301 sport Van der Weide mist de frikandel Alleen Europese titel ontbreekt op palmares NK dammen wordt al in maart gespeeld Cees Stoutjesdijk wordt trainer van SPS OLYMPUS Q1YMPUS PEN donderdag 15 december 2011 HOCKEY Oud-international regelt vanuit Barcelona trainingskampen in Spanje door Rik Spekenbrink ALICANTE - Het begon in 2004 met in eerste instantie een jaartje lucra tief hockeyen bij Real Club de Po lo in Barcelona. Nu kent zijn doch tertje Mae van twee meer Cata laanse dan Nederlandse woorden. En komt de geëmigreerde Sander van der Weide (35) nog maar af en toe bij zijn ouders in Boxtel. Het door de oud-international op gezette bedrijf 'Sports in Spain' loopt goed en er is geen enkele re den om terug te keren naar Neder land. Het feven in Barcelona bevalt hem en zijn gezin veel te goed. Zijn Nederlandse vrouw is op nieuw in verwachting. „Het enige dat ik mis aan Nederland zijn mijn vrienden en familie. En de frikan del speciaal. Nou, dat is te over zien." Voormalig wereld- en olympisch kampioen Van der Weide regelt trainingskampen in Spanje. Drie kwart van zijn klanten (vooral voetbal- en hockeyteams) komt uit Nederland, maar zijn opge bouwde contacten hebben hem in middels ook aan buitenlandse clubs en (privé)scholen geholpen. „In oud-Engelse kolonies is sport heel erg aan school gekoppeld. Er komt nu een school uit Zuid-Afri- lca voor drie weken. Die gaan door heel Spanje toeren en af en toe een wedstrijdje spelen. Het is geen topsport, maar wel sport." Het maakt dat Van der Weide kan leven van zijn werk. Hij heeft ie mand in dienst en een stagiaire. „Het is snel gegroeid. Tijdens het afbouwen van mijn carrière ben ik ermee begonnen, ik wilde graag in de sport blijven werken en iets doen met marketing en organisa tie. Van het een kwam het ander." Dat het Nederlands vrouwenteam momenteel in Alicante verblijft voor een stage, voor de tweede keer, komt' door Van der Weide. „Max (Caldas, bondscoach, red.) vindt het hier geweldig. Je hebt hier tegenover de campus waar ze slapen", wijst hij aan vanaf het trai ningsveld, waar Oranje bij acht- Sander van der Weide werd op 21 juni 1976 geboren in Boxtel en groeide uit tot een tophockeyer, die 271 interlands speelde voor het Nederlands team. Daarin scoor de de neef van ex-international Jeroen Delmee acht keer. Van der Weide maakte zijn debuut voor de Nederlandse hockeyploeg op 13 november 1996 in Eindho ven in de oefeninterland Neder- land-België (4-1). Hij debuteerde mede omdat collega-international Wouter van Pelt in de file stond en te laat op het complex van Oranje Zwart arriveerde. #Van der Weide werd in Nederland drie keer kampioen. Met Den Bosch in 1998, met Amsterdam in 2003 en 2004. In de zomer van 2004 verruilde de verdediger/middenvelder Amster dam voor het Spaanse Real Club de Polo. Met het Nederlands team werd hij wereldkampioen in 1998, olym pisch kampioen in 2000 en won hij de Champions Trophy in 1996, 1998, 2000, 2002 en 2003. De enige titel die op de erelijst van Van der Weide ontbreekt is de Eu ropese titel. ISM® tien graden en een zonnetje aan de middagsessie bezig is. „En ver der heb je hier alle topsportfacili teiten binnen handbereik. Alican te is goed voor teams die puur wil len trainen. Oefenwedstrijden spe len met andere landen of teams is lastiger." Oranje lost dat op door te sparren met )ong Oranje. Met Spanje als land gaat het wat minder, merkt Van der Weide (oud-speler van MEP, Den Bosch en Amsterdam) om zich heen. „Maar dat verbaast me niks. Ze werken over het algemeen ge woon minder hard. Er heerst een andere mentaliteit en dan komt een crisis harder aan. Er zijn Span jaarden die het wel kunnen hoor, maar over het algemeen gaat het toch van manana, manana. Dat geeft niet, het biedt mij kansen. Ik ben creatief en heb iets bedacht. Als Spanjaarden het nalaten dan grijp ik m'n kans." ZOUTELANDE Het NK dammen voor vrouwen wordt komend jaar niet in het na jaar, maar in het voorjaar gehou den. Het toernooi staat van 23 tot en met 29 maart op de agenda in het Beach Hotel in Zoutelande, waar de titelstrijd de afgelopen twee jaar ook werd gehouden. Het NK is verplaatst om aanslui ting te vinden bij de voorrondes, die in januari en februari worden gehouden. De deelneemsters hoe ven dan niet maanden te wachten voordat de finale gespeeld wordt. MIDDELBURG Cees Stoutjesdijk gaat komend sei zoen aan de slag bij zaterdag-vier deklasser SPS uit Poortvliet. De 58-jarige Stoutjesdijk is nu trainer van Smerdiek en wordt bij SPS de opvolger van de vertrekkende Peter van Poortvliet. Ronnie Tresonie is ook komend seizoen trainer van zondag-vijfdek- lasser SV Sluis. De oud-speler van onder meer Eeklo en Zelzate heeft zijn contract tot medio 2013 ver lengd. Tresonie is al sinds januari 2009 bij Sluis werkzaam. UIT BILJARTEN Driebanden groot. Vierde divisie. Zandee Kloetinge-L&B Ledermode 4-4: Piet Verschu- re-Corné Bakkers 30-24, 50; Daan Weststrate- Ad Braspenning 17-25, 54; Paul Bodbijl-Rien bakkers 25-23, 70; Cees Roggeband-Cees van Rossum 17-20, 57. GOLF Girona (Spa). Europese Tour, Qualifying School. Stand na vijf ronden: 1Dixon (Eng) 338 (-18), 2. Ritthammer (Dui) 339, 3. Hutsby (Eng) 340, 14. Saxton 345, 15. o.a. Lafeber 346, 28. o.a. Sluiter 348, 39. o.a. Besseling 350, 52. o.a. Remkes 352. ZEILEN Perth. WK olympische klassen. Vrouwen, matchracen, kwartfinales: Groot-Brittannië (MacGregor/Lush/MacGregor)-Nederland 1 (Mulder/Witteveen/Bekkering) 3-1 470, stand na zes races: 1. Pacheco/Betanzos (Spa) 16 punten, 2. Kondo/Tabata (Jap) 23, 3. Westerhof/Berkhout (Ned) 29. Mannen, RS:X, na vijf races: 1. Van Rijsselberghe (Ned) 6, 2. Mashich (Isr) 6, 3. Myszka (Pol) 8. Laser, na zes races: 1. Slingsby (Aus) 10, 2. Goodison (GBr) 17, 3. Groteluschen (Dui) 19, 13. Van Schaardenburg 34. Generation System Cameras Bij de nieuwe PEN-modellen staat onafhankelijkheid centraal. De kleine en compacte camera's beschikken over de snelste autofocus ter wereld* en bieden dezelfde kwaliteit als. een spiegelreflex. En met de Full HD-filmfunctie, meer dan zeven creatieve opties en de vele verwisselbare objectieven zijn de mogelijkheden onbeperkt. WWW.OLYMPUS.NL/PEN PEN - SEE THINGS YOUR WAY.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20