van grafschennis' zeeland 123 Delta: 'eerst een positief signaal nodig' met rechtbank na Ontmoetingscentra van SVRZ langs Leliëndaalseweg vernield Wietkwekerij in Goes opgerold svrz Bouw centrumgebouw Witte Raaf en waterpark begint in januari w woensdag 14 december 2011 BORSSELE 2 Raad Middelburg beslist maandag Middelburger zorgen er echter wel voor dat er met regelmaat bloe men staan, want ze vinden dat de overleden Jaap van Wallenburg daar recht op heeft. Ze willen zich er niet bij neerleggen dat ze door vandalisme hun familielid niet op hun manier kunnen herdenken. Om die reden vertelde An van Wallenburg gisteren ook dat op de plek waar haar zoon het leven liet leuk blijven. Tenslotte gaat het ook om onze belastingcenten. Die gebruiken we liever voor jeugdhon ken en speeltoestellen." Een greep uit de Veerse menu kaart. Bij de Voorgerechten on dermeer: vroegtijdig afsteken vuur werk, 45 euro. Hoofdgerechten: vreugdevuur, niet vooraf aangekon digd, milieudelict, 1.000 euro. De twee Nagerechten zijn: vernielen eigendommen door vuurwerk, vanaf 45 euro; en geweld tegen hulpverleners, 1.000 euro. Als Sup plementen krijgen de 'gasten' voorgeschoteld: een nachtje Toren- tijd (met rechtbank na) en oprui men vuurwerkresten in eigen tijd in de eigen woonkern via Halt. Rob van der Zwaag: „We doen ver een nieuw kruis komt te staan. Een neef van haar heeft inmiddels al beloofd het snel te maken. Arjan Goossen van waterschap Scheldestromen noemt het vernie len 'behoorlijk smakeloos'. Zover hij weet komt het vernielen van bermmonumenten maar heel wei nig voor. Hij tekent daar bij aan dat er ook maar betrekkelijk wei nig van zulke monumenten zijn. der veel aan preventie. De jeugd bewust maken van de gevaren van vuurwerk en met name de linke combinatie van alcohol en vuur werk. Als je om vier uur 's mid dags al teut bent, gaat het mis als je 's nachts ook nog vuurwerk af steekt. Ik heb overigens wel de in druk dat het de laatste jaren beter gaat. Maar wat er gebeurt, is extre mer. En dat heeft vrijwel altijd te maken met alcohol." „Voor het eerst laten we overdag al boa's rondlopen. Ook rijden er twee politiewagens rond. Niet al leen ter controle, maar ook om in contact te komen met de jeugd op straat. Even een praatje maken. Zelf doe ik dat ook. Ik rij altijd een rondje met de auto." Uit een reactie op een online-con- doleanceregister blijkt dat het bermmonument voor meer men sen betekenis heeft. Oud-Middelburger Jack Hamelink schreef: „Pas onlangs hoorde ik van het overlijden van Jaap. Tij dens mijn laatste bezoek aan Wal cheren heb ik even stil gestaan bij de plek des onheils, in gedachten bij [aap." GOES - Bij een inval in een pand aan de Albert Plesmanweg in Goes heeft de politie gisteren een mid delgrote wietkwekerij ontdekt. Een 57-jarige vrouw uit Goes is aangehouden. In het gebouw is een maaltijdservice gevestigd. De kwekerij is na onderzoek ont ruimd. De inval vloeit voort uit het grootscheeps onderzoek naar een criminele organisatie in Zee land, die wordt verdacht van drugs handel en witwaspraktijken. In die zaak zijn inmiddels elf men sen aangehouden. Bij invallen vori ge maand in zeven panden op de Bevelanden en Walcheren nam de politie 35 voertuigen in beslag, waaronder hoogwerkers, trekkers en bestelauto's van het Kapelse be drijf Hoogwerkerservice Zeeland. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De meeste politieke partijen in de Middelburgse ge meenteraad houden hun kruit nog even droog. Ze hebben hun standpunt over wel of geen toe stemming aan energiebedrijf Delta om 60 miljoen euro te investeren in een vergunningaanvraag voor een tweede kerncentrale nog niet openbaar uitgesproken. Gisteravond kwam het onderwerp aan de orde tijdens een vergade ring van de commissie Algemeen Bestuur. Het bleef vooral bij een informatieve behandeling. Het in houdelijk debat willen de partijen pas voeren in de raadsvergadering van komende maandag. Drie in sprekers gaven wel hun mening: zij pleitten tegen een tweede kern centrale, vanwege financiële- en veiligheidsrisico's. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg heeft onlangs besloten Delta toestem ming te geven voor een investe ring van 60 miljoen voor de eerste fase in de voorbereiding van de bouw van Borssele 2. Maar de raad krijgt het laatste woord. Volgende week donderdag moeten de aandeelhouders van Delta (de provincie voor 50 procent; de ARNEMUIDEN - Volgende maand gaat de eerste paal de grond in voor het centrumgebouw op Wa terpark Veerse Meer en camping De Witte Raaf bij Arnemuiden. Aannemer Fraanje bv uit Lewe- dorp gaat het pand bouwen. Archi tect is Paul van der Giesen uit Roosendaal. In het centrumgebouw komen een horecavoorziening, een zwem bad, supermarkt, bowling en well- Zeeuwse gemeenten elk voor een klein deel) beslissen over toestem ming voor de investering. Komen de vrijdag nemen de Provinciale Staten een besluit. Het is nu nog onzeker of een meerderheid in de Staten akkoord zal gaan. Of een meerderheid van de Mid delburgse gemeenteraad akkoord zal gaan, is ook niet duidelijk. Groen Links en Duurzaam Rood zullen tegen stemmen. Alleen zij stelden gisteravond ook kritische vragen aan Annemieke Stallaert die namens Delta de plannen voor de tweede kerncentrale kwam toe lichten. De vragen betroffen onder meer het financiële risico dat Del ta - en dus de aandeelhouders - ne men. De colleges van andere ge meenten, zoals Vlissingen en Veere, stemden eerder daarom al tegen de investering. Volgens Stal laert is er eerst een 'positief sig naal' van de aandeelhouders nodig om andere financiële partners over de streep te kunnen trekken. PvdA en Groen Links vroegen zich hardop af hoe het toch kan dat de colleges van Vlissingen en Middel burg op basis van dezelfde infor matie zo'n ander besluit hebben genomen. De bouw van de kerncentrale kost in totaal 5 tot 7 miljard euro. nessafdeling. De realisering van dit gebouw wordt mede mogelijk ge maakt door diverse investeerders en financiers zoals de gemeente Middelburg. Het startsein voor de bouw wordt op 13 januari gegeven. Volgens wethouder Chris Simons is het besluit van de raad om het project Waterpark Veerse Meer te steunen een grote stimulans ge weest om snel met de bouw te kunnen starten. zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. I laagdrempelige ondersteuning laan zowel mensen met dementie als de mantelzorger I verscheidenheid, aan activiteiten afgestemd op deelnemers I in Axel, 's-Gravenpolder, Middelburg, Tholen en Zaamslag zorglijn@svrz.nl 0900-7879777 (lokaal tarief) www.svrz.nl 2001 bij een verkeersongeval om het leven kwam. Onbekenden hebben het bermmomument vernield dat zijn familie foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23