vis akt(i)e m 1 ontbrak nog in Zeeland' Outdoor Travel Outfitters Cathy Kotoun maakt carnavalslied met leerlingen Leonardo onderwijs zeeland 125 bas+mar de jager januari aan het publiek Cultureel ontbijt met Reizend Winterorkest Kerststal in katholieke kerk A58 afrit 23 qratis 18 december koopzonda Kinderkleding Affinity Air - Salomon Mision Down Sweater ï€159,95 O gOf/^korting €299,95 Outdoor Travel Outfitters Rucphensebaan 24a - Roosendaal - tel. (0165) 528305 - www.outdoor.org Sinner skiset donderdag 15 december 2011 bij bas+mar de jager tonen kleurrijke prijskaartjes opmerkelijk genereuze kortingen door de gehele collectie. naar extra korting hoeft u niet te hengelen, of toch? want iedere aankoop wordt beloond met de uitnodiging de hengel uit te gooien in een vijver vol aantrekkelijke extra's. zo slaat u simpel een paar procent extra korting aan de haak, verrassende cadeaubonnen om uw interieur nog verder te verfraaien öf een bijdrage aan een goed doel (en gevoel). wie snel komt vist de mooiste stukken eruit. kerkplein 57 kapelle 0113343810 www.basmar.nl maandag van 13 tot 18 uur dinsdag t/m vrijdag van 9 tot 18 uur zaterdag van 9 tot 17 uur S Salomo tijdens een repetitie. De mannen oefenen één keer in de twee weken in het Calvijn College in Goes. foto Willem Mieras door Ali Pankow zierikzee - Muziekdocente en diri- gente Cathy Kotoun uit Zierikzee is met leerlingen uit de boven bouw van de Leonardogroepen Schouwen-Duiveland bezig met het maken van een carnavalslied. De ideeën voor de tekst en de me lodie moeten zoveel mogelijk van de leerlingen zelf komen. „Ik heb een carnavalslied in Lim burgs dialect laten horen. Dat von den de kinderen geweldig. Nu gaan ze zelf aan de slag met het schrijven van liedteksten. We pro beren ook zo snel mogelijk los te komen van die melodie en dan zelf vanuit de teksten die we straks kiezen een ritme te creë ren", vertelt Kotoun. Zij heeft er al le vertrouwen in dat er een swin gende carnavalskraker tot stand komt, maar zij acht het niet aanne melijk dat het lied wordt opgeno men en uitgebracht. De Leonardogroepen voor hoog begaafde leerlingen behoren tot openbare basisschool Binnen de Veste in Zierikzee. Kotoun geeft daar les volgens de muziekmetho- de Stimed. Dat is een creatief pro ces dat in logische stappen en aan de hand van inspirerende voorbeel den wordt vormgegeven. In dat ka der ging Kotoun eerder al aan de slag met een lied uit de Renaissan ce, dus uit de tijd van Leonardo da Vinei. „We zijn met behulp van de me diatechnieken van deze tijd die me lodie gaan remixen", vertelt de mu ziekdocente. Met de leerlingen in de midden bouw ging zij ook terug in de tijd en werd een bladzijde uit de Suske en Wiske-strip De kale kapper live gespeeld. Dat gebeurde in spel en met muziek. In dit verband werd ook geleerd hoe geluiden in een film eigenlijk tot stand komen. MIDDELHARNIS - Het maandelijks cultureel ontbijt in het Diekhuus in Middelharnis begint zaterdag met een muziekoptreden van het Reizend Winterorkest, dat na dit vroege concert begint aan een ei- landtoer over Goeree-Overflakkee. Aan de daarop volgende discussie over 'sociaal-culturele kruisbestui ving en wiskunde' nemen deel: musicus Piet Westhoeve, docent Swier Garst en publiciste Andrea Stribos-Esmeijer. De bijeenkomst biedt het publiek mogelijkheid vragen te stellen en culturele informatie te delen met de ontbijters. Aanvang 9.00 uur. GOES - In de katholieke Maria Mag- dalenakerk in Goes kan iedereen vanaf zondag de kerststal bezoe ken. Die dag kan dat vanaf 12.00 uur. Pastor Jeanine Heezemans zal om 15.00 uur een kerstverhaal ver tellen. De stal is verder te bewon deren op 20 en 21 december van 13.00 tot 16.00 uur. Tijdens de kerstdagen is de kerk open. Op eer ste kerstdag wordt het Christus kind tijdens de gezinsviering om 17.30 uur in de kribbe gelegd. TWee- de kerstdag, is er om 15.30 uur een concert van de koorschool. 20% korting op kinder ski- en winterkleding syr incl. binding, montage en afstellen in dames en heren model |met ganzendonsl gevuld winterjack! helm €69,95 bril €39,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41