Zierikzeese Isabel zet 221 zeeland Afscheid van een gedreven mens Neurochirurgie nieuwe functie Victoria Kliniek 'Dader schepte op over vernielingen kerkhof' In Memoriam 1937 - 2011 De 20-jarige Isabel Bouman uit Zierikzee gaat volgend jaar lesgeven aan Keniaanse kinderen. Samen met vijftig mede studenten zamelt ze geld in voor het onderwijs in Afrika. donderdag 15 december 2011 Hanneke Wesdorp bij het graf van haar vader, waarvan eind september en kele beeldjes werden vernield. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Bij de jeugdbende die de politie begin deze maand oprol de, behoort ook de jongeman die eind september de beeldjes op het graf van Hanneke Wesdorps vader vernielde. In een interview in deze krant zei Wesdorp 'een week ziek te zijn ge weest' van de grafschennis. Vooral de verdwijning van een blauwe, stenen duif op het graf had haar aangegrepen. Het leek alsof de duif naar het portret keek van haar va der, die duivenhouder was. Het beeldje is een unicum en dus on vervangbaar. Van de politie heeft Wesdorp nog niets gehoord over de arrestaties. Maar via-via heeft ze wel het een en ander vernomen. „De beeldjes zijn kapot gegooid. De dader heeft op z'n werk staan opscheppen over wat hij allemaal heeft ver nield." Wesdorp vermoedt dat ook de blauwe duif dit lot is onder gaan. „Maar je weet maar nooit." De vijf vrienden- vier inwoners van Schouwen-Duiveland in de leeftijd variërend van 16 tot 22 jaar en een 20-jarige inwoner van Rhoon - schrokken er ook niet voor terug om mensen op straat te beroven. Op 19 augustus bedreig den zij een oudere man op een fiets in Zierikzee. 1\vee weken la ter overkwam een bejaarde fiets- ster in Burgh-Haamstede hetzelf de. Beide pogingen tot beroving faalden, omdat omstanders ingre pen. De straatroof in Zierikzee was voor de politie aanleiding twee mensen op het onderzoek te zetten. Behalve grafschennis en po ging tot roof, kwamen daarbij nog twee diefstallen uit een school in Zierikzee en brandstichting in een papiercontainer en een schuur aan 't Vrije in Zierikzee aan het licht. De vijf zijn 6 december opgepakt en verhoord. Een 22-jarige man uit Schouwen-Duiveland en de 20-ja- rige verdachte uit Rhoon zitten nog vast. De andere drie zijn vrij gelaten, maar blijven verdachten. Aan de vooravond van haar 74ste verjaardag is na een langdurige ziekte dinsdag in haar woonplaats Noord- gouwe Sylvia Loschacoff- de Kanter overleden. door Piet Kleemans Sylvia Loschacoff was van 1974 tot 1981 voor de PvdA lid van de gemeenteraad van de toenmalige gemeen te Brouwershaven. In 1981 werd zij verkozen tot wethouder met in haar portefeuille onder meer socia le zaken en welzijn. Loschacoffbe- kleedde die functie tot 1994. In 1990 werd zij benoemd tot lo co-burgemeester van de gemeente Brouwershaven. Bij haar afscheid als wethouder en loco-burgemeester in 1994 werd de immer op het belang van leef baarheid en cultuurbehoud hame rende politica benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Loschacoff was een strijdbaar mens met een warm hart voor de zwakkeren in de samenleving. Na Sylvia Loschacoff haar afscheid na twintig jaar van actieve politiek, was ze met even veel gedrevenheid als tijdens haar politieke carrière actief op maat schappelijk terrein. Naast haar werkzaamheden op be stuurlijk vlak, was zij ook jaren lang buitengewoon ambtenaar bur gerlijke stand. De Noordgouwse was verder onder meer voorzitter van de Schouwen-Duivelandse cliëntenraad en één van de drijven de krachten achter de actie in 2009 voor behoud van de afdeling dagbehandeling van het zieken huis in Zierikzee. Sylvia Loschacoff nam nimmer een blad voor de mond, maar bleef wel altijd correct en respect vol tegenover anderen. Zaterdag wordt in het cremato rium in Middelburg afscheid van haar genomen. ONDERWIJSEXPEDITIE door Ton van den Nouweland Dan word je lekker bruin juf, zeggen de leerlin gen tegen Isabel Bou man uit Zierikzee. De 20-jarige pabo-studente gaat vol gend jaar twee weken lesgeven in Kenia. Maar voor het zo ver is, moet de schooljuf-in-opleiding duizend eu ro inzamelen voor de aanschaf van tafels, stoelen en lesmateriaal voor Afrikaanse scholen. „Het worden lange dagen", zegt Isabel. „We moeten om half zes op en gaan om twaalf uur slapen. Want we gaan veel doen. Lesgeven doen we in een ochtend- en een middagploeg. Maar we gaan ook een straatfeest organiseren en een spelletjesmiddag. Verder gaan we naar een onderwijsopleiding en maken we excursies." Het onderwijs in Kenia is gratis, maar dat betekent niet dat ieder kind naar school kan. „Vaak moe ten ze geld verdienen voor thuis. Het onderwijs is er ook anders dan hier. Kinderen van alle leeftij den zitten door elkaar in klassen die wel vijftig leerlingen groot kun nen zijn. Een heleboel zitten ge woon op de grond. Dat is voor ons dan ook weer leerzaam. Wij leren Reis naar Kenia Isabel Bouman vertrekt 14 okto ber naar Kenia. Op 3 november is ze weer in Nederland. Begin februari vindt voor de 50 stu denten een voorbereidingsbijeen komst plaats in Amersfoort. Tijdens een terugkomweekend worden de ervaringen uitgewisseld. Van de benodigde 1000 euro heeft Isabel Bouman nu 240 euro ingezameld. Wie Isabel wil steunen, kan kijken op haar webpagina: www.bou- man.inactievooredukans.nl Op de algemene site www.edu- kans.nl staat ook informatie. hoe je met weinig middelen toch goed les kan geven. Rekenen leg je bijvoorbeeld uit met steentjes." Afrika spreekt Isabel erg aan „En het lijkt me onwijs leuk en span nend daar les te mogen geven." De Zierikzeese zit in het derde jaar van de pabo op de Hogeschool Zeeland. Ze maakt de reis met vier meiden uit haar studiegroep. Reis en verblijf in oktober volgend jaar betalen de meiden zelf De vijf studenten worden uitgezonden door de stich ting Edukans dat Afrikaan se onderwijsprojecten onder steunt. Isabel: „De complete groep bestaat uit vijftig studenten die zich ieder voor duizend euro moe ten laten sponsoren." Bouman loopt stage op de Theo Thijssenschool in Zierikzee. Van wege haar aanstaande reis heeft ze vijf lessen over Afrika voorbereid. „Ik probeer de kinderen onder an dere te leren dat het niet alleen maar ellende is op dat continent." Zeeuwse pabo-studenten geven les op een Afrikaanse school. www.pzc.nl Bil Minimin MEEST CELEZEN Van Koeveringe eigenaar ziekenhuis Onderzoek asbest op 30 scholen Hennepkwekerij ontmanteld (foto) UW MENING Reageer op de stelling 'Zierikzee kan best zonder koopzondag' via www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Victoria Kliniek in Zierikzee krijgt er in de loop van volgend jaar het specialisme neuro chirurgie bij. Volgens medisch di recteur Rutger Batenburg wordt in "het voorjaar begonnen met 'klei ne' neurochirurgie. „Dan gaat het bijvoorbeeld om de behandeling van trillende polsen. Het plan is om later ook grotere behandelin gen ais herniaoperaties uit te voe ren. Maar daar heb je een flinke achterwacht voor nodig. De pa tiënt moet opgenomen worden. We zijn hierover in overleg met de huisartsen", aldus Batenburg, die het doorgaan van zijn plan als 'vrij wel zeker' betitelt. Het zelfstandig behandelcentrum Victoria Kliniek gaat half januari van start in het voormalige Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. Er worden klinische en poliklinische- ingrepen- uitge voerd. Orthopedie, kaakchirurgie, pijnbestrijding, keel- neus- en oor, plastische chirurgie en behande ling van spataders zijn de al beken de functies van de kliniek. Dins dag werd bekend dat het gebouw aan de Sandströmweg is verkocht aan Health Care Investment. De Victoria Kliniek maakt deel uit van Zeeland Care, zusje van Health Care Investment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38