Slot heeft zich sa men met Dick Schoenaker kandi daat gesteld voor de bestuursraad van Ajax, die de ledenraad en het bestuur van de Amsterdamse club gaat vervangen. De oud-trainer en ex-voetballer worden op 22 decem ber samen met Hennie Henrichs, Jan Buskermolen, Hein Blocks en Cees Vervoorn tijdens de algeme ne ledenvergadering voorgedragen. Ze vervangen Cees van Oevelen en Ruud Suurendonk, die zich hebben teruggetrokken. Bruins Slot was ja renlang de rechterhand van Johan Cruijffbij Barcelona. TOYOTA - De pas negentienjarige Neymar (foto links) schiet de 1-0 binnen tegen Kashiwa Rey- sol. Het Braziliaanse toptalent plaatste zich giste ren met zijn ploeg Santos ten koste van de Ja panse club voor de finale van het wereldkampi oenschap voor clubteams. De kans is groot dat Barcelona daarin zondag de tegenstander is. Neymar, die wordt begeerd door nagenoeg alle Europese topclubs, liet zich meteen gelden in Toyota. Al na vijf minuten schoot de Braziliaanse aanvaller op de paal. Een kwartier later brak hij met een prachtige treffer de wedstrijd open. Bor- ges en Danilo maakten het karwei af voor San tos, de winnaar van de Copa Libertadores. Hiroki Sakai deed wat terug namens Kashiwa Reysol. Santos hoopt onder aanvoering van de getructe Neymar voor de derde keer de prijs voor de bes te club ter wereld te veroveren. De Brazilianen deden dat eerder in 1962 en 1963, toen met Pelé als grote man. ledereen rekent erop dat Santos zondag in de fi nale aan zal treden tegen het Barcelona van Pep Guardiola (foto echter voor al t< gens de Catalaai daag niet de eni; „We hebben all moeilijk om te v dus Guardiola. Barcelona stapte in El Clasico op tuig richting Jap in Spanje. „Sin PARIJS - Na 45 minuten voetballen leek er gisteravond niets aan de hand voor Fulham. De ploeg van trainer Martin Jol leidde bij rust met 2-0 en was bij die stand ge plaatst voor de volgende ronde van de Europa League. In de twee de helft ging het alsnog mis. Odense kwam uit een vrije trap te rug tot 2-1 en maakte diep in bles suretijd ook nog de gelijkmaker. Daardoor ging niet Fulham maar Wisla Krakow verrassend door de volgende ronde. Paris Saint-Germain werd, on danks een 4-2-zege op Athletic Bil bao, ook uitgeschakeld. Red Buil Salzburg, onder leiding van de Ne derlandse trainer Ricardo Moniz, won namelijk ook bij Slovan Bra tislava (2-3). De Oostenrijkers ein digen in punten gelijk met de Fran se club, maar kunnen een beter on derling resultaat overleggen. FC Twente-aanvaller Emir Bajrami (rechts) wordt in een duel afgetroefd door Gervasio Nunez van Wisla Krakow. foto Czarek Sokolowski/AP KRAKOW - Een wonderschone om haal van Luuk de Jong hielp FC Twente gisteravond niet aan een uitzege in de Europa League bij Wisla Krakow. De prachtige treffer bleek een schaars hoogtepuntje van de formatie uit Enschede, die al zeker was van de groepswinst. De voormalige werkgever van trai ner Robert Maaskant leek weinig op te schieten met de zege (2-1), maar een late gelijkmaker van Odense bij Fulham (2-2) zorgde alsnog voor feest in Krakow. Trainer Co Adriaanse reisde zon der Peter Wisgerhof, Douglas, Ni kolai Michailov, Wout Brama en Roberto Rosales naar Polen. Toch begon FC Twente met een repre sentatief elftal aan het laatste groepsduel. Doelman Nick Marsman en verde diger Nils Röseler maakten hun Europees debuut voor de Tukkers, die al snel op achterstand kwa men. Balverlies van Nacer Chadli leidde na twaalf minuten de ope ningstreffer van Wisla Krakow in. Lukasz Gargula bekroonde een snelle counter van de thuisploeg met de 1-0. FC Twente speelde traag en met weinig inspiratie, maar kwam na 39 minuten wel op gelijke hoogte. Luuk de Jong stond met zijn rug naar het doel, maar nam een voor zet van Denny Landzaat in één keer op zijn voet. De prachtige om haal belandde buiten het bereik van keeper Pareiko in het doel. Verdediger Rasmus Bengtsson mocht zich aanrekenen dat de doelman uit Estland in de 46e mi nuut de assist van de 2-1 van Wis la Krakow leverde. De Zweedse verdediger verkeek zich op een ver re uittrap van de keeper en kon vervolgens niet meer voorkomen dat Tsvetan Genkov doel trof. FC Twente vond het vervolgens wel best en ontsnapte nog twee keer aan een grotere nederlaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44