Zeeland PZC 21 Twee bibliotheken toch niet haalbaar BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 REIMERSWAAL College grijpt terug naar oud voorstel: één hoofdvestiging en plug-ins in de dorpen Wietkwekerij ontdekt in bedrijfspand Goes PvdA wil aanpak van gevaarlijke bushalte Hennepkwekerij ontmanteld CU bezorgd over maatschappelijk werk almanak Gratis krant Woensdag 14 december 2011 'Rotonde Molendijk veilig voor fietsers' Provincie wil dat zorgsector samenwerkt Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus kruiningen - Het is financieel niet haalbaar om twee bibliotheken (Yerseke en Krabbendijke) in de ge meente Reimerswaal overeind te houden. Dat hebben burgemeester en wethouders laten doorbereke nen. Daarom grijpt het college terug naar een eerder voorstel: een hoofdvestiging in Yerseke, mini-bi bliotheken (plug-ins) in de overige kernen, meer aandacht voor lezen op scholen middels het project Kunst van Lezen en een boeken breng- en ophaalservice (onder an dere voor ouderen). Wethouder Hans de Kunder (CDA, cultuur en onderwijs) zegt eigenlijk geen andere oplossing te kunnen bedenken. De fracties SGP en CDA hadden voor de zo mer middels een amendement af gedwongen dat het college moest zorgen voor het behoud van mini maal twee vestigingen, ten koste van Kunst van Lezen. „Als we hier voor kiezen, past het niet binnen het gestelde maximum budget van 400.000 euro per jaar. Uiteindelijk komen we structureel uit op bijna 30.000 euro meer aldus De Kun der. Ook stuurde de gemeenteraad de wethouder op pad om met dorps raden, WMO-, seniorenraad en scholen te praten over het nieuwe bibliothekenbeleid. „Die hebben we inmiddels geconsulteerd. Uit die gesprekken is gebleken dat zij uiteindelijk ook hun voorkeur uit spraken voor het eerste voorstel." De Christenunie is echter nog he lemaal niet overtuigd dat de com municatie over het bibliotheekbe leid naar de inwoners van de dor pen goed is verlopen. De fractie heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college naar aanleiding van de stroom aan e-mails die de leden van de gemeenteraad de af gelopen tijd ontvingen als gevolg van een actie van de dorpsraad. Kees Verburg van de PvdA twitter- de afgelopen zondag al 19 protest- e-mails uit Kruiningen te hebben ontvangen. De Christenunie zegt in de toelich ting op de vragen uit te gaan van de goede intenties van het college. „Echter, uit de reacties kan de frac tie zich niet aan de indruk onttrek ken dat de communicatie door het college niet ter toetsing of afstem ming van het beleid is. De blij vende onzekerheid en onduidelijk heid raken voor de fractie de gren zen van behoorlijk bestuur." GOES - Bij een inval in een pand aan de Albert Plesmanweg in Goes heeft de politie gisteren een middelgrote wietkwekerij ontdekt. Een 57-jarige vrouw uit Goes is aangehouden. In het gebouw is een maaltijdservice gevestigd. De kwekerij is na onderzoek ontruimd. De in val vloeit voort uit het grootscheepse onder zoek naar een criminele organisatie in Zee land, die wordt verdacht van drugshandel en witwaspraktijken. In die zaak zijn nu inmid dels elf mensen aangehouden. Bij invallen vori ge maand in zeven panden op de Bevelanden en Walcheren nam de politie 35 voertuigen in beslag, waaronder hoogwerkers, trekkers en bestelauto's van het Kapelse bedrijf Hoogwer kerservice Zeeland. foto Willem Mieras mmmmmsssemsmsm mmmmmmw» THOLEN De Thoolse PvdA wil dat het colle ge iets doet aan de onveilige bushal te bij het Stenen Kruis in Tholen. Bij de halte zijn geen voorzienin gen voor de wachtende passagiers. Die moeten daarom in het gras staan, langs de vrij drukke weg. Met name als het donker is, levert dat volgens de sociaal-democraten gevaarlijke situaties op. De fractie wil dat B en W gaan praten met de vervoersmaatschappij om het pro bleem op te lossen. KAPELLE In een loods aan de Handelsweg in Kapelle is dinsdag rond 14.30 uur een hennepkwekerij aangetroffen. In de loods trof de politie een in aanbouw zijnde kwekerij aan. Er stonden 700 stekjes klaar om ge plant te worden. Twee mannen, die op dat moment in de loods aan wezig waren, werden aangehou den. Het gaat om een 28-jarige man uit Tholen en een 29-jarige man uit Bergen op Zoom. De kwekerij is in middels geruimd. THOLEN De Christenunie in Tholen maakt zich zorgen over de toekomst van het maatschappelijk werk in de ge meente. Fractievoorzitter Bram van de Sande zegt vernomen te hebben dat er per 1 januari minder personele capaciteit beschikbaar is voor de Thoolse cliënten en wil van het college weten of dit waar is. Tholen stapt per 1 januari over van de SMWO naar Traverse. De CU wil dat de overdracht van de cliënten soepel verloopt. Tip? redactie@pzc.nl Journalisten van de PZC deelden gis teren gratis kranten uit in de Goese binnenstad. In een uur tijd werden ongeveer tweehonderd exemplaren uitgedeeld aan het winkelend pu bliek. Eén van de verslaggevers had een luidspreker op de kop weten te tik ken, waarmee hij de menigte het doel van de actie duidelijk probeerde te maken. „Wij voeren vandaag actie voor het behoud van een goede krant", luidde zijn boodschap. „Daarom delen we gratis kranten uit." Tientallen keren ging het goed, maar een paar keer kwam het er niet hele maal lekker uit. „Wij voeren van daag actie voor het behoud van een gratis krant", riep de verslaggever in al zijn enthousiasme. Die boodschap kon veel toehoorders wel bekoren. „De PZC voortaan gra tis? Goed idee!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41