zeeland 127 graag invloed willen hebben' niet in foute handen komt II Dader meldt zich brieven woensdag 14 december 2011 'De krachten bundelen is noodzakelijk. Het gaat om behoud en verbetering van de kwaliteit en de doelmatigheid.' George van Heukelom, provinciebestuurder dichterbij mensen geleverd worden, zoals hier, bij de Zorgsaamkliniek in Hulst. archieffoto Marcelle Davidse Van Heukelom: „Mijn enige taak is signaleren, richting de ziekenhui zen, de huisartsen, de verzeke raars. Ik zeg: hier is volgens mij een weg voor duurzame zieken huiszorg. Ik heb geen macht, maar ik vind er wel wat van. Als je vraagt of ik invloed zou willen hebben, dan zeg ik: „Ja, graag", maar ik denk dat de ziekenhuizen dit plan wel een kans vinden." Het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes en ziekenhuis Zorg- saam in Terneuzen willen niet in houdelijk reageren op het provin ciale plan, laten woordvoerders desgevraagd weten. „We zijn bezig om de samenwerking vorm te ge ven", zegt Jaap Nelemans (ADRZ). „Dat doen we samen met cliënten raden en de medische staf We wil len - waar het kan - de visie van de provincie wel betrekken bij on ze eigen plannen." Dat het lastig is om patiëntenbe langen met de belangen van de zie kenhuizen te verenigen, en samen te werken, blijkt uit de perikelen rond het dottercentrum in Terneu zen. Cardiologen van het ADRZ bleven Zeeuwse patiënten naar Antwerpen sturen voor dotterbe handelingen, en niet naar de con current in Terneuzen. In een advertentie in huis-aan- huis-bladen die vandaag verschijnt zeggen de voorzitters van de raden van bestuur van de twee zieken huizen dat ze naar manieren zoe ken om samen te werken. „Samenwerking is noodzaak", vindt collega Huybert van Eek (ADRZ). „In eerste instantie zijn we in gesprek gegaan over de be staande samenwerking. Daarnaast kijken we naar de mogelijkheden om medische disciplines tot elkaar te brengen." op de lange termijn en geen risico voor de nationale veiligheid ople veren. Voldoet een koper daar niet aan, dan kan en zal Verhagen be zwaar maken tegen de verkoop, schrijft hij de Kamer. In het uiter ste geval kan hij de verkoop van de aandelen tegenhouden. Verhagen stelt in de brief vast dat de voorwaarden die gelden voor de huidige centrale, niet opgaan voor een nieuwe. Dat wil de minis ter dus veranderen. Als Delta een vergunning krijgt, daardoor meer geld waard wordt en door gemeenten en provincie zou worden verkocht, krijgt de ko per niet automatisch de vergun ning voor de nieuwe kerncentrale. De vergunning is gebonden aan de houder, stelt Verhagen. Dus aan Delta. Als Delta de vergunning na verkoop zou willen overdragen, moet de koper eerst aan alle eisen van de Kernenergiewet voldoen. Provincie en gemeenten in Zee SAS VAN CENT - De mogelijke da der van de schietpartij die afgelo pen weekend plaatsvond in Sas van Gent heeft zich gemeld. Het gaat om een 32-jarige Belgische man die zich gisteren meldde bij de rechtbank in Gent. De man is daar aangehouden en de uitleve ringsprocedure is in gang gezet. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Biolandbouw Twee publicaties in de krant van 12 december: 'Biolandbouw scoort slecht in Zeeland' en 'Provincie cor rect over Waterdunen'. In het arti kel over Zeeuwse bioboeren lezen we dat Zeeland en Limburg met elk 1,1 procent het slechtst scoren van alle provincies wat biologische landbouw betreft. Dat duidt niet op veel begrip van de Zeeuwen voor de biogische landbouw die ons mensen toch meer kans op overleving biedt dan de gifspuiten- de landbouw. Dan ons provinciebe stuur. Van het ministerie van I&M mag het landbouwgrond onteige nen ten bate van het recreatie- en horecaproject met nieuwe zilte na tuur Waterdunen. De Haagse neoli- beralen hadden al geen begrip voor bioboeren en hebben nu zelfs geen respect meer voor gewone boeren. In i960 telde ons land nog 270.000 boeren (meest familiebe drijven) nu amper 68.000. Boeren zijn geen politieke factor en leggen het af tegen horeca, recreatie en dwaze zilte natuur. Sietz Leeflang Dorpsstraat 99, Breskens ESM De ESM is een nieuwe organisatie/bank opgericht door de EU om onze staatskas te kun nen plunderen wanneer het haar belieft. Als ze geld nodig heeft wordt dit binnen zeven dagen ge vorderd bij de EU-landen. Deze or ganisatie geniet juridische immuni teit, het personeel van deze bankVorganisatie geniet onschend baarheid, de documenten die deze organisatie produceert zijn onschendbaar/geheim. Let dan op de volgende verdragswijziging: Dit betekent het mogen neerslaan van opstanden en betogingen van de bevolking. Het enige wat het volk mag, is betalen, en je kop houden. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Eendracht De redactionele oproep tot Zeeuw se eendracht in 'Commentaar' is aangrijpend. Nog aangrijpender is het onvermogen tot eendracht. On danks netwerkclubjes blijft Zee land een intern geïsoleerde archi pel. Welke affiniteit heeft Schou wen met Zeeuws-Vlaanderen, of de laatste met Tholen? Dan Vlaan deren. In Zeeland is geen geld be schikbaar voor de infrastructuur van het zeer hoog potentiële, wes telijk gelegen kanaalgebied bij Ter neuzen, terwijl het ongunstiger ge legen Gent zijn havenlocaties vrij wel gratis aanbiedt. En Antwer- pens krachtdadige havenbeleid echoot pijnlijk door in heel Zee land. Resultaat zijn lege 'Vlaktes', een afgeknepen WCT-plan en ge subsidieerde, verliesgevende 'duur zame' experimenten en tolheffing. Van Beveren moet in Den Haag steun vragen voor de energiecentra le. Van Beveren moet in Den Haag voor een Nederlandse energiecen trale steun vragen. Net zoals Zee land een claim moet plaatsen in Den Haag voor een krachtig Zeeuws investeringsfonds. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Kerncentrale Het bouwen en beheren van een kerncentrale kent veel technische- en financiële risico's. Deze risico's worden gedragen door de aandeel houder. Voor kerncentrales ont breekt de mogelijkheid om je te gen deze risico's te verzekeren. De Zeeuwen vormen via de provincie en gemeenten de meerderheidsaan deelhouders en dragen deze risi co's. Wat staat hier tegenover, elk gezin gratis stroomlevering? Als de bouwkosten tijdens de bouw zoals overal elders veel duurder uitval len, wie legt dan de extra miljar den op tafel? Kosten operationele risico's en ontmanteling, een flinke tegenvaller. Het dividend zal gelijk al wegvallen, alleen het papier werk van de vergunning kost al 220 miljoen. Voor elk Zeeuws ge zin een lokale belastingverhoging per jaar van 500 euro of meer? Mid den in een crisis en hoge lastenver zwaringen, is een nieuw avontuur met veel risico's niet verstandig. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg land zijn overigens niet van plan om de aandelen in Delta te verko pen. Ook al steekt de discussie daarover bij tijd en wijle de kop op. Reden om het energiebedrijf niet van de hand te doen is de jaar lijkse winstuitkering die Delta aan haar aandeelhouders uitkeert. Pro vincie en gemeenten houden met die uitkering rekening in de begro ting voor de komende jaren en houden ermee voorzieningen voor inwoners in stand. ISALE MODA UOMO Ganzepoortstraat 23 4461 JX Goes T 0113 21 92 22 Iceberg D&G Bikkembergs Love Moschtno Frankie Moreflo Blauer Aeronautica Militare EA7 (emporio armani) Armani Jeans Rock Revival 7 For All Mankind Hydrogen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55