zeeland 125 ontbrak nog in Zeeland' 'Het is een soort grafschennis' Plan voor bouwput is klaar Schouwse jeugdbende opgerold 14 januari aan het publiek 'T HOMMELTJE Onderzoek naar incident bij chemiebedrijf woensdag 14 december 2011 Salomo tijdens een repetitie. De mannen oefenen één keer in de twee weken in het Calvijn College in Goes. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Het nieuwe plan voor appartementen en woningen op en naast de Middelburgse bouwput denkt wethouder Albert de Vries begin volgend jaar voor te leggen aan de gemeenteraad. De gemeente heeft hierover in gro te lijnen overeenstemming bereikt met Heijmans Bouw Zeeland (HBZ, voorheen Walcherse Bouw Unie), de eigenaar van de bouw put tussen de Zuidsingel, de Korte Noordstraat en de Koningstraat. Het plan is om de put, die ooit werd gemaakt voor een nieuw theater, in gedeeltes te bebouwen. Door het project op te delen in be hapbare brokken hoopt men snel ler te kunnen starten met de bouw. Het gaat om in totaal 36 apparte menten, het opknappen van de be schadigde woningen aan de Noord straat, sloop en herbouw van wo ningen aan de Koningstraat en de bouw van enkele woningen op en naast de bouwput. Het plan is in middels bekeken door het kwali teitsteam van de gemeente. Met de aannemer worden afspraken ge maakt over de maximale verkoop prijs om de woningen verkoop baar te maken. Als alles meezit wordt het plan mogelijk al in januari voorgelegd aan de gemeenteraad. De door de gemeente aangekochte woningen aan de Koningstraat zouden eerst door de (gemeentelij ke) BV Monumentenbeheer wor den herbouwd. door Emile Calon Na zoveel jaar krijgt Jaap nog een pak rammel, zegt An van Wallen burg verdrietig. De tach tigjarige Middelburgse vindt het vreselijk dat het bermmonument voor haar verongelukte zoon langs de Leliëndaalseweg tussen Middel burg en Sint Laurens afgelopen weekeinde is vernield. Het is compleet kapot getrapt. Ze snapt niet waarom iemand zoiets kan doen. „Het is toch een soort van grafschennis." Jaap van Wallenburg kwam ruim tien jaar geleden om het leven bij een verkeersongeval op die Leliën- daalsweg. Een scharende aanhan ger van een trekker raakte zijn au to waarna de 44-jarige Middelbur ger op slag dood was. Direct na het ongeluk zette An van Wallenburg daar in de berm een provisorisch gedenkteken neer: het kruisje dat Jaaps nichtje Elise op school gemaakt had van paastakken. Ze deed dat omdat ze vond dat op die manier anderen zien wat daar gebeurd is. „Want er werd en wordt daar heel hard gere den." Haar man Andries maakte vervol gens een hardhouten kruis met een koperen bordje erop dat de naam vermeldt van degene die daar in mei 2001 bij dat ongeluk de dood vond. Hij hield ook het gras kort rondom het monument. En hij zorgde er voor dat op een paaltje een koperen bord kwam met de tekst: 'Door gemakzucht en nalatigheid zijn wij onze Jaap kwijtgeraakt, maar ook de vreugde van het leven.' Op een of andere manier trekt dat monumentje langs de weg vanda len aan. Het bordje verdween na melijk al snel. Een vervangend bordje, met dezelfde tekst, werd enige tijd later dubbelgetrapt terug gevonden. Het derde bordje was op een dag ook weg, waarna de fa milie besloot het niet meer terug te plaatsen. Familieleden van de overleden Middelburger zorgen er echter wel voor dat er met regelmaat bloe men staan, want ze vinden dat de overleden Jaap van Wallenburg daar recht op heeft. Ze willen zich er niet bij neerleggen dat ze door vandalisme hun familielid niet op hun manier kunnen herdenken. Om die reden vertelde An van Wallenburg gisteren ook dat op de plek waar haar zoon het leven liet een nieuw kruis komt te staan. Een neef van haar heeft inmiddels al beloofd het snel te maken. Arjan Goossen van waterschap Scheldestromen noemt het vernie len 'behoorlijk smakeloos'. Zover hij weet komt het vernielen van bermmonumenten maar heel wei nig voor. Hij tekent daar bij aan dat er ook maar betrekkelijk wei nig van zulke monumenten zijn. Uit een reactie op een online-con- doleanceregister blijkt dat het bermmonument voor meer men sen betekenis heeft. Oud-Middelburger Jack Hamelink schreef: „Pas onlangs hoorde ik van het overlijden van Jaap. Tij dens mijn laatste bezoek aan Wal cheren heb ik even stil gestaan bij de plek des onheils, in gedachten bij Jaap." Alleen nog wat bloemen markeren de plaats waar Jaap van Wallenburg in mei 2001 bij een ongeval om het leven kwam. Onbekenden hebben het bermmonument vernield dat zijn familie daar plaatste. foto Ruben Oreel Antiek Interieur Donderdagavond hebben wij weer een gezellige KERSTGLUHWEINAVOND! Tevens exposeren Ingrid Bom en Frida van Overbeeke met beeldende kunst Graag tot ziens! Beestenmarkt 16, Goes zierikzee - De politie maakte giste ren bekend dat ze op dinsdag 6 de cember op Schouwen-Duiveland vijf criminele jongeren heeft aange houden. Twee van de verdachten - een 22-jarige man uit Schouwen-Duive land en een 20-jarige inwoner van Rhoon - zijn door de rechter-com- missaris in bewaring gesteld. De de andere drie - 16 tot 20 jaar en allen afkomstig van Schou wen-Duiveland - zijn na verhoor vrijgelaten. De vijf worden verdacht van een reeks van vergrijpen. Op 7 en 21 november zouden zij vernielingen hebben aangericht in een school in Zierikzee. Daarbij zouden ook zaken zijn gestolen. Op 3 oktober werden beeldjes ge stolen van een begraafplaats in Zie rikzee en op 19 november werd brand gesticht op twee plaatsen aan 't Vrije in Zierikzee. De vijf worden ook verdacht van twee pogingen tot straatroof De eerste was op 19 augustus in Zierik zee, de tweede op 4 september in Burgh-Haamstede. terneuzen - De provincie en ar beidsinspectie stellen een onder zoek in naar een incident dat zich vorige week maandag voordeed bij het chemiebedrijf ICL-IP (het vroe gere Broomchemie) in Terneuzen. Na het voorval moesten elf mede werkers zich uit voorzorg laten on derzoeken in het ziekenhuis van Terneuzen. Ze konden daarna alle maal naar huis. Het incident deed zich voor door dat een verkeerde stof in een op slagtank met propyl bromide werd gepompt, aldus een woordvoerder van de provincie. Daarop vond een reactie plaats. Aanvankelijk werd gevreesd dat daarbij erg giftig acrylonitil was vrijgekomen. Acrylonitil is een kleurloze vloeistof die een prikke lende amandelgeur verspreidt, ver gelijkbaar met het bekendere blauwzuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45