Itï 22and 'Rotonde Molendijk Kerstdis in parochies Grote lichtjesoptocht trekt op kerstavond door de wijk Goes-Oost ;"v GROOTSTE RIVERDALE COLLECTIE VAN ZEELAND TrendHome Mortiere Middelburg Bijbelse tegels in museum Goes Voor meer informatie T: 0118 - 434 070, E-mail: teamzeeland@pzc.nl nieuwe weg «aiMi Verhoogde rotonde op 5,5 m m- FANTASTISCHE AANBIEDINGEN! Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)11 8 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl Plaats voordelig uw kortingsbon in de krant en profiteer van de voordelige KnipVoordeelaictie ir A Actieweken: week 52 en week 3 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto woensdag 14 december 2011 1 B te onveilig voor overstekende fiet sers. Daarom pleiten ze voor een fietstunnel of een nieuwe fiets brug. „Kennelijk denken veel mensen dat het autoverkeer met een snel heid van honderd kilometer per uur op de rotonde komt afgere den. Dat is pertinent niet zo." door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Vrijwilligers van de parochies Heilige Maria Magda- lena in Goes en Heilige Blasius in Heinkenszand koken op eerste kerstdag voor mensen die op zoek zijn naar gezelschap. Deze activi teit is voor de eerste keer. „We beginnen bescheiden", zegt pastor Wiel Hacking van beide pa rochies. Het doet de pastor deugd dat veel vrijwilligers zich inzetten op eerste kerstdag. In Heinkens zand zijn dat er twintig en in Goes MEEST CELEZEN 1Politiehond bijt verdachte. 2. Nieuw café in Rilland. 3. PZC-journalisten delen kranten uit. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl GOES - In Historisch Museum de Bevelanden in Goes begint zater dag de expositie 'Bijbels woord in tegelbeeld'. De tentoonstelling toont een groot deel van de collectie tegels van Evert van Gelder. Het gaat om Ne derlandse tegels uit de periode 1650-1900 met daarop bijbelse tafe relen, zowel uit het oude als het nieuwe testament. Er zijn tegels bij waarvan er slechts één of een paar in omloop zijn. De expositie loopt tot en met 15 april 2012. bestaande weg 1 fietspad door Frank van Cooten vijftien. „De enorme inzet van vrij willigers op eerste kerstdag heeft me wel verbaasd." De maaltijd in Goes is van 16.00 tot 20.00 uur in de Magdalenazaal aan de Singel straat 9. In Heinkenszand begint de kerstdis om 12.00 uur in de pas torie aan de Kerkdreef 4. Om 09.00 uur is een kerstviering. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. In Goes kan dat op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur via telefoonnummer 0113-218610 en in Heinkenszand bij Sjaak Priem op 0113-561756. De nieuwe rotonde 'Molendijk' komt tussen de weggedeelten van de nieuwe Sloeweg te liggen. Het verkeer komende vanaf Nieuwdorp richting 's-Heeren- hoek kruist de nieuwe Sloeweg via een ongelijkvloerse kruising. De nieuwe rotonde wordt in de berm tussen de Sloeweg aange- HEINKENSZAND - Volgens gedepu teerde Kees van Beveren bestaan er veel misverstanden over de nieuwe rotonde als onderdeel van de te verdubbelen Sloeweg. Veel partijen, waaronder enkele dorpsraden, vinden de rotonde m I teï door Rob Paardekam huis zo origineel mogelijk te versie- Huidig kruispunt met I verkeerslichten wwji»i«uimu m GOES - Wie op kerstavond door de wijk Goes-Oost loopt, kan zomaar een groep herders of een kerst engel tegenkomen. De vrije evan gelische gemeente houdt die avond voor de eerste keer het eve nement 'Oosterlicht'. Dominee G. van de Wetering zegt dat het een evenement voor ieder een is, ongeacht zijn geloofs- of le vensovertuiging „Het is zeker niet de bedoeling om de christelijke boodschap er als een dikke brij bo venop te leggen." Tijdens het evenement lopen deel nemers in groepjes door de wijk met lampionnen. Langs de gehele 1,6 kilometer lange route worden 1600 potlampjes geplaatst. Onder weg komen de mensen kersttafere len tegen. Er speelt ook een brass band. Voor de kinderen is er te vens een wedstrijd. Aan de omwo nenden wordt gevraagd om hun ren. Verder zorgt een zogeheten la- f ser-skyspot ervoor dat het licht tot ver buiten Goes-Oost is te zien. „Daar hebben we speciaal toestem ming voor moeten vragen bij de Rijksdienst voor het luchtver keer", zegt Van de Wetering. De kerstavond-lichtjestour begint om 18.30 uur bij het Ostrea Ly ceum aan de Bergweg. De laatste groep vertrekt om 20.00 uur. Men sen die willen meelopen, kunnen zich melden zonder dat ze vooraf hoeven in te schrijven. De kerk van de vrije evangelische gemeente aan de Tulpstraat is het eindpunt. Daar vindt na afloop, om 22.00 uur, nog een kerstnacht dienst plaats. Als het evenement een succes is, wil het kerkgenootschap het over twee jaar herhalen, dan wellicht in samenwerking met andere kerken uit de wijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42