Zeeland PZC I 21 Regio vangt Haagse bezuinigingen op ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 WERKSERVICEPUNT Zeeuws-Vlaamse gemeenten, Dethon en bedrijfsleven bundelen krachten Zestien kilometer drinkwaterleiding verlegd Cameracontrole grens niet in Z-Vlaanderen Sneller antwoord via centraal nummer Sneller streekvervoer bij komst stadsbus Scholen scoren nogal afwisselend Boodschap met harde grap treft doel bij jeugd Woensdag 14 december 2011 Provincie wil dat zorgsector samenwerkt Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten bundelen met regiona le werkgevers en sociale werkvoor ziening Dethon alle krachten om werkzoekenden aan een baan te helpen. Ze zetten samen het Werk- servicepunt voort dat in het verle den succesvol is gebleken. Ze vul len daarmee het gat in dat achter blijft na het vertrek van medewer kers van de landelijke uitkeringsin stantie UWV. Zeeuws-Vlaanderen heeft de laat ste jaren goed gescoord met de her plaatsing van werkzoekenden. Het in augustus 2006 opgerichte Werk- servicepunt (WSP) vervult daarin een spilfunctie. Sinds het WSP ac tief is, zijn er meer dan 1100 men sen geplaatst op reguliere banen. Dit succes is mede te danken aan de inzet van loonkostensubsidies. Werkgevers hoefden niet direct de totale loonkosten te betalen. Vol gens de gemeente Terneuzen heeft dit veel werkgevers over de streep getrokken mensen met een uitke ring in dienst te nemen. Vanaf 2012 is het echter praktisch afgelopen met de loonkostensubsi dies door bezuinigingen van de rijksoverheid. Het vertrek van het UWV uit Terneuzen - met tien medewerkers - komt daar boven op. „Werkzoekenden bij het UWV zijn voor contacten met hun con sulent straks aangewezen op de computer", schetst Co van Schaik, wethouder van Terneuzen, de na bije toekomst. De meeste mensen vinden overi gens al buitenom het UWV een andere baan, maar dat geldt niet voor bijvoorbeeld bijstandsgerech tigden, medewerkers van Dethon en anderen die minder sterk op de arbeidsmarkt staan. Dat zijn er in Zeeuws-Vlaanderen al met al zo'n tweeduizend; plusminus 1300 bij standsgerechtigden en een 700 me dewerkers van Dethon. Het Werkservicepunt nieuwe stijl zal zich met name voor die groep inzetten, met onder anderen vier jobhunters in Terneuzen, één in Sluis en één in Hulst. Van Schaik: „We maken het WSP regionaler, met inbreng van alle bedrijfstak ken." Ook zal nadrukkelijker over de Belgische grens worden geke ken. Van Schaik verwacht dankzij de extra inspanningen dat het suc ces uit het verleden kan worden bestendigd. Daarbij kan helpen dat bijstandsgerechtigden met behoud van uitkering - in plaats van loon kostensubsidie - aan de slag gezet kunnen worden. En ze kunnen verplicht worden 'maatschappelijk nuttige taken' te doen. Extra oplei dingen om jongeren aan een diplo ma te helpen, vervallen door Haag se kortingen. IJZENDIJKE - Het wachten is op definitief groen licht voor vernieuwing van rijksweg N61 tussen Hoek en Schoondijke. Volgend jaar wordt dat licht verwacht, onder voorwaar de dat de Raad van State een voor Rijkswater staat gunstige uitspraak doet over diverse be zwaren tegen het plan. Tot die tijd wordt vol op gewerkt, onder meer aan het verleggen van zo'n zestien kilometer drinkwaterleiding (zie foto). Dit werk is in maart gereed. Rijks waterstaat is intussen bezig met verwerving van in totaal 120 hectare grond die nodig is om de 23 kilometer lange N61 te vernieuwen. Met tachtig van de honderd eigenaren is over eenstemming bereikt. De verbeterde N61 moet eind 2014 klaar zijn. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Tussen België en Zeeuws-Vlaande ren komt geen automatische grens controle met camera's. Den Haag heeft ervoor gekozen de automati sche controle te beperken tot de vijftien grootste grensovergangen; dertien op snelwegen (waaronder de A4 bij Hoogerheide) en twee op andere drukke doorgaande wegen. De cameracontrole die januari moet ingaan, is omstreden, omdat het in strijd zou zijn met het recht op vrij reizen in de Europese Unie. SLUIS In het kader van een verdere verbe tering van de dienstverlening aan de inwoners introduceert de ge meente Sluis op januari één nieuw centraal telefoonnummer: 0117-140117. Voor het centrale num mer heeft Sluis zich aangesloten bij een landelijk netwerk van over heidsinstanties. Via het nummer kan de gemeente niet alleen snel ler vragen beantwoorden, maar ook direct doorverwijzen naar an dere instanties. TERNEUZEN Het busvervoer tussen het oosten en westen van Zeeuws-Vlaanderen kan flink aan tijd winnen door een stadsbus in Terneuzen te introduce ren. Renaldo de Mul heeft dit on langs voorgesteld in het provincia le Overlegplatform Openbaar Ver voer. Lijn 1 Oostburg-Hulst rijdt nu nog door Terneuzen, wat veel tijd kost. De Muls voorstel wordt mee genomen in de discussie over een nieuw contract voor het busver voer dat 1 januari 2015 ingaat. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse mid delbare scholen scoren nogal afwis selend in de lijst met schoolpresta ties 2011 die Trouw zaterdag publi ceerde. Opmerkelijk is dat de vwo-afde- ling van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen zich - na een waarschuwing van de inspectie - behoorlijk heeft hersteld. De afde ling scoort nu een zes, terwijl het vwo bij het Zeldenrust-Steelant College een vijf krijgt, bij het Rey- naert College in Hulst een zes en bij het Zwin College in Oostburg een acht. De cijfers voor de havo-afdelingen luiden: een zes voor De Rede, een zeven voor het Zeldenrust-Stee lant, een negen voor het Reynaert College en een acht voor het Zwin College. De vmbo kader-afdeling van het Zeldenrust-Steelant doet het opvallend goed met een acht, alle andere halen daar een zes. Wat betreft vmbo basis komt De Rede met een zeven als beste uit de bus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49