zeeland 123 veilig voor fietsers' Reimerswaal hoopt toch op deal Van der Jagt Waterloop Geersdijk kan weer wat hebben Borsele bereidt zich voor op jaarwisseling Ontmoetingscentra van SVRZ Bouw op de Witte Raaf en waterpark begint sn svrz woensdag 14 december 2011 legd op een hoogte van 5,5 meter. Alleen de op- en afrit van de Sloe- weg sluit aan op de rotonde. „Het verkeer nadert dus met lage snel heid de rotonde", zegt Van Beve- ren. Aan de rechterkant van de roton de vanaf 's-Heerenhoek gezien komt een vrijliggend fietspad. Fietsers krijgen dus alleen te ma ken met het autoverkeer komend vanaf één richting. Het nieuwe fietspad met een breedte van drie meter sluit aan op de Heinkenszandseweg. Wa terschap Scheldestromen heeft plannen dit fietspad door te trek ken tot Lewedorp. Los van de rotonde bekijkt Van Beveren of een fietsbrug een haal bare kaart is. Als dat zo is, komt die er pas zodra de verdubbeling klaar is. Borsele heeft reeds een fi nanciële bijdrage toegezegd. De provincie vindt een fietstunnel te duur in relatie tot het aantal fiet sers. Dat zijn er honderd per dag. De Borselse wethouder Marga Vermue probeert vanaf de i Stoofweg de Sloeweg over te steken. Het college pleit voor een fietstunnel na verdubbeling van de Sloeweg. foto Willem Mieras De waterloop bij Geersdijk is flink verbreed. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus yerseke - De gemeente Reimers waal heeft Olzendepolder Vast goed BV een laatste voorstel ge daan voor de aankoop van grond. Reimerswaal heeft een perceel van 400 vierkante meter grond nodig voor een ontsluitingsweg naar het toekomstige industrieterrein Ol zendepolder IV in Yerseke. Eigenaar Van der Jagt, van de ge lijknamige palletfabriek, wil echter achter zijn woning aan de Zand-/- Molendijk een stuk grond voor zichzelf houden. Daar komt de ge meente hem in tegemoet. „Van der lagt wil dat stuk grond houden voor mogelijk toekomstig, industrieel gebruik", zegt wethou der Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke or dening). „Als gemeente zullen we zeker medewerking verlenen aan zijn wensen, maar het is zijn initia tief dus de kosten zijn voor hem." Mocht er overeenstemming wor den bereikt, dan is er nog niet di rect groen licht voor de uitbrei ding van Olzendepolder. Er zijn nog drie andere eigenaren en/of pachters waarmee de gemeente in onderhandeling is. „Als we nog met vier te maken hebben en we hebben met één overeenstemming bereikt, is dat toch mooi 25 pro cent", aldus Sinke. door Luc Oggel geersdijk - Het ziet er nu nog wat kaal uit, maar de oevers van de wa terloop naar het gemaal Willem bij Geersdijk moeten nog begroeid raken. De oever van de waterloop is over een lengte van ruim twee kilomter verbreed, om zo de afvoercapaci- teit naar het gemaal te vergroten. Eerder is al de gemaalcapaciteit zelf uitgebreid. In Geersdijk en ook in Sint-Maartensdijk is een te kort aan waterberging. Door de waterlopen naar de gemalen te ver breden, wordt de kans op watero verlast verkleind. Ook is het verrui men van waterlopen van belang voor het verbeteren van de wa terkwaliteit. Het verruimen van waterlopen, ook wel de aanleg van flauwe oevers of natuurvriendelij ke oevers (NVO), zijn belangrijke Waterbeheer 21ste eeuw (WB2i)-maatregelen. Ze zijn als speerpunten opgenomen in de wa- terbeheerplannen van de water schappen. In de periode van 2010 tot en met 2015 moet waterschap Scheldestromen honderd kilome ter aan natuurvriendelijke oevers aanleggen. Bij natuurvriendelijke oevers wordt naast de watervoe rende functie nadrukkelijk reke ning gehouden met natuur en landschap. Op Tholen is de water loop naar gemaal de Noord over een lengte van bijna drieënhalve kilometer verbreed. door Frank van Cooten heinkenszand - Om overlast en schade rond de jaarwisseling te voorkomen, heeft de gemeente Borsele in overleg met onder ande re de hulpdiensten een plan van aanpak vastgesteld. Een van de maatregelen is de openstelling van de jeugdsoos in 's-Gravenpolder. Voor het traditionele vreugdevuur is het plein voor de jeugdsoos aan de Egelantierstraat aangewezen. Als er verzoeken komen voor stooklocaties vanuit andere dor pen, gaat de gemeente op zoek naar een geschikte plek. Vreugde vuren zonder toestemming van de gemeente worden niet getolereerd. Auto's, caravans, olie, autobanden, kunststoffen en andere milieuver vuilende materialen mogen niet in brand worden gestoken. Schade zal op de daders worden verhaald. arnemuiden - Volgende maand gaat de eerste paal de grond in voor het centrumgebouw op Wa terpark Veerse Meer en camping De Witte Raaf bij Arnemuiden. In het centrumgebouw komen een horecavoorziening, een zwem bad, supermarkt, bowling en well- nessafdeling. De realisering van dit gebouw wordt mede mogelijk ge maakt door diverse investeerders en financiers zoals de gemeente Middelburg. Het startsein voor de bouw wordt op 13 januari gegeven. Volgens wethouder Simons is het besluit van de raad om het project Waterpark Veerse Meer te steunen een grote stimulans geweest om snel met de bouw te beginnen. zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. laagdrempelige ondersteuning I aan zowel mensen met dementie als de mantelzorger I verscheidenheid aan activiteiten afgestemd op deelnemers I in Axel, 's-Gravenpolder, Middelburg, Tholen en Zaamslag zorglijn@svrz.nl 0900-7879777 (lokaal tarief) www.svrz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43