Donna wil blikken in i pA/oo rd e e'lïirma 221 zeeland GROOTSTE RIVERDALE I' V sUr .li ij COLLECTIE VAN ZEELAND TrendHome Mortiere Middelburg Koe voor Kinderboerderij Geen kerstbomen uit boswachterij Kerstconcert streekkoor Ruach NETWERKEN De leden van Donna Schouwen-Duiveland proberen door uitwisseling inzicht te krijgen in het maatschappelijk leven in hun regio. Filmmiddag in jeugdsoos Big-S Kerstmarkt in centrum Renesse Kerstconcert van Luctor et Emergo Kerstconcert in Engelse sfeer Plaats voordelig uw kortingsbon in de krant en profiteer van de voordelige KnipVoordeelactie Actieweken: week 52 en week 3 woensdag 14 december 2011 ür i»11A FANTASTISCHE AANBIEDINGEN! Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0) 118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl ZIERIKZEE - Kinderboerderij De Punt in Zierikzee heeft er weer een nieuw dier bij, alleen is dit een wel heel aparte. Gistermiddag werd een door de kinderboerderij aangeschafte kunststof koe afgeleverd. Eigenlijk had het koebeest - op de foto enthousiast onthaald door Gors-cliënt Plonie - vorig week al de reis van Tholen naar Zierikzee moeten maken. Vanwege de har de wind werd dat afgeblazen. Gisteren lukte het wel. foto Dirk-Jan Gjeltema WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer houdt dit jaar geen verkoping van kerstbomen uit de boswachterij Westenschou- wen. „Er zijn niet genoeg bomen om aan de vraag te voldoen", zegt boswachter Dirk Fluijt van Staats bosbeheer. De afgelopen jaren werd wel een verkoping gehouden. Belangstellenden konden zelf de boom zagen. Daarbij ging het om bomen die toch weg moesten in het kader van het bosbeheer. ZIERIKZEE Streekkoor Ruach geeft aanstaande zaterdag een kerstconcert in de Wil- librorduskerk in Zierikzee. Het con cert wordt gegeven in samenwer king met het Zeeuws kopercollec tief, leden van het symphonieor- kest Roosendaal, het Zeeuws jeugd orkest, kinderkoor Sjofar en koren uit Zoetermeer. Tijdens het con cert wordt de Promise of Christ mas van Dan Burgess uitgevoerd. Aanvang 19.30 uur, entree 10 euro. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE In jeugdsoos Big-S in Burgh-haam- stede wordt komende zaterdag een filmmiddag gehouden. Gekozen is voor 'Santa Buddies', een kerstfilm voor alle leeftijden. De film gaat over zes puppies die leren dat Kerstmis niet gaat om wat je krijgt, maar wat je geeft. De middag start om 13.00 uur en om 15.00 uur kun nen de kinderen weer opgehaald. De toegang is twee euro, inclusief drinken en iets lekkers. RENESSE In het centrum van Renesse wordt aanstaande zaterdag een kerst markt gehouden. Rond de kerk staan de kramen met kerstkransen, kerststukken, cadeau-ideeën en ver schillende lekkernijen. Voor de kinderen tussen 4 en 12 wordt vanaf 14.00 uur een mini après-ski gehouden in discotheek Pigalle. Ouders zijn vanaf 16.00 uur welkom. De kerstmarkt is van 10.00 tot 17.00 uur. ven buiten je eigen pro fessionele kringetje kij ken en je inzicht vergro ten in wat er om je heen gebeurt." De omschrijving die secretaris Mar jolein Engelhardt van Donna Schouwen-Duiveland geeft, lijkt tij dens de laatste bijeenkomst van dit jaar van haar organisatie als een bus te kloppen. Op ontdek kingstocht op Pontes Pieter Zee man in Zierikzee is de kracht van uitwisseling meteen merkbaar. „Kunnen we vanuit de service clubs op Schouwen-Duiveland niet iets betekenen voor de school?", luidt één van de vragen in de klas. Sectordirecteur vmbo Anita de Munnik van Pontes Pieter Zeeman leidt de circa dertig leden van Don na rond. Modernisering van de technische vakken, scherp inzet ten op zorg en op een beter kli maat voor leerling en leraar. Wen sen te over op Pontes Pieter Zee man, zet De Munnik de situatie op 'haar vmbo' uiteen. Zo moeten de vakken metalektro en bouw worden 'omgebouwd' tot de afde ling techniek en design. „Om beter te kunnen aansluiten op het mbo, om meer kinderen aan te trekken en ook meisjes enthousiast te krij gen voor de vakken", licht ze de voorgenomen omslag toe. De zorg om de kwaliteit van het onderwijs op Pontes Pieter Zeeman en de zorg om de kinderen zelf komen uitgebreid aan bod. „Wij proberen onze kanjers duidelijk te maken dat iedereen talenten heeft. En juist vakmensen hebben we straks zo verschrikkelijk hard nodig." Uitwisseling, schetst Engel- hardt de waarde van de sa menkomst achteraf „In dit geval, nu het over onderwijs gaat, is dat voor iedereen interes sant. Daar krijg je allemaal wel een keer op de één of andere manier mee te maken. Om onderwijs kun je eigenlijk niet heen." Maar het blikveld van de leden wordt hoe dan ook ruimer. Het streven bij Donna is om vrouwen met verschillende beroepen bij el kaar te krijgen. Niet volgens het principe van de serviceclub waar het werven van fondsen belangrijk onderdeel is van de missie. Bij Donna gaat het er 'vrijblijvender' aan toe. Leden betalen lidmaat schap en komen vier keer jaar bij een. Er wordt geborreld, één van de vrouwen vertelt over haar be roep of specialisme en er wordt aansluitend gezamenlijk gedi neerd. Die ongedwongenheid RENESSE OUDE TONCE Muziekvereniging Luctor et Emer go geeft komende zaterdag een kerstconcert Op het programma staat bekende en minder bekende kerstmuziek. Sommige stukken kunnen meegezongen worden. An- nemarie Heiligers verzorgt enkele declamaties. Het concert begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Na afloop is er schaalcollecte. Christelijke Oratoriumvereniging Laudando geeft op zaterdag 17 de cember een concert in de Hervorm de kerk van Oude Tonge. De Christ mas Carols staan centraal tijdens het concert waarin zang en lezin gen uit de Bijbel worden afgewis seld. De muzikale begeleiding is door orgel en trompet. Aanvang 20.00 uur, toegang 5,00 euro. Voor meer informatie T: 0118 - 434 070, E-mail: teamzeeland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58