Verbeek wil een huis Kerstknaller Angry Birds speaker 321 sport Poolbiljarters Roadhouse Blues winnen prestigeduel: 4-2 GERTJAN VERBEEK Gertjan Verbeek, trainer van koploper AZ, luistert de spon soravond van de jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) op. De bijeenkomst trekt tweehonderd belangstellenden. Melissa Scherpenisse niet naar testevent ATS Team wint vijfde kartrace Salim Hamidi per direct weg bij RIA W Nieuwenhuijse jaar langer bij MZC'11 Zeeuwse duivensporters geven weer gul aan goede doelen kpri winkel kpn.com 10800 0105 woensdag 14 december 2011 W MIDDELBURG Het huisduel in de regionale eerste klasse van de poolcompetitie tus sen Roadhouse Blues en Roadhou se Roadies eindigde in een 4-2-over- winning voor de Blues. Voor de Blues stond naast prestige de tweede plaats op de ranglijst op het spel. Het was een spannende ontmoeting. Bijvoorbeeld in het 10-ball-duel tussen Dennis van Bel- zen van de Blues en Robbin Jobse. BEEKBERGEN De Thoolse turnster Melissa Scher penisse is niet fit genoeg om in ja nuari deel te nemen aan het teste vent, het olympisch kwalificatie toernooi voor landenteams in Lon den. Scherpenisse kwam in beeld nadat diverse turnsters door blessu res moesten afzeggen. Eén van hen is Céline van Gerner, de sterkste Nederlandse. Ze is geopereerd aan een gebroken voetwortelbeentje en is onvoldoende hersteld. MIDDELBURG De vijfde race in de ereklasse van het Zeeuws indoor kartkampioen- schap in Middelburg is gewonnen door het ATS Team. Het was de vierde zege op rij voor het team, dat nu ruim aan de lei ding gaat in het algemeen klasse ment. DKC, dat lange tijd aan de leiding ging, moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. De Golden Girls werden derde. Van Belzen won met 6-5. Ook het 8-ball leverde een gevecht op. Joris Lodder nam het voor de Blues op tegen Mark van Wijngaarden van de Roadies. Het werd 6-5 voor Lod der. Voor de Roadies wist alleen Chris van Renswoude zijn twee partijen te winnen. Voor de Blues waren naast Lodder en Van Belzen ook Jan Roskam en Jeroen Dam man succesvol. WESTDORPE Salim Hamidi komt niet meer in ac tie voor voetbalclub RIA W. De re den van het vertrek van de Bel gische middenvelder (25) bij de zondagderdeklasser is dat er (finan ciële) afspraken niet worden nage komen. Er dreigen nog meer spe lers te vertrekken. Van de selectie stopte eerder al Ryan de Regt. Zo als het er nu naar uitziet zal ook Ali Eryürük niet meer in actie ko men voor de club uit Westdorpe. ZIERIKZEE Adriaan Nieuwenhuijse blijft een jaar langer trainer bij de Zierikzee- se voetbalclub MZC'ti. De spelers, het bestuur van de fusieclub en Nieuwenhuijse zelf zijn tevreden over de huidige gang van zaken en zijn snel tot overeenstemming ge komen. Nieuwenhuijse promoveer de vorig jaar met MZC'11 en pro beert dit seizoen in de derde klasse van het zaterdagvoetbal een perio- detitel te pakken. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Gertjan Verbeek heeft de ambitie om ooit bij de KNVB als bondscoach in dienst te treden. Het was een stelling die presentator Jan Dirk Stouten gister avond tijdens de sponsorbijeen komst van de JVOZ aan de trainer van AZ voorlegde. En er mocht al leen met ja of nee op geantwoord worden. Verbeek hoefde er niet lang over na te denken. Het werd een duidelijke nee! „Ik denk dat Bert van Oostveen (directeur betaald voetbal bij de voetbalbond) niet op mij zit te wachten", zei hij later met een knipoog. Om daar serieus aan toe te voegen dat hij nog twee belang rijke dromen heeft in dit leven. „Ik wil ooit een huis bouwen in het bos, een houten huis. Het bos in Dalfsen, bij Zwolle, heb ik al ge kocht. Ik moet nu alleen de tijd nog vinden. En als trainer zou ik ooit nog wel een keer in Duitsland bij een club willen werken." Verbeek nam gisteravond in Mid delburg plaats op de praatstoel en sprak openlijk over het leven als voetbaltrainer, over de titelrace, over de koppositie van zijn AZ, over Feyenoord en over zijn passie buiten het voetbal. Zo vertelde Verbeek dat hij maan dag op zijn vrije dag had geklust in zijn boerderij. Zijn tweede. „De eerste was af, dus moest ik weer wat nieuws zoeken. Het is mijn manier om los te komen van het voetbal. Op zo'n moment gaat de hele dag de telefoon uit, anders krijg je een scheef muurtje. Je moet je focussen op iets, anders kun je geen topprestaties leveren." Zo is het ook bij AZ. Verbeek laat zich in zijn baan als trainer door niets en niemand afleiden. Hij gaat recht op zijn doel af Een man ook van ijzeren discipline, zo wordt vaak in de media gesuggereerd. Dat valt echter wel mee, liet hij gis teravond doorschemeren. Weder zijdse afhankelijkheid creëren, daar gaat het om. En dan mogen spelers in de kleedkamer, hun do mein, best de regels zelf bepalen „Ik ben dan de man die de regels bewaakt", zei Verbeek. „Vroeger waren trainers instructeurs, maar er komt meer bij kijken. Je moet je verdiepen in de karakters en kij- - ken naar de mogelijkheden en on mogelijkheden. Vervolgens ga je een bepaalde strategie ontwikke len en kijk je of die landt bij de spelers. Als de werkwijze aanslaat, kom je op een punt dat je maxi maal kunt presteren." AZ doet dat momenteel in de ere divisie. De Alkmaarse ploeg is de trotse koploper. Presentator Stou ten wilde graag weten of AZ nu in derdaad de grote kandidaat voor de titel is. „Op dit moment is het verschil met de andere ploegen nog niet al te groot", zei Verbeek. „Wie die andere ploegen zijn? PSV is het team met de meeste in dividuele kwaliteit", zei de trainer van AZ. „En FC Twente heeft in kwantiteit de beste selectie." En Ajax dan? Tsja, die club is in de ogen van Verbeek geen kampioens kandidaat meer. „Als er in de top van het bedrijf trammelant en on zekerheid is, heb je daar als hoofd trainer en spelers last van. Je kunt alleen topprestaties leveren als er een gezond klimaat heerst." Verbeek ondervond het ooit aan den lijve bij Feyenoord, waar hij na zeven maanden zijn congé kreeg. „En dat terwijl ik toch goed doorgelicht was", zei de oefen- meester. „Feyenoord zocht destijds iemand die veranderingen wilde doorvoe ren, dus vaker en specifieker trai nen. Dat gaf weerstand bij een aan tal mensen, bij de ouwe hap en ook bij een aantal medewerkers. Die zagen dat hun paradijsje werd afgebroken. Ik heb daar de directie een paar keer voor gewaarschuwd. Ik heb toen gezegd en nu wil ik het zo en zo doen en dan doen die en die niet meer mee. Daar is vier uur over gepraat en vervolgens werd ik op non-actief gesteld. Ik was op dat moment dus de ver keerde trainer voor die groep." door Fred Rabout YERSEKE - De Zeeuwse dui vensport heeft ook dit jaar weer steun betuigd aan een aantal goe de doelen. Dit bleek tijdens de jaar lijkse manifestatie van de Afdeling Zeeland in gemeenschapshuis De Zaête in Yerseke. Daar werden de kampioenen van het seizoen 2011 gehuldigd en was de jaarlijkse feestavond. Voordat Herman Calon uit Hoofd plaat tot 'generaal' werd gekroond van de afdeling en het feestgedruis losbarstte, mochten afgevaardig den van het CJV-kamp uit Renes- se, het medisch kinderdagverblijf uit Temeuzen en de Vrienden van Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen een envelop met inhoud in ont vangst nemen. Het CJV-kamp kreeg 5500 euro, het Medisch Kin derdagverblijf 2150 euro en het Hospice eveneens 2150 euro. Deze bedragen werden betaald uit de opbrengst van de verkoop van door liefhebbers geschonken dui ven tijdens de verkoopdagen in Sluiskil en Arnemuiden. UITSLAGEN BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Blues - Roadhouse Roadies 4-2: 8-ball. Jan Ros kam - Rinus Witte 6-1; Joris Lodder - Mark van Wijngaarden 6-5. 9-ball. Bas Berg - Chris van Renswoude 4-7. 10ball. Dennis van Belzen - Robbin Jobse 6-5. Straight. Jeroen Damman - Dennis Dierickx 50-24; Jeroen Damman - Chris van Renswoude 45-50. GOLF Girona (Spa). Europese Tour, Qualifying School. Stand na vier ronden: 1. Hutsby (Eng) 268 (-16), 2. Sullivan (Eng) 270, 3. Grace (ZAf), Riu (Fra), Dixon (Eng) 271' 20. Lafeber 275, 25. Sluiter 276, 41. Besseling 278, 50. Saxton, Remkes 279; uitgeschakeld: 101. De Vries 285. KARTEN Middelburg. Zeeuws indoorkampioenschap. Vijde race, ereklasse: 1ATS Team, 2. DKC, 3. Golden Girls, 4. De Krijger/RM Autoverkoop, 5. NJIKV Team, 6. Future Racing, 7. Verbrugge Racing, 8. CTV Zeeland, 9. DKC2. Algemeen klassement: 1. ATS Team 101 punten, 2. De Golden Girls 87, 3. DKC 81, 4. De Krijger/RM Autoverkoop 63, 5. Future Racing 51. ZAALHANDBAL Sao Paulo. WK, vrouwen. Achtste finales: Frankrijk - Zweden 26-23 (12-15), Kroatië - Roemenië 28-27 (15-18), Denemarken - Japan 23-22 n.v. (19-19, 10-11), Brazilië - Ivoorkust 35-22(15-8). ZEILEN Perth 941. WK olympische klassen. Vrou wen, 470, stand na 4 races: 1. Pacheco/Betanzos (Spa) 17 punten, 2. Westerhof/Berkhout (Ned) 20, 3. Kondo/Tabata (Jap) 21. Mannen, RS:X, na 4 races: 1. Mashich (Isr) 6, 2. Miarczynski (Pol) 10, 3. Myszka (Pol) 10, 7. Van Rijsselberge 21. Laser, na 4 races: 1. Slingsby (Aus) 9, 2. Goodison (GB) 18, 3. Groteluschen (Dui) 19, 11. V Schaardenburg 29, 30. Bouwmeester 48. Bij' een Personal Sim abonnement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32