zeeland 123 Waarschuwen Helm grap treft doel bij jeugd Werken aan riolering lopen vertraging op Ontmoetingscentra van SVRZ svrz Folkband Molly Malone in Lazarus Stripverhaal Ramones levert 1500 euro op Workshop spreken in het openbaar Winterwandeling in centrum van Axel Uitleg WMO-vervoer in het Rivierenhuis woensdag 14 december 2011 SI MssmHBmmesgmsss&sa&m Je moet vrienden en bekenden durven waarschuwen als ze met drank en/of drugs op dreigen te gaan rijden. Desnoods pak je het autosleuteltje af. „Chauffeurs worden boos, maar later zijn ze je dankbaar." „Hij sloeg zonder helm tegen het asfalt. Een helm is er om je hersens te beschermen en als je zo stom bent om met 295 kilometer per uur over de openbare weg te racen, heb je geen hersens. Dus hoef je geen helm op." Ook bij stormachtige wind en met hier en daar een bui durven leerlingen van het Zwin College nog op de fiets te komen. foto's Peter Nicolai ffissaasesssKsassssgssssai zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - De rioleringswerk zaamheden die in Sint Jansteen aan de gang zijn, lopen vertraging op. Dat komt door onvoorziene problemen met kabels en leidingen die in het tracé liggen. In het dorp wordt momenteel ge- werkt aan het aanbrengen van een nieuwe riolering in de Prins Hen drikstraat, Burgemeester IJsebaert- straat en in een gedeelte van de He- melstraat. De aanleg van het hoofd riool is inmiddels gevorderd tot aan het kruispunt Hemelstraat/ Prins Hendrikstraat. Ook wordt nu ge werkt aan het maken van de huis aansluitingen. Deze week zijn de stratenmakers gestart met de herbe- stratingswerkzaamheden. Er wordt geprobeerd om alle adressen vóór de kerstvakantie weer toegankelijk te hebben voor alle verkeer. Tijdens de kerstperiode liggen de werk zaamheden stil. Vanaf maandag 9 januari wordt er weer begonnen vanaf de kruising Hemelstraat/ Prins Hendrikstraat de Prins Hen drikstraat in. De gemeente Hulst hoopt dat het karwei in april vol gend jaar klaar is. Daarnaast wordt er voor gezorgd dat de carnavalsop tocht op zaterdag 18 februari geen hinder ondervindt van de werk zaamheden. I laagdrempelige ondersteuning I aan zowel mensen met dementie als de mantelzorger I verscheidenheid aan activiteiten afgestemd op deelnemers I in Axel, 's-Gravenpolder, Middelburg, Tholen en Zaamslag zorglijn@svrz.nl 0900-7879777 (lokaal tarief) www.svrz.nl SINT JANSTEEN De band Molly Malone treedt zater dagavond 17 december op in café Lazarus in Sint Jansteen. Het eigen geluid van de vijfkoppige formatie heeft een hoog Iers gehalte, spreekt een breed publiek aan en nodigt uit tot meezingen en dansen. De hoofdmoot van het repertoire be staat uit nummers van recente folk- bands zaals Flogging Molly, The Le vellers en The Pogues, aangevuld met traditionele meezingers. Maar ook het betere Nederlandstalige kroeglied gaan ze niet uit de weg. De toegang is gratis. TERNEUZEN Het stripverhaal over Theophile, de verloren Ramone, heeft 1500 euro opgeleverd. De cheque ter waarde van dat bedrag is door initiatiefne mer Kees van Dorst uit Terneuzen overhandigd aan directeur Margot Ende - van deh Broek van SOS Kin derdorpen. Het wordt geïnvesteerd in een kinderdorp in Kaapstad. De strip verscheen eerder dit jaar in combinatie met een mini-CD met nummers van Jos Neve, Maikel Har te en Cees Wondergem. Het CD/boekje is uitverkocht. SINT JANSTEEN Mensen die zich niet helemaal pret tig voelen als ze voor een grote groep moeten spreken, kunnen in Sint Jansteen vanaf 7 januari de workshop 'spreken in het open baar' volgen. De cursus duurt twee weekeinden. Zanger/schrijver Ernst Löw maakt de workshoppers bewust van het woord, tv/toneel-regisseur Bo Löwinestein neemt de lichaamstaal voor zijn re kening en actrice/schrijfster Wiek Muiier begeleidt de lessen improvi satie. Aanmelden via 0114-317935. AXEL De Werkgroep Promotie Axel houdt vrijdag een winteravond wandeling door het centrum van Axel. Een deskundige gids leidt be langstellenden door het sfeervol verlichte centrum, waarbij uitleg wordt gegeven over de historie van de vestingstad Axel. Ook is er aan dacht voor recente bouwstijlen en bezienswaardigheden. Hoogtepunt van de wandeling is een bezoek aan de zestig meter hoge waterto ren. De wandeling begint om 19.00 uur bij de Axelse stadsmolen. Deel name kost vijf euro. TERNEUZEN In het Rivierenhuis in Terneuzen staat morgen een koffieochtend op het programma, waarbij uitleg wordt gegeven over WMO-vervoer. Ambtenaar Ronald Groothaert van de gemeente Terneuzen vertelt wel ke mogelijkheden de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO) op het gebied van vervoer biedt. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur. Er is uitgebreid gelegenheid om vragen te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51