241 zeeland Kerstactiviteiten in Zeeuws-Vlaanderen VOOI" (lit WGI*K ITIOGt JG CENTRUMMANAGEMENT Bram Stoffels had liever afscheid genomen Ook centrummanager Axel en Sas van Gent regioagenda Headcandy party in winterse sfeer op Houtmarkt woensdag 14 december 2011 ggsssasmasm Zeeuws-Vlaanderen staat dezer da gen helemaal in het teken van de kerst. In de regio staan tal van activi teiten op het programma. Overzicht van deze week tot en met zondag. In de Sandeschool in Kloosterzan- de wordt vandaag een kerstmarkt gehouden. Die begint om 18.30 uur. Met onder meer een optreden van de streetdancegroep New Ge neration en een kinderworkshop. Ook in zorgcentrum Vremdieke in Hoek wordt vandaag een kerst markt gehouden. Aanvang 13.30 uur. De kerstmarkt in basisschool De Kreeke in Westdorpe begint van middag om 16.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Er werken middenstan ders en kunstenaars uit het dorp mee. Muziek: This is Lizzard en Tandjen Bei. De openbare school OBS en Dal- tonschool de Golfbreker werken donderdag mee aan de volkskerst zang in de protestantse kerk in Breskens. De muziek wordt ver zorgd door de White Group. Aan vang: 19.00 uur. Carnavalsstichting De Kloorianen houdt vrijdag een kerstbingo in ca fé de Kastanje in Kloosterzande. Aanvang: 20.00 uur. Tijdens de kerstfair, zaterdag in de Grote Kerk in Groede, is er com munity singing (kerstliederen) on der leiding van Martha Roelofs. Aanvang: 16.30 uur. Die dag wordt in het dorpshuis van Hoofdplaat de jaarlijkse hob by- en kerstmarkt gehouden. Er werken verenigingen en hobbyis ten aan mee en ook de kerstman komt langs. De markt begint om 13.00 uur. Om 15.00 uur zaterdagmiddag ver zorgt 't Zwinkoor Sluis-Cadzand een kerstconcert in de Johannes de Doper-kerk in Sluis. Het gospelkoor Revelation onder leiding van Peter Rouw zorgt 's avonds voor kerstsfeer in het Hof te Zandekerkje in Kloosterzande. Aanvang: 20.00 uur. In de rooms-katholieke kerk in Aardenburg zingt het longeren- koor onder leiding van Freddy Moens vanaf 19.30 uur kerstliede ren. Thema: Eeuwenlang geleden? Muziekvereniging ENZK geeft za terdag een kerstconcert in de pro testantse kerk in Hoek. Naast jeugdorkest Minimonie, werken ook het koor Cantate Deo en het Taccordionkwintet mee. Aanvang: 19.30 uur. In de Elimkerk in Terneuzen be gint om 10.00 uur een winterver- koping met veel kerstspullen ten bate van de stichting Sibusiso in Tanzania. Ook in Terneuzen houdt het Gors in het Activiteitencentrum aan de mr. Haarmanweg een win- termarkt. Aanvang: 9.30 uur. Zondag om 11.00 uur begint in de Johannes de Doper-kerk in Sint Jansteen de traditionele peuter en kleuterviering Kindje Wiegen. Diezelfde dag om 14.30 uur wordt in de rooms-katholieke kerk in Koewacht een kerstsamenzang ge houden met medewerking van het Cecilia-koor. De tienerclub Sint Jansteen houdt om 19.00 een kerstviering in de parochiekerk met muziek, zang, drama, dans en kunst. De fanfare Weldoen door Ver maak speelt zondagmiddag vanaf 14.30 kerstmuziek in brasserie Truffino bij de Blaauwe Hoeve in Hulst. Muziekvereniging OBK concer teert om 16.00 uur in de rooms-ka tholieke kerk in Hoofdplaat. Ook de samenspelgroep OBK Kids en kindergroepen uit Philippine en Biervliet werken mee. Op hetzelfde tijdstip begint in de hervormde kerk in Retranche- ment een kerstzangmiddag met medewerking van Adrie Ooster ling, Truuzz en het Truzements Mannenkoor. door Wout Bareman Hij droomde er ooit van dat bij zijn afscheid de Kop van de Noord straat in Terneuzen ein delijk ingevuld zou zijn. Helaas. De Veerhaven heringericht? Jam mer. En ook de invulling van Ken- nedylaan-west laat nog op zich wachten. Toch blijft centrummana ger Bram Stoffels (71) goedlachs als altijd. „Er is - zeg maar 'onder mijn bewind' - toch heel wat voor elkaar gebokst. Na jaren praten hebben we de herinrichting van de Markt voor elkaar, de leegstand is met succes bestreden, de koop zondag is een enorm succes net als trouwens de Beeldenroute, er zijn in het hoogseizoen elk weekeinde wel evenementen in het stadscen trum én er is veel meer samenwer king tussen de ondernemers, de gemeente en andere instellingen. Ik heb het altijd gezegd: als we niet intensief samenwerken, gaat het mis." Toegegeven, Terneuzen had veel eerder in moeten spelen op de komst van de Westerscheldetun- nel. De Kop van de Noordstraat had jaren geleden al ingevuld moe- De stichting Centrum Manage ment Axel/Sas van Gent in oprich ting kan rekenen op een gemeente lijke financiële bijdrage van 25.000 euro. Voor dat geld kan een centrumma nager voor beide kernen worden aangesteld. Er is inmiddels een sol licitatieprocedure gestart. Een spe ciale commissie met vertegenwoor digers van de Ondernemersvereni ging Sas en Axclusief in Axel voert momenteel gesprekken met sollici tanten. Wethouder Pim Broekhuy- sen (midden- en kleinbedrijf) ver wacht de benoeming nog voor de jaarwisseling. De kans is groot dat de nieuwe cen trummanager intrekt bij Centrum Management in de Grote Kerk in Terneuzen. Broekhuysen: „Dat ge beurt uit praktische overwegingen. Maar de nieuwe manager gaat dan wel ook spreekuur houden in Axel en Sas." Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. woensdag 14 december axel - gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; breskens - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; De Uitkomst, 13.30 uur: Kaarten, creatieve middag; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; graauw - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; heikant - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerken; hoek - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; hulst - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, computeren, bloemschikken; 9.30 uur; Te kenen; 10.30 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 14.00 uur: Viva la Musica; 19.30 uur: Dameskoor, Frans, bij eenkomst ZKV; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 12.00 uur; Kerst gourmet; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; Brasserie Truffino op Blaauwe Hoeve, 19.30 uur: Caribische info avond; kloosterzande - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: 'Nooit Gedacht' zingt kerstlie deren; Sandeschool, 18.30 uur: Kerstmarkt; ten zijn ('we hebben nu de reces sie tegen'), de band met het water had al ook al veel eerder aange haald kunnen worden, maar goed het is bij dat soort zaken soms vechten tegen de bierkaai. „Ik ben dag en nacht met dit werk bezig geweest, bijna dertien jaar lang. Overuren? Ik maakte er - soms tot ergernis van het thuisfront - tien tallen per week. Zeker in de begin periode, toen Centrum Manage ment nog in de kinderschoenen stond." Hij draagt zijn werk nu met een gerust hart over aan op volger Jan Harte. „Hij zal merken dat je in Terneuzen vaak een stap je extra moet zetten om de onder nemers te overtuigen van het enor me belang van samenwerking, flin ke investeringen in de opwaarde ring van het stadscentrum, goeie Scheidend centrummanager Bram Stoffels. Overuren? „Iedere week tientallen." koewacht - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon ;13.30 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnas tiek; oostburg - Pro Rege, 19.00 uur: Taiji voor beginners; 20.00 uur: Taiji voor ge vorderden; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; Herberg deSnis, 14.00 uur: Kaarten; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, vrij biljarten, kaarten; sint - jansteen - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, volksdansen, biljartles, bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Schieting; 14.00 uur: KBO ver gadering; 15.00 uur: Spaans;19.30 uur: Bloemschikken; Café Ambiance, 13.30 uur; Kaarten; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten, biljartles, jeu de boules; 09.00 uur: Recreatief volksdansen; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12 - 16 jaar; 19.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop tekenen schilderen; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; Rivierenhuis, 13.30 uur: Stoma contactmid dag; ROC Westerschelde, 17.00 uur: Koken; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; westdorpe - Basisschool de Kreeke, 16.00 uur: Kerstmarkt; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. hulst- De tweede Headcandy par ty in Hulst vindt vrijdag 16 decem ber plaats in kerstsfeer, tijdens het midwinterfestival. In twee feest tenten op de Houtmarkt maken vanaf 20.00 uur DJ Baz featuring Mitch de Vries, Godenzonen, Pim de Cock en Vialo Rivaldo hun op wachting met knalharde feestmu ziek. De party is bedoeld voor alle middelbare scholieren. Er wordt geen alcohol geschonken. Entree 5 euro. Zaterdag 17 december wordt het feest nog eens dunnetjes over gedaan met een XXX-Mass Adults Only Party voor jonge oudeten en oudere jongeren in De Jonkvrouw. Aanvang 22.00 uur. Entree 10 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52