'Een koor als Salomo Telling auto's dorpen Veere 241 zeeland Neurochirurgie nieuwe functie kliniek PRESENTATIE Nieuw koor voor jonge mannen presenteert zich op 14 VERKEER Invloed N57 en nieuwe rondweg File door olielekkende vrachtwagen op A58 Braakmanhaven straks Man steelt en slaat winkelbediendes geschikt voor 'supers' Presentatieconcert Nog één keer voor oude tarief met stoomtram "Na mijn werk haal ik Lisa altijd met een goed gevoel op bij het kinder dagverblijf. Mijn dochter glundert en de pedagogisch medewerker vertelt uitgebreid hoe Lisa's dag was." Mozaïekbeelden Bescheiden'maar heel trots geplaatst bij brede school www.kinderopvangwalcheren.nl donderdag 15 december 2011 door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere gaat komend jaar in zeven dorpen auto's tellen. Dat moet een beeld geven van de drukte, nu zowel de nieuwe Rijksweg N57 als de rond weg bij Serooskerke in gebruik is. De tellingen vinden plaats in de dorpskommen van Aagtekerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrou wenpolder, Grijpskerke, Gapinge en Buttinge. Er wordt zowel geteld in een rustige periode (februari en maart) als in de drukke tijd (juli en augustus). Vorig jaar kwam adviesbureau Goudappel Coffeng met voorspel lingen over veranderingen in de verkeersstromen. Dat gebeurde aan de hand van een verkeersmo del. De gemeente wil nu de werke lijkheid meten. Provincie en water schap hebben buiten de bebouw de kommen al een meetnet uitge zet. Aan de hand van de resultaten wordt bekeken in hoeverre het we genstelsel aanpassingen behoeft en RILLAND Een vrachtwagen met pech heeft gistermiddag veel olie gelekt op de A58. Daardoor ontstond een vier ki lometer lange file in de richting van Bergen op Zoom naar Vlissin- gen, tussen Rilland en Kruiningen. Een rijstrook was afgesloten. Om circa vier urn- 's middags was de meeste olie opgeruimd en kon het verkeer weer doorrijden. TERNEUZEN Olieoverslag- en opslagbedrijf Oil- tanking Temeuzen BV kan in de na bije toekomst schepen ontvangen tot een lengte van 275 meter. De steiger in de Braakmanhaven waar aan het bedrijf is gevestigd, wordt daartoe verlengd. De forse uitbreiding in de Braak- waar mogelijk verkeersonveilige si tuaties kunnen ontstaan. In grote lijnen is dat al wel duide lijk. Zo is Grijpskerke een drukke schakel geworden in het oost-west verkeer, terwijl het noord-zuid ver keer is afgenomen. Bekeken wordt nu hoe de wegen in het dorp daar op moeten worden ingericht. B en W willen nu nog preciezer weten hoe het verkeer zich ge draagt. Temeer omdat nog veran deringen kunnen optreden. „Verfij ningen zullen nog plaatsvinden door gewenning van de weggebrui kers en aanpassingen in de naviga tiesystemen", schrijft het college van B en W. De gemeente heeft zelf onvoldoen de telapparatuur. Er moeten elf tel lers worden bijgehuurd. Dat kost bijna 11.000 euro. Die tellers regis treren slechts hoeveel voertuigen passeren, niet om wat voor voer tuigen het gaat en ook niet hoe hard die rijden. Er zijn tellers die dat wel meten. Maar de kosten daarvan wegen niet op tegen de ba ten, vindt het college. VLISSINGEN De politie is op zoek naar mensen die getuige zijn geweest van een agressieve man die in de Aldi in de Glacisstraat in Vlissingen twee winkelbediendes heeft geslagen. De man werd betrapt op het stelen van goederen. Hierop werd hij agressief. De politie is op zoek naar getuigen. Zij worden verzocht te bellen met 0900-8844 manhaven ligt in het verlengde van de groei van Oiltanking Ter- neuzen. Ook wordt er gebaggerd in de Braakmanhaven om plaats te maken voor de schepen. De investe ringen moeten Temeuzen aantrek kelijker maken als vestigingsplaats voor de petrochemische industrie. door Rob Paardekam Zeeland heeft er weer een koor bij: jong Mannenkoor Salomo. Tijdens een concert in de Johanneskerk in Kruiningen, op 14 januari, presen teren de zangers zich voor de eer ste keer aan het publiek. Daarna moeten nog vele optredens vol gen. Salomo is een koor op christelijke grondslag, bedoeld voor mannen van pak 'm beet 18 tot 45 jaar. De bekende dirigent Peter Wildeman uit Tholen nam het initiatief Joost van Belzen, eveneens een bekende naam in de Zeeuwse 'korenwe reld', is als organist en pianist aan het nieuwe mannenkoor verbon den. „We hebben inmiddels veertien le den", vertelt Izak Riedijk uit Yerse- ke, die de pr voor zijn rekening neemt. „Dat mogen er nog wel wat meer worden. Twintig is een mooi aantal. Als dan een keer een paar mensen niet kunnen als we een concert hebben, is er niet met een een probleem." Vooral 'bassen' zijn meer dan wel kom, maar uiteraard kan elke geïn teresseerde zich aanmelden. Als er niet direct plaats, is, wordt iemand op de wachtlijst geplaatst. Het heb ben van een goede zangstem is overigens wel een vereiste. „Want ZIERIKZEE - Dfe Victoria Kliniek in Zierikzee krijgt er in de loop van volgend jaar het specialisme neuro chirurgie bij. Volgens medisch di recteur Rutger Batenburg wordt in het voorjaar begonnen met 'klei ne' neurochirurgie. „Dan gaat het bijvoorbeeld om de behandeling van trillende polsen. Het plan is om later grotere behandelingen als herniaoperaties uit te voeren. Maar daar heb je een flinke achter- wacht voor nodig. De patiënt moet opgenomen worden. We zijn hierover in overleg met de huisartsen", aldus Batenburg. Het we streven een hoog niveau na", stelt Riedijk. „De veertien mannen die nu het koor vormen, hebben allemaal koorervaring en geschool de stemmen." De psalmen, gezangen en Engelstalige liederen van Salomo zullen in januari voor het eerst voor het grote pu bliek te horen zijn. Als het aan Rie dijk ligt, zal het daar zeker niet bij blijven. Salomo moet een blijver tje worden. Het is de bedoeling om ongeveer om de drie maanden ergens een optreden te verzorgen. Aan het enthousiasme van de le den zal het niet liggen, die is bij zonder groot. „Een koor als Salo- Tijdens het presentatieconcert van 14 januari zal Salomo acht num mers ten gehore brengen. Verder treden de zeven winnaars van het Interclassic Music Con cours op. Dat zijn: Tenira Sturm, soliste. Arianne Duel, bugel. Marilyn Hansum, soliste met gitaar. Hannie Huls en Marianne van Slig- tenhorst, zangduo. Flip Markwat, pianist The Three Voices, zangtrio. Hans Mallegrom, solist. behandelcentrum Victoria Kliniek gaat half januari van start in het voormalige Rode Kruisziekenhuis. Er worden klinische (onder narco se) en poliklinische ingrepen uitge voerd. Orthopedie, kaakchirurgie, pijnbestrijding, keel- neus- en oor, plastische chirurgie en behande ling van spataders zijn de al beken de functies van de kliniek. Dins dag werd bekend dat het gebouw aan de Sandströmweg is verkocht aan Health Care Investment. De Victoria Kliniek maakt deel uit van Zeeland Care, zusje van Health Care Investment. mo ontbrak nog in Zeeland", zegt Riedijk. „Natuurlijk zijn er andere ensembles, maar vaak met wat oudere mannen. Onze leden zijn bijna allemaal tussen de twintig en dertig jaar oud. Van hen hoor ik dat ze echt op een koor als Salo mo zaten te wachten." Natuurlijk wordt er ook regelmatig geoefend. Die repetities vinden één keer in de veertien dagen plaats in het Calvijn College in Goes. Het concert van 14 januari belooft bijzonder te wor den, want behalve het nieuwe koor geven ook veel jonge muzikale talenten acte de presen ce. Het zijn de zeven winnaars van hetJnterclassic Music Concours. De opbrengst van de avond gaat naar het Shaare-Zedek ziekenhuis in Jeruzalem. Dit ziekenhuis is voor het verrichten van bepaalde handelingen volledig aangewezen op giften. Kaarten voor het concert zijn op de avond zelf te koop bij de kerk, maar ze kunnen ook vooraf be steld worden via de website www.peterwildeman.nl. Het concert begint om 19.30 uur. Mannen die interesse hebben om mee te zingen in het nieuwe jonge mannen koor, kunnen zich melden via e-mail: mannenkoorsalomo@live.nl SCHARENDIJKE - Bezoekers van het RTM-trammuseum kunnen op tweede kerstdag nog één keer voor het oude tarief over het hele, uitge breide, traject rijden. Die dag rijden de speciale stoom- verwarmde RTM-Kersttrams van het RTM-museum aan de Brou- wersdam in Ouddorp naar de nieu we - onlangs met enig feestgedruis in gebruik genomen - Schouwse halte Scharendijke Dolfijn. De tram van 13.30 uur sluit op de halte Middelplaat Haven aan op de twee uur durende rondvaart op het ms. Grevelingen. kinderopvang walcheren 'p&.r Eva Boonman, moeder van Lisa (2,5 jaar): Buitenhove 161 4337 HG Middelburg T 0118 61 45 32 E info@skow.nl VLISSINGEN - De drie kleurrijke mo zaïekbeelden van 'steentjeskunste nares' Miss Moza voor brede school De Combinatie in het Vlis- singse Middengebied zijn daar gisterochtend bij de toegangsdeu ren geplaatst. Dat was niet zomaar even gepiept, met dat zware be ton. Maar het is, na enige vertra ging, gelukt. Als het nieuwe school gebouw voor de Ravensteinschool, de Sint Jozefschool en Het Vlot open gaat, na de kerstvakantie, worden de leerlingen door vrolijke fantasiebeesten begroet. Bij de hoofdingang komen ook nog gemozaïekte banken te staan. Daar is Miss Moza nog mee bezig. VLISSINGEN - Een 'heel verhaal' in de krant over hun 60-jarig huwelijk hoeft niet zo nodig voor Lenie Theune. Toch willen de kinderen niet onvermeld laten hoe hard hun vader Wim altijd heeft gewerkt bij de Schelde en de VVV. En wat 'een kei van een naaister' hun moeder altijd was, en is. De Vlis- singse echtelieden zijn nog altijd gezond en gelukkig samen in hun eigen huisje. En dat gaan ze vieren ook. „Dat mag er wel in." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14