Wulff ligt onder vuur 81 buitenland Meer bewijs gevonden voor Higgs-boson Marseille Papoea's worden wakker met twee premiers Gebouw maakt slagzij INTEGRITEIT Duitse president verzweeg lening woensdag 14 december 2011 port moresby - Papoea-Nieuw- Guinea is in een constitutionele crisis geraakt nu twee politici het premierschap claimen. De politie heeft al schoten in de lucht gelost na spanningen in de hoofdstad Port Moresby. Het hooggerechtshof had premier Peter O'Neill maandagavond afge zet en zijn voorganger Sir Michael Somare tot rechtmatig premier ver klaard. Maar parlementsvoorzitter Jeffery Nape weigerde gisteren om Somare te beëdigen als regerings leider. Hij blijft O'Neill als recht matige premier beschouwen. Het parlement had O'Neill in au gustus tot nieuwe premier geko zen toen Somare (75) al maanden in Singapore verbleef voor een me dische behandeling. Zijn familie had zijn aftreden bekendgemaakt zonder dat met hem te overleggen. Na zijn thuiskomst wilde Somare de post terug en kreeg het hoogge rechtshof achter zich. cenève - De geruchten gingen al, maar op een bijeenkomst in het Europees Centrum voor Kernon derzoek (CERN) in de Zwitserse stad Genève is gistermiddag beves tigd dat er aanwijzingen zijn ge vonden voor het bestaan van het zogeheten Higgs-boson. De Britse natuurkundige Peter Higgs voor spelde het bestaan van het boson meer dan veertig jaar geleden en sindsdien zijn wetenschappers op zoek naar het deeltje. Het Higgs-deeltje is het ontbreken de puzzelstuk in de natuur. Het bo son zou ervoor zorgen dat alle mi nieme deeltjes in het universum massa hebben. Massa beïnvloedt hoe deeltjes zich gedragen. Higgs-bosonen bepalen dus uitein delijk wat wij om ons heen zien, van de kleinste levende wezens tot de grootste sterrenstelsels. Het deeltje is een van de bouwstenen van het leven. Omdat het zo be langrijk is, noemen wetenschap pers het ook wel het God-deeltje. De wetenschappers verwachten dat de ontdekking van het Higgs-boson volgend jaar defini tief wordt opgeëist of dat voor eens en altijd wordt vastgesteld dat het deeltje niet bestaat. Als dat laatste gebeurt, moet de bestaande theorie over elementaire deeltjes tegen het licht worden gehouden. „Het Higgsdeeltje is het funda ment van de theorie van de ele mentaire deeltjes. Als we het be staan ervan zouden uitsluiten, moet de theorie op de helling", lichtte Paul de Jong, een van de on derzoekers van de Atlas-onder zoeksgroep, gisteren toe. De At las-groep is een van de twee onder zoeksgroepen die gisteren hun re sultaten presenteerden in het CERN. De wetenschappers hebben ook aanwijzingen gevonden over de plaats waar het deeltje zich zou moeten bevinden. SURAT - De buren kijken rustig toe vanaf hun balkonnetjes hoe een gebouw langzaam omvalt. Een aannemer in de Indiase havenstad Surat was bezig met het bouwrijp maken van een kavel in een dichtbebouwde wijk, maar ging daarbij vermoedelijk iets te enthousiast te werk. Een gebouw van vijf door onze correspondent Oene van der Wal berlijn - De Duitse bondspresi dent Christian Wulff (CDU) is in opspraak geraakt door een dubieu ze geldlening. Voor het kopen van een huis leende Wulff 500.000 eu ro van de vrouw van de bevriende ondernemer Egon Geerkens. Hij zou dit echter tegenover het parle ment van Nedersaksen bewust hebben verzwegen. De 52-jarige christendemocraat was van maart 2003 tot juli 2010 minister-presi dent van deze aan Nederland gren zende noordelijke deelstaat. Wulff, de afgelopen dagen op rond reis langs de Golfstaten, zag zich gisteren genoodzaakt direct na de onthulling in het dagblad Bild met een verklaring te komen. Daarin heet het dat de vragen uit het par lement destijds 'correct' zijn beant woord. Juridisch lijkt Wulff weliswaar ge lijk te hebben. Maar, zo klinkt het in Duitse media, hij vertelde niet de hele waarheid. Aldus heeft hij het parlement feitelijk misleid en dat is een politieke doodzonde. De kwestie gaat terug op een vlieg reis in december 2009 naar Flori da. De familie Wulff vloog toen dankzij Air Berlin-directeur Joachim Hunold business class zonder daarvoor het volle bedrag te hebben betaald. Wulffbetaalde na ophef hierover alsnog het ver schil van ruim drieduizend euro. In Florida verbleven de twee in het vakantiehuis van Geerkens. In januari 2010, zes maanden voordat Wulff bondspresident zou wor den, stelden de Groenen vragen over de zakelijke relatie tussen Wulff enerzijds en Geerkens en Hunold anderzijds. Wulff liet hierop weten dat er de 'laatste tien jaar geen sprake is ge weest van zakelijke betrekkingen' met Hunold noch met Geerkens. Dat hij in 2008 een half miljoen euro 'uit het privévermogen' van diens vrouw Edith had geleend, noemde hij echter niet. Vorig jaar baarde Wulff ook al op zien door de zomervakantie op Mallorca door te brengen in een appartement van de steenrijke on dernemer Carsten Maschmeyer. Wulffkreeg veel lof in de Duitse pers voor zijn beheerste en gema tigde optreden als bondspresident. Maar nu lijkt de liefde ernstig be koeld. Bij zijn omgang met rijke vrienden 'ontbreekt het Wulff aan stijl en terughoudendheid', zo luidt het harde oordeel van het weekblad Stern. Dat moet ook bondskanselier Angela Merkel (CDU) zorgen baren. Zij was het immers die de als 'onberispelijk' en 'ideale schoonzoon' bekend staande Christian Wulff in 2010 als staatshoofd naar voren schoof Nieuw: Marseille vanaf Eindhoven Retourprijs inclusief alle service en com fort aan boord En inclusief het vervoer van uw bagage en uw golfuitrusting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8