Zeeland PZCkt 'Te weinig inzet op de handhaving' Aansluitingen N57 weer tijdje dicht SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 Koude wind en onverstoorbaar knabbelende geiten almanak Groente Zierikzeese Isabel zet zich in voor onderwijs Kenia Donderdag 15 december 2011 Covra wil gaan breken in 1,70 meter dikke muren Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl OVERLAST Dorpsraad Renesse pleit voor invoering Biz om financiering susteam veilig te stellen door Melita Lanting RENESSE - De overheid zet te wei nig in op handhaving. Dat zegt de dorpsraad Renesse. „Het camera toezicht in het centrum is een goe de ontwikkeling, maar een nadeel is dat de problematiek verschuift naar de Hogezoom en de Hooge- boomlaan", zegt voorzitter Frans Prins van de dorpsraad. Daar zou volgens de dorpsraad meer toe zicht moeten zijn. ,,'s Nachts tussen twee en vier uur lopen daar grote groepen te schreeuwen en dat geeft geluidso verlast. Niet alleen voor de inwo ners, maar ook voor de toeristen die al liggen te slapen. Kijk, Renes se is een prachtig toeristisch dorp waar van alles te doen is voor jong en oud, maar dat alles moet wel binnen de kaders van normaal ge drag blijven. De eerst verantwoor delijke voor handhaving van de openbare orde en veiligheid zijn de burgemeester en de politie. Wij constateren dat er vanuit de over heid te weinig wordt ingezet op handhaving." Prins merkt op dat in Renesse een groot beroep wordt gedaan op de ondernemers. Zij dragen finan cieel fors bij aan het susteam en het nachtelijk busvervoer. Alleen is er geen garantie dat deze - be perkte groep - ondernemers derge lijke bijdragen jaar in jaar uit blij ven betalen. „Daarom zijn wij ook zo'n voor stander van het invoeren van de Biz, de bedrijven investeringszone. Dat is een hele goede ontwikke ling. Daarmee komen meerdere ja ren financiële middelen vrij om za ken als een susteam voort te zet ten", zegt Prins. Een van de drie thema's van de biz is veiligheid en in het geval van Renesse zou de financiering van het susteam daarom ook van uit de biz betaald kunnen worden. Alleen voor de oprichting van een Biz is (naast instemming van een meerderheid van de onderne mers) ook toestemming nodig van de gemeenteraad. Tijdens de laat ste commissievergadering bleek dat er twijfels zijn bij de politici omdat er protesten komen vanuit de ondernemers. „Ik maak me zor gen omdat ik wat terugtrekkende bewegingen zie", zegt Prins. „Ik hoop dat de overheid dit signaal oppakt. Wij zouden het in ieder geval buitengewoon verkeerd vin den als de politiek dit zou afstem men. Wij vinden dat de onderne mers zelf moeten beslissen. Dat doen ze in januari." ZIERIKZEE - Bij kinderboerderij Gors heerste kribbe en engelen en herders. Allemaal ge- teurs scharrelden maakten het tafereel hele- - na enige aarzeling - uit volle borst werden gistermiddag al een echte kerstsfeer. In een speeld door de medewerkers van de kinder- maal levensecht. Tijdens de middag werden meegezongen. „Leuk", volgens Timothy, één van de stallen was een 'levende kerststal' inge- boerderij. De koude wind die in de stal blies verschillende kerstverhalen voorgelezen en van de deelnemers. „Maar wel koud hoor." richt met Jozef, Maria, het kindje Jezus in een en de geiten die onverstoorbaar tussen de ac- werden kerstliedjes gespeeld op de gitaar die foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl BURCH-HAAMSTEDE - De Meeldijk bij Burgh-Haamstede wordt van 16 tot en met 20 december afgeslo ten voor het verkeer. Dit is nodig om de Meeldijk aan te sluiten op de nieuwe zuidelijke parallelweg langs de Kraaijensteinweg. Tijdens de afsluiting wordt het verkeer om geleid. De aansluiting van de Meel dijk op de Kraaijensteinweg ver valt. De Meeldijk is straks alleen nog bereikbaar via de rotonde Steursweg en de parallelweg. Voor fietsers blijft de oversteek vanaf de Leliëndaleweg naar de Meeldijk nog wel tot en met februari moge lijk. De fietstunnel onder de weg is nog niet klaar. Maandag 19 en dinsdag 20 decem ber worden de aansluitingen Zand weg en Alexanderstraat met de Kraaijensteinweg afgesloten. Dan wordt de nieuwe parallelweg noordzijde tussen de Zandweg en Alexanderstraat aangelegd. De krui sing van de Zandweg met het fiets pad en de parallelweg krijgt nog extra ledverlichting. De voorrangs situatie wordt ook iets aangepast. In de nieuwe situatie hebben fiet sers op het fietspad wél voorrang boven afslaand verkeer, maar de ge bruikers van de parallelweg niet. Hij is een bijzondere eter. Augurk eet hij het liefst met veel zout, zijn aard appels met een slootje azijn en die keer in het wokrestaurant verbaasde hij de hele familie door bovenop zijn bolletjes ijs, vruchtjes én sushi te leg gen. Zijn vrouw staat ook wel eens voor culinaire verrassingen. Laatst vertelde hij zijn zoon dat hij de avond ervoor zo lekker gegeten had: gekookte aardappels, een stukje vlees en wat gekookte groente. Maar wat voor groente, dat wist hij niet pre cies. Bloemkool? Witte kool? Spits kool? Andijvie? Dat was het alle maal niet, zei hij. En de zoon wist het wel, die at het ook wel eens, maar dan rauw. „Ijsbergsla?", vroeg zijn zoon verbaasd. Ja", zei hij. „Even koken en het is héééérlijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37