Havenpark wordt autoluw door palen 'Een koor als Salomo Hennepkwekerij ontmanteld 241 zeeland Postbode beroofd Nog een keer voor oude tarief met stoomtram KRITIEK Geulenpatroon in straat onder vuur PRESENTATIE Nieuw koor voor jonge mannen presenteert zich op 14 Winnaars Grote Prijs in podium 't Beest Kersttour rond het Grevelingenmeer Zwembaden veilig volgens controles File door olielekkende vrachtwagen op A58 Presentatieconcert Natuurgids geeft extra rondleiding Fort Rammekens donderdag 15 december 2011 door Piet Kleemans zierikzee - Niet alleen het Haven plein, maar ook het Havenpark in Zierikzee wordt autoluw. Dat kan door dynamische - in het wegdek verzinkbare - palen te plaatsen aan het begin van het Havenpark en in de Poststraat. Dat werd gisteren duidelijk tijdens de presentatie van het aangepaste herinrichtings plan voor Havenplein, Havenpark en Oude Haven. Het is de bedoeling dat gemotori seerd verkeer - waaronder ook vrachtverkeer - alleen tijdens ven stertijden toegang krijgt tot Haven park en Havenplein. De bewoners van het Havenpark willen echter meer. Gisteravond werd herhaalde lijk aangedrongen op het zo ver mogelijk van de huizen aanleggen van de rijbaan. Of dat bij de verwe zenlijking van de plannen zoals ze er nu liggen daadwerkelijk ge beurt, is nog niet duidelijk. Wel door Wendy van den Hurk vlissingen - Toen een postbode van PostNL zich dinsdagmiddag in de Vlissingse Verkuijl Quakkelaar- straat omdraaide na zijn laatste en velop door de brievenbus te heb ben geduwd, bleek zijn fiets weg te zijn. Met tassen en al. En dat in de wijk waar hij de be woners al jarenlang post bezorgt. Doorgaans worden die tassen nog wel ergens teruggevonden, zij het soms gedumpt in een sloot, weet persvoorlichter Hanne Kluck van PostNL. „Het gaat de dieven im mers om de stevige fiets waar post bodes mee werken." Maar dit keer was er meer geluk. In de Walstraat werd gistermiddag de fiets mét tassen teruggevonden. Omdat alle post nog zo keurig ge bundeld zat, miste er waarschijn lijk niets. GOES Twee oud-winnaars van de talen tenjacht De Grote Prijs van Neder land treden deze week op in Po dium 't Beest in Goes. Vandaag is dat Jodymoon, de win naar van 2007. Het duo uit Maas tricht treedt op vanaf 20.30 uur. De winnaar van de editie 2008 van de talentenjacht, DeWolff, is zater dag van de partij. Deze bluesrock formatie betreedt eveneens om 20.30 uur het podium. ZIERIKZEE Prachtige natuur, leuke weetjes en bijzondere tips. Dat zijn zo wat in grediënten van het Rondje Greve- lingen. Het gaat om een rondje van zo'n 80 kilometer lengte dat met auto, motor of brommer afgelegd kan worden. Vanaf vandaag is de rond het Grevelingenmeer uitge stippelde route gratis verkrijgbaar via www.rondjegrevelingen.nl. Dat kan als app op de mobiele telefoon en i-pad of als printbare versie. VLISSINGEN In de zwembaden in Vlissingen kan met een gerust hart gezwom men worden. Uit recente controles bij het Vrijburgbad en Zwem school Zeeland blijkt dat er geen onveilige situaties zijn aangetrof fen. Burgemeester en wethouders van Vlissingen antwoorden dat op vragen van D66. De controles zijn gehouden naar aanleiding van een dodelijk ongeval in een zwembad in Tilburg. RILLAND Een vrachtwagen met pech heeft gistermiddag veel olie gelekt op de A58. Daardoor ontstond er een vier kilo meter lange file in de richting van Bergen op Zoom naar Vlissingen, tussen Rilland en Kruiningen. Een rijstrook was in verband met de olielekkage afgesloten. Om circa vier uur 's middags was de meeste olie opgeruimd en kon het verkeer weer doorrijden. door Rob Paardekam duidelijk werd gisteravond dat het idee om de layout van het nu nog al formele Havenpark - grof ge zegd twee grote grasvelden met rechte bloemperken gescheiden door een overdwars slingerpaadje - te veranderen valt bij de Haven- parkbewoners niet in goede aarde. Het ontwerp van een meanderend geulenpatroon in het park, wat dan middels verschillende kleuren en steensoorten doorgetrokken wordt in het Havenplein, kan geen genade vinden bij de bewoners- groep. „Dat zie je alleen maar uit de lucht en niet als je daar loopt", was gisteravond een veelgehoorde kreet. Het weghalen van de stenen paaltjes die nu de loopstroken langs Havenpark en Havenplein van de rijbaan scheiden, wordt evenmin met gejuich onthaald.' De wens van de Havenparkbewoners voor plaatsing van hogere en meer sierlijke paaltjes is door de gemeen te niet gehonoreerd. Zeeland heeft er weer een koor bij: Jong Mannenkoor Salomo. Tijdens een concert in de (ohanneskerk in Kruiningen, op 14 januari, presen teren de zangers zich voor de eer ste keer aan het publiek. Daarna moeten nog vele optredens vol gen. Salomo is een koor op christelijke grondslag, bedoeld voor mannen van pak 'm beet 18 tot 45 jaar. De bekende dirigent Peter Wildeman uit Tholen nam het initiatief, loost van Belzen, eveneens een bekende naam in de Zeeuwse 'korenwe reld', is als organist en pianist aan het nieuwe mannenkoor verbon den. „We hebben inmiddels veertien le den", vertelt Izak Riedijk uit Yerse- ke, die de pr voor zijn rekening neemt. „Dat mogen er nog wel wat meer worden. Twintig is een mooi aantal. Als dan een keer een paar mensen niet kunnen als we een concert hebben, is er niet met een een probleem." Vooral 'bassen' zijn meer dan wel kom, maar uiteraard kan elke geïn teresseerde zich aanmelden. Als er niet direct plaats is, wordt iemand op de wachtlijst geplaatst. Het heb ben van een goede zangstem is overigens wel een vereiste. „Want we streven een hoog niveau na", stelt Riedijk. „De veertien mannen die nu het koor vormen, hebben allemaal koorervaring en geschool de stemmen." De psalmen, gezangen en Engelstalige liederen van Salomo zullen in januari voor het eerst voor het grote pu bliek te horen zijn. Als het aan Rie dijk ligt, zal het daar zeker niet bij blijven. Salomo moet een blijver tje worden. Het is de bedoeling om ongeveer om de drie maanden ergens een optreden te verzorgen. Aan het enthousiasme van de le den zal het niet liggen, die is bij zonder groot. „Een koor als Salo- Tijdens het presentatieconcert van 14 januari zal Salomo acht num mers ten gehore brengen. Verder treden de zeven winnaars van het Interclassic Music Con cours op. Dat zijn: Tenira Sturm, soliste. Arianne Duel, bugel. Marilyn Hansum, soliste met gitaar. Hannie Huls en Marianne van Slig- tenhorst, zangduo. Flip Markwat, pianist. The Three Voices, zangtrio. Hans Mallegrom, solist. scharendijke - Omdat het nog steeds een beetje feest is, kunnen bezoekers van het RTM-trammu- seum op tweede kerstdag, maan dag 26 december, nog één keer voor het oude tarief over het hele, uitgebreide, traject rijden. Die dag rijden de speciale stoom- verwarmde RTM-Kersttrams van het RTM-museum aan de Brou- wersdam in Ouddorp naar de nieu we - onlangs met enig feestgedruis in gebruik genomen - Schouwse halte Scharendijke Dolfijn. De vertrektijden van de stoom trams vanaf de Remise in de rich ting van het nieuwe eindpunt zijn: U-45,13-30 en 15.30 uur. Voor of na afloop van de rit kunnen reizigers zich te goed doen aan erwtensoep of warme chocolademelk. De tram van 13.30 uur sluit op de halte Mid delplaat Haven aan op de rond vaart op het ms. Grevelingen. De rondvaart duurt bijna twee uur en tramreizigers worden met de sto omtram weer teruggebracht naar de remise. Voor de combinatie tram-boot- tocht zijn speciale combikaarten te koop. Het museumgebouw met winkel op het terrein van de remise is ui teraard geopend. mo ontbrak nog in Zeeland", zegt Riedijk. „Natuurlijk zijn er andere ensembles, maar vaak met wat oudere mannen. Onze leden zijn bijna allemaal tussen de twintig en dertig jaar oud. Van hen hoor ik dat ze echt op een koor als Salo mo zaten te wachten." Natuurlijk wordt er ook regelmatig geoefend. Die repetities vinden één keer in de veertien dagen plaats in het Calvijn College in Goes. Het concert van 14 januari belooft bijzonder te wor den, want behalve het nieuwe koor geven ook veel jonge muzikale talenten acte de presen ce. Het zijn de zeven winnaars van het Interclassic Music Concours. De opbrengst van de avond gaat naar het Shaare-Zedek ziekenhuis in Jeruzalem. Dit ziekenhuis is voor het verrichten van bepaalde handelingen volledig aangewezen op giften. Kaarten voor het concert zijn op de avond zelf te koop bij de kerk, maar ze kunnen ook vooraf be steld worden via de website www.peterwildeman.nl. Het concert begint om 19.30 uur. Mannen die interesse hebben om mee te zingen in het nieuwe jonge mannen koor, kunnen zich melden via e-mail: mannenkoorsalomo@live.nl vlissingen - Op tweede kerstdag, maandag 26 december, geeft IVN een extra rondleiding in en rond Fort Rammekens in Ritthem. De rondleiding begint om 14.00 uur. Deelname kost 2,50 euro per per soon. Kinderen tot zes jaar mogen gratis meelopen. Het fort wordt in 2012/2013 gerestaureerd. Vanaf maart komend jaar wordt het werk zichtbaar. Tijdens de restaura tie blijft het fort - het oudste zeef ort van West-Europa, uit 1547 - ge woon open. Ook de rondleidingen gaan gewoon door. Fort Ramme kens is van maart tot en met okto ber dagelijks open. zierikzee - Bij een inval op het woonwagenkamp in Zierikzee heeft de politie gisterochtend een hennepkwekerij ontdekt en ont manteld. De kwekerij van enkele honder den wietplanten bevond zich in een vrachtwagentrailer achter een woning op het terreintje aan de Klerksweg. Voor de inval kreeg de reguliere po litie bijstand van de Regionale On- dersteunings Groep en een speur hond. Ook de douane en nutsbedrijf Del ta waren bij de actie betrokken. In de loop van de middag is de trai ler leeggehaald en zijn de marihua naplanten vernietigd. De als kwekerij ingerichte trailer aan de Klerksweg in Zierikzee is gistermid dag leeggehaald door de politie. foto Ronald de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40