PZCIM Verkoop ziekenhuis Zierikzee rond Politie rolt jeugdbende op SCH0UWEN-DU1VELAND 22 en 23 26 en 27 Snoeien in strijd tegen afvaldump almanak Gratis krant Donna wil blikken van haar leden verruimen Woensdag 14 december 2011 Provincie wil dat zorgsector samenwerkt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl GEZONDHEIDSZORG Van Koeveringe voor vijf miljoen eigenaar gebouw aan Sandströmweg door Ton van den Nouweland zierikzee - Health Care Invest ment van recreatieondernemer Henk van Koeveringe is sinds 2 de cember eigenaar van het voormali ge Rode Kruisziekenhuis in Zierik zee. Door enkele formaliteiten liep de overdracht van het gebouw ver traging op. Eigenlijk had de verkoopakte op november getekend moeten wor den. Maar de verkopende partij, het Admiraal De Ruijter Zieken huis (ADRZ), kon niet alle beno digde documenten overleggen. Zo ontbrak het bewijs van uitschrij ving van de hypotheek uit het ga rantiefonds en kon ook geen scho ne grondverklaring worden ge toond. Op 2 december lagen alle papieren bij de notaris, waarmee de verkoop officieel werd. Health Care betaalt het ADRZ vijf mil joen euro voor het gebouw aan de Emil Sandströmweg. Als gevolg van de vertraging bij de notaris gaat de Victoria Kliniek niet op januari, maar twee weken later van start. Medisch directeur Rut- ger Batenburg van de Victoria Kli niek: „We hebben toch even het passeren van de akte afgewacht voordat we met de verbouwing be gonnen." Health Care investeert 1,8 miljoen in een facelift van het uit 1957 stammende gebouw. „Je herkent het nu niet meer terug", vertelt Batenburg. „Binnenmuren liggen plat en de operatiekamers zijn ontmanteld." De officiële ope ning van de Victoria Kliniek (ge noemd naar de Zweedse kroon prinses) vindt in het voorjaar plaats. Met de verkoop komt een eind aan een langdurig onttakelingspro ces van het Zierikzeese ziekenhuis. Nadat het was gefuseerd met.het Oosterscheldeziekenhuis verdwe nen steeds meer functies. Ook de ADRZ-directie bleek niet in staat te investeren tn de Schouwse ge zondheidszorg. Het gebouw moest verkocht, toen bleek dat het ADRZ op de rand van faillisse ment balanceerde. In juli presen teerde Zeeland Care, dochter van vastgoedmaatschappij Health Care Investment, haar plannen. De Vic toria Kliniek is een zelfstandig be handelcentrum met functies als or thopedie en pijnbestrijding, maar ook met meer commerciële func ties als plastische chirurgie. De Victoria Kliniek huurt specialis ten in die ook in het ADRZ werk zaam zijn, maar staat verder los van dit ziekenhuis. SEROOSKERKE - Rond de parkeerterreinen in de Schelphoek bij Serooskerke is flink ge snoeid door Staatsbosbeheer. Alle lage strui ken bij het terrein zijn weggehaald en alleen de bomen zijn blijven staan. Daarmee komen beide parkeerplaatsen meer in 'het zicht' te liggen. Dat was nodig omdat op beide plaat sen nog wel eens afval werd gedumpt en an dere zaken plaatsvonden die het daglicht niet konden verdragen. Door de snoeibeurt is ook het gevoel van veiligheid van de parkeerders verbeterd en is beter zichtbaar geworden dat daar parkeerterreinen liggen. Voor zover be kend doet het probleem van afvaldump zich niet voor op andere parkeerterreinen op Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl zierikzee - De politie maakte giste ren bekend dat ze vorige week dinsdag op Schouwen-Duiveland vijf criminele jongeren heeft aange houden. Twee van de verdachten - een 22-jarige man uit Schouwen-Duive land en een 20-jarige inwoner van Rhoon - zijn door de rechter-com missaris in bewaring gesteld. De de andere drie - 16 tot 20 jaar en allen afkomstig van Schou wen-Duiveland - zijn na verhoor vrijgelaten. De vijf worden verdacht van een reeks van vergrijpen. Op 7 en 21 november zouden zij vernielingen hebben aangericht in een school in Zierikzee. Daarbij zouden ook zaken zijn gestolen. Op 3 oktober werden beeldjes ge stolen van een begraafplaats in Zie rikzee en op 19 november werd brand gesticht op twee plaatsen aan 't Vrije in Zierikzee. De vijf worden ook verdacht van twee pogingen tot straatroof De eerste was op 19 augustus in Zierik zee, de tweede op 4 september in Burgh-Haamstedc. PZC-journalisten deelden gisteren gratis kranten uit in Goes. In een uur tijd werden ongeveer tweehon derd exemplaren uitgedeeld. Eén van de verslaggevers had een luidspreker op de kop getikt, waarmee hij de me nigte het doel van de actie duidelijk probeerde te maken. „Wij voeren van daag actie voor het behoud van een goede krant", riep hij. „Daarom de len we gratis kranten uit." Tientallen keren ging het goed, maar toen de vermoeidheid toesloeg kwamen die zinnetjes er opeens niet echt lekker meer uit. „Wij voeren actie voor het behoud van een gratis krant", riep de verslaggever enthousiast. Die boodschap kon veel toehoorders wel bekoren. „De PZC voortaan gratis?" Daar hadden zij wel oren naar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57