'Is toch een soort Nachtje Torentijd 221 zeeland .voorhe ili nftëlKra P EX- GROOTSTE RIVERDALE HfilSliIKH AANBIEDINGEN! COLLECTIE VAN ZEELAND TrendHome Mortiere Middelburg Maritieme avond in dorpshuis Kerstmarkt van gymnastiekclub Training pastorale hulp aan kinderen Lichtjesactie voor hulp aan Ambon Expositie van Bijbelse taferelen op tegels VANDALISME Momument voor verongelukte Jaap van Wallenburg Plaats voordelig uw kortingsbon in de krant en profiteer van de voordelige KnipVoordeelactie Actieweken: week 52 en week 3 kii1 1, - J l;4i, sP^Gl w FANTASTISCHE AA NBIEDI lp EÜ Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/webalbum woensdag 14 december 2011 i w NIEUW- EN ST. JOOSLAND In het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland geeft Rinus Eversdijk donderdagavond 15 december een presentatie over schepen die zijn gebouwd tussen 1945 en 1970. Deze maritieme avond wordt georgani seerd door de Zeeuwse afdeling van de World Ship Society. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Toegang is gratis. WESTKAPELLE Gymnastiekvereniging Hygiëa houdt vanmiddag de jaarlijkse kerstmarkt in sportzaal de Bellink aan de Molenwal in Westkapelle. Van 15.00 tot 18.00 uur kan ieder een er terecht voor etenswaren, een grabbelton, schmink en kerst stukjes. De opbrengst komt ten goede aan de gymnastiekvereniging. MEEST CELEZEN 1Fraanje bouwt in Veers Waterpark 2. Bromfietser te water Middelburg 3. Verwarming voor Timmerfabriek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG De Stichting Chris, de jongerenaf deling van Stichting De Hoop, geeft vanavond een training pasto rale hulp aan kinderen. Spreekster is Wietske Noordzij. De bijeenkomst vindt plaats in Bap tistengemeente de Fontein aan de Middelburgse Kruitmolenlaan. Het begint om 19.30 uur en de toe gang is gratis. MIDDELBURG De Rotary Club begint morgen weer met de traditionele lichtjesac tie bij de grote kerstboom op de Markt in Middelburg. De actie duurt tien dagen. De lichtjes kos ten 2,50 euro per stuk. De op brengst gaat naar de Stichting Sa menwerking Vlissingen-Ambon, die gratis medische operaties uit voert op het Indonesische eiland. GOES GOES - In Historisch Museum de Bevelanden in Goes begint zater dag de expositie 'Bijbels woord in tegelbeeld'. De tentoonstelling toont een groot deel van de collectie tegels van Evert van Gelder. Het gaat om Ne derlandse tegels uit de periode 1650-1900 met daarop bijbelse tafe relen, zowel uit het oude als het nieuwe testament. Er zijn tegels bij waarvan er slechts één of een paar in omloop zijn. De expositie loopt tot en met 15 april 2012. door Emile Calon Na zoveel jaar krijgt Jaap nog een pak rammel, zegt An van Wallenburg verdrie tig. De tachtigjarige Middelburgse vindt het vreselijk dat het bermmonument voor haar verongelukte zoon langs de Leliëndaalseweg tussen Middel burg en Sint Laurens afgelopen weekeinde is vernield. ,Het is compleet kapot getrapt. Ze snapt niet waarom iemand zoiets kan doen. „Het is toch een soort van grafschennis." Jaap van Wallenburg kwam ruim tien jaar geleden om het leven bij een verkeersongeval op die Leliën- daalsweg. Een scharende aanhan ger van een trekker raakte zijn au to waarna de 44-jarige Middelbur ger op slag dood was. Direct na het ongeluk zette An van Wallenburg daar in de berm een provisorisch gedenkteken neer: het kruisje dat Jaaps nichtje Elise op school gemaakt had van paastakken. Ze deed dat omdat ze vond dat op die manier anderen zien wat daar gebeurd is. „Want er werd en wordt daar heel hard gere den." Haar man Andries maakte vervol gens een hardhouten kruis met Het monument voor de vernieling. dor Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Een gratis nieuwjaars- ontbijt lijkt een leuk cadeautje van de gemeente Veere, maar als je ziet wat daar aan vastzit, is de lol er af Het ontbijt maakt onderdeel uit van de menukaart die Veere op stelt. Daarop staan overtredingen tijdens de jaarwisseling met bijbe horend prijskaartje. Het nieuwjaarsontbijt wordt voor afgegaan door een nachtje Toren- tijd en gevolgd door een proces bij de rechtbank. Met andere woor den; de fout ingaan tijdens de jaar wisseling wordt duur betaald. Veere doet, zoals gemeld, mee met de provinciale vuurwerkcampag ne. Samen met onder meer zeven Zeeuwse gemeenten, de politie, bu reau Halt en het Project leugd en Alcohol. Maar Veere heeft ook zo haar eigen aanpak van overlast tij dens de jaarwisseling. Zoals de be wuste menukaart. Drie jaar gele den bedacht en inmiddels door meerdere gemeenten in gebruik. Een luchtige manier om duidelijk te maken wat wel en wat niet mag. Burgemeester Rob van der Zwaag: „We zeggen echt niet overal nee op. Een vreugdevuur is prima, als je het van tevoren aanmeldt. Wij zorgen er dan voor dat er geen schade ontstaat door bijvoorbeeld zand te storten. Maar als je de fout ingaat, treden we hard op. Als ie dereen zich aan de regels houdt, is er niets aan de hand. Het moet een koperen bordje erop dat de naam vermeldt van degene die daar in mei 2001 bij dat ongeluk de dood vond. Hij hield ook het gras kort rondom het monument. En hij zorgde er voor dat op een paaltje een koperen bord kwam met de tekst: 'Door gemakzucht en nalatigheid zijn wij onze Jaap kwijtgeraakt, maar ook de vreugde van het leven.' Op een of andere manier trekt dat monumentje langs de weg vanda len aan. Het bordje verdween na melijk al snel. Een vervangend bordje, met dezelfde tekst, werd enige tijd later dubbelgetrapt terug gevonden. Het derde bordje was op een dag ook weg, waarna de fa milie besloot het niet meer terug te plaatsen. Familieleden van de overleden Alleen nog wat bloemen markeren de plaats waar Jaap van Wallenburg in mei daar had geplaatst. Voor meer informatie T: 0118 - 434 070, E-mail: teamzeeland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22