241 zeeland Visserij verliest langzaam Benefietdiner voor moeders door moeders Verstandelijk beperkte Jeugdbende ingerekend op Schouwen Onderzoek na incident bij chemiebedrijf Op korte termijn wordt een kwart van de Vlakte van de Raan in de monding van de Westerschelde gesloten voor bodemberoerende visserij. In 2016 volgt een totaalverbod. woensdag 14 december 2011 MMHMNMMM ZIERIKZEE - De politie maakte giste ren bekend dat ze op dinsdag 6 de cember op Schouwen-Duiveland vijf criminele jongeren heeft aange houden. Twee van de verdachten - een 22-jarige man uit Schouwen-Duive land en een 20-jarige inwoner van Rhoon - zijn door de rechter-com- missaris in bewaring gesteld. De de andere drie - 16 tot 20 jaar en allen afkomstig van Schou wen-Duiveland - zijn na verhoor vrijgelaten. De vijf worden ver dacht van een reeks van vergrij pen. Op 7 en 21 november zouden zij vernielingen hebben aangericht in een school in Zierikzee. Daarbij zouden ook zaken zijn gestolen. Op 3 oktober werden beeldjes ge stolen van een begraafplaats in Zie rikzee en op 19 november werd brand gesticht op twee plaatsen in Zierikzee. De vijf worden ook ver dacht van twee pogingen tot straat roof De eerste was op 19 augustus in Zierikzee, de tweede op 4 sep tember in Burgh-Haamstede. TERNEUZEN - De provincie en ar beidsinspectie stellen een onder zoek in naar een incident dat zich vorige week maandag voordeed bij het chemiebedrijf ICL-IP (het vroe gere Broomchemie) in Terneuzen. Na het voorval moesten elf mede werkers zich uit voorzorg laten on derzoeken in het ziekenhuis van Terneuzen. Ze konden daarna alle maal naar huis. Het incident deed zich voor door dat een verkeerde stof in een op slagtank met propyl bromide werd gepompt, aldus een woordvoerder van de provincie. Daarop vond een reactie plaats. Aanvankelijk werd gevreesd dat daarbij erg giftig acrylonitil was vrijgekomen. Acrylonitil is een kleurloze vloeistof die een prikke lende amandelgeur verspreidt, ver gelijkbaar met het bekendere blauwzuur. Omdat de situatie ernstig leek, kreeg iedereen die in de buurt aan het werk was het advies zich on der doktersbehandeling te stellen. Uit onderzoek is inmiddels geble ken dat geen acrylonotil is vrijgeko men, maar dat het ging om ami- no-verbindingen. Die kunnen ook tot prikkelende reacties leiden, maar zijn veel minder schadelijk. In het artikel over de FOV-trofee, dat gisteren in deze krant stond, is een vervelende fout geslopen. Wil ly de Nooyer van Fysiofitness De Driehoek die de derde prijs won is niet een man, zoals het artikel sug gereerde, maar een vrouw. Boven dien maken ook Els Baas en Ben Neve deel uit van de VOF. In het bericht over de opening van Auto Murre op de Mortiere in Middelburg stond dat klanten er voor klein onderhoud terecht kun nen. Auto Murre verzorgt in Mid delburg echter al het onderhoud aan auto's. VLAKTE VAN DE RAAN Visserij op de Noordzee. archieffoto Lex van Lieshout/ANP door Rens Wisse door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Vier Middelburgse moeders, verenigd in 'Middelburg- 4mama' organiseren een benefiet diner voor 3FM Serious Request. Die actie richt zich dit jaar op moe ders die lijden onder de gevolgen van oorlog. Het walking dinner, waarbij deelne mers hun schaal met hapjes moe ten delen met tafelgenoten, wordt vrijdagavond 23 december gehou den in de Zeeuwse concertzaal in de Middelburgse Ver wer ij straat. Het tien gangen-diner wordt deels gesponsord door de Middelburgse middenstand. Het diner, inclusief één welkomst drankje, kost 37,50 euro voor vol wassenen en 17,50 voor kinderen. Daarvan gaat respectievelijk 25 en tien euro naar het goede doel. Van de 150 kaartjes zijn er nog zestig verkrijgbaar. De benefietavond wordt geopend door de Middelburgse burgemees ter Koos Schouwenaar. Er is live muziek en er zijn sprekers, waaron der Tinka Leene van het Zeeuwse knopbakblik. Na het eten is er een veiling. De opbrengst gaat even eens naar Serious Request. Opgeven kan (tot 16 december) via middelburg4mama@gmail.com MIDDELBURG - Leerlingen van de Klimopschool in Middelburg heb ben gisteren een diner voor werk gevers bereid. Daarmee maakten ze de duidelijk wat ze zoal in hun mars hebben. De leerlingen, allemaal met een verstandelijke handicap, kookten niet alleen, ze serveerden de maal tijden ook uit. Het idee hiervoor ontstond door het streven van het Ministerie van Onderwijs om deze groep jonge ren zo hoog mogelijk op te leiden voor een zo goed mogelijke plek in het bedrijfsleven. „Onze leerlingen laten zien dat ze veel meer kunnen dan wel eens wordt gedacht", zegt Liesbeth Lis- koot, teamleider op de Klimop- school. „Ze hebben vaak wel een goede dagbesteding, maar wij wil len ervoor zorgen dat ze daarbui ten ook heel goed kunnen werken in een bedrijf." Doordat de jongeren een diner aanboden, stelden ze de werkge vers in staat om eens op onge dwongen wijze met hen kennis te maken. Liskoot: „Onbekend maakt onbemind. Werkgevers kunnen nu ervaren dat ze keiharde wer kers zijn die ervoor gaan." Ook is het een kans voor de school om de werkgevers te laten zien hoe ze met dit soort werkne mers om moeten gaan. Liskoot: „We laten zien hoe we de ze jongeren opleiden en hoe werk- 9 gevers het beste met hen kunnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24