301 sport FC Twente in Krakow omdat h Toptalent Demi Schuurs moet opnie EUROPA LEAGUE FC Twente sluit vanavond de poulefase van de Europa League af tegen Wisla Krakow. Voor de Tukkers staat er niets meer op het spel. Ze zijn en blijven eerste. Magere zege Real Madrid Toch nog hoop voor handbalsters Ajax: bod Valencia op Van der Wiel te laag AS Monaco komt in Russische handen Handballer Karabatic Frans sportman 2011 woensdag 14 december 2011 13 FC Twente heeft 13 punten uit 5 duels. Wisla staat op 6 en heeft een waterkansje op de tweede plaats Co Adriaanse bezig met de laatste training en tijdens de persconferentie voor de wedstrijd tegen Wisla Krakow. WBmmmsmamm foto's ANP MADRID Real Madrid heeft een magere zege behaald bij derdedivisieclub Pon- ferradina in het Spaanse bekertoer nooi. De ploeg won het eerste duel met 2-0. De doelpunten kwamen van José Callejon en Cristiano Ro- naldo. Real Madrid, dat vorig sei zoen de Copa del Rey voor de eer ste keer sinds 1993 veroverde, trad met negen wijzigingen aan in ver gelijking met het basisteam dat za terdag tegen Barcelona met 1-3 on deruit ging. Alleen Ronaldo en Mar- celo waren er opnieuw vanaf de af trap bij. SAO PAULO Er is nog hoop voor de Nederland se handbalsters om aan de Olympi sche Spelen deel te nemen. De ploeg werd uitgeschakeld in de achtste finale van het WK in Brazlilië en eindigde daardoor op de vijftiende plaats. De uitschake ling betekende dat Oranje zich niet rechtstreeks heeft geplaatst voor het olympisch kwalificatietoernooi (OKT), mei volgend jaar. Toch is er nog hoop, want volgens technisch directeur Van Linder bestaat er nog steeds een kans dat het team als nog aan het OKT kan deelnemen. AMSTERDAM Ajax heeft het eerste bod van Valen cia op Gregory van der Wiel afge wezen. Volgens interim-technisch directeur Danny Blind heeft de Spaanse club te weinig geld over voor de 23-jarige verdediger. Ajax zou international Van der Wiel, die een contract tot medio 2013 heeft, het liefst willen behou den. „Maar als een club waar hij graag naartoe wil, betaalt wat wij willen hebben, leert de praktijk dat een speler dan vertrekt", benadruk te Blind. PARIJS De Russische miljardair Dmitri Ri- bolovlev neemt AS Monaco over. De club is zevenvoudig landskam pioen. In 2004 bereikte de presti gieuze ploeg de finale van de Champions League. In de laatste ja ren ging het snel bergafwaarts met de club, die nu hekkensluiter is in de tweede divisie. Ribolovlev staat op de 93e plaats op de Forbeslijst van de superrijken in de wereld. Hij verkocht in juni 2010 zijn be lang in een kunstmestbedrijf voor 4,5 miljard euro. PARIJS De gerenommeerde Franse sport krant L'Equipe heeft handballer Ni- kola Karabatic uitgeroepen tot sportman van het jaar in Frankrijk. Hij kreeg de voorkeur boven judo ka Teddy Riner en de rally rijder Se- bastien Loeb. De 27-jarige Karabat ic werd dit jaar verkozen tot beste speler van het wereldkampioen schap handbal. De Fransen prolon geerden in Zweden de wereldtitel. Karabatic is de opvolger van de Franse atleet Christophe Lemaitre, die vorig jaar werd gekozen. door Edward Swier ROTTERDAM - In het verleden be haalde resultaten geven geen ga ranties voor de toekomst. Zeker niet als je van junior opeens se nior wordt. Dat Demi Schuurs af gelopen tennisjaar zowel op de Au stralian Open, Roland Garros, Wimbledon als de US Open in de eindstrijd kwam, is iets voor de plakboeken. In 2012 moet ze hele maal opnieuw beginnen. De achttienjarige Limburgse, doch ter van voormalig handbalinterna tional Lambert Schuurs, tekende in 2011 voor een aantal unieke pres taties. In alle vier de grandslam- toernooien bereikte de juniore de dubbelspelfinale bij de meisjes, met vier verschillende partners. Twee ervan, de Australian Open en US Open won ze. „Natuurlijk ben ik trots, het was een superjaar. Maar ik ben daar nu minder mee bezig, ik kijk vooral naar wat gaat komen", aldus Schuurs, nadat ze op de eerste dag van de Nationale Tennis Masters in Rotterdam met 6-3, 7-6 is uitgeschakeld door Ka ren Nijssen. Pas twee dagen terug hoorde Schuurs dat ze, na de afmelding van Indy de Vroome, alsnog een wildcard kreeg. Het was al ruim tweeënhalve maand terug dat ze voor het laatst een partij tenniste. Ze was het halve jaar in het buiten land geweest, toe aan een rust- en trainingsperiode. Het was mis schien wel de reden waarom ze 'nogal wisselvallig' was. Vader Lambert had het ook gezien. „Ze was veel te voorzichtig, had erop moeten knallen maar deed dat niet. Ik zag meer angst om te ver liezen dan wil om te winnen." Schuurs, woonachtig in het bij Sit- tard gelegen Nieuwstadt, is druk bezig met haar toekomst. Ze ver wierf onlangs wat onafhankelijk heid door haar rijbewijs te halen en doet in januari mbo-examen marketing communicatie op het Randstad Topsport College. Bovendien werkte Schuurs een be hoorlijk zwaar dieet af, raakte ze flink wat kilo's kwijt. Het moet haar in 2012 allemaal helpen. Want komend jaar zal ze de over stap maken naar de senioren, zo is dat in de tennissport nu eenmaal geregeld. „Of ik er klaar voor ben? Ja, want ik ben 18", glimlacht Schuurs. Ze houdt er op voorhand al een klein beetje rekening mee dat haar overstap naar de senioren niet direct over gouden paden zal gaan. In het dubbelspel zal ze allicht sneller haar weg omhoog vinden. Dat was bij de junioren ook zo. Maar Schuurs wil niet louter als dubbelspecialiste te boek staan. „Ik begin in de ïo.ooo-dollartoer- nooien van de ITF, in zowel het enkel- als dubbelspel. Maar mocht ik er in de single telkens vroeg uit vliegen en het in de dubbels wel lo pen, dan zou het kunnen dat de fo cus verandert." Vooralsnog zal ze gaan reizen met drie leeftijdsgeno ten van de Limburgse Tennis Aca demie van Tom en Robert De- vries. Schuurs traint, vlak over de grens, in Maaseik. Ze heeft goede contacten met on der meer Fedcup-coach Ann De- vries en Kim Clijsters en flirtte in het verleden nadrukkelijk met de Belgische bond. Maar voorlopig wil zê niets meer weten van een naturalisatie. „Ik heb niet altijd gebruik kunnen maken van de faciliteiten van de Nederlandse bond, maar tegen woordig kan ik op woensdag mee- trainen met Jong Oranje. Maaseik ligt echter om de hoek voor mij. Daar ben ik dagelijks. Ik zou nu ook nog zo Belgische kunnen wor den, maar voel me gelukkig bij de situatie zoals die nu is. Ik zit goed in mijn vel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30