Huiseigenaren lossen hypotheek af J5S2^ Michael is een winnaar. K~ Hij heeft zijn occasion helemaal voor niks. 'Slimme inzet ICT kan 15 miljard opleveren' Geen baan via Facebook DEN HAAG - Huiseigenaren gaan momenteel over tot vroegtijdig af lossen van hun hypotheek. Vol gens Rabo-topman Piet Moerland kiezen ze daarvoor in plaats van geld op laagrenderende spaarreke ningen te laten staan. Moerland zei dit bij de presentatie van de visie van de bank, waarin Rabo een minieme economische groei voorspelt voor volgend jaar. Rabo is iets optimistischer dan het Centraal Planbureau dat 2012 als een recessiejaar ziet, zo bleek ook gisteren. De aflossingen betreffen vooral hy potheken die bij het afsluiten ge heel aflossingsvrij waren. Het be sluit toch af te lossen komt in een periode dat de waarde van huizen daalt en de hypotheekrenteaftrek ter discussie staat. Het past in een algemeen patroon van voorzichtig heid onder de klanten, zegt de di recteur Financiering bij Rabobank Nederland, Jan Molenaar. Hij kon niet aangeven hoeveel er nu vroeg tijdig wordt afgelost. Volgens Molenaar nemen ook de betalingsachterstanden bij consu mentenkredieten af, en kiest men ook hier voor aflossen. „Het gaat nog relatief goed met huishoudens, maar we merken dat ze de zaak nu stormvast zetten," al dus de Rabo-directeur. Door extra op de hypotheek af te lossen, reage ren mensen niet alleen op een da ling van de woningwaarde, maar spelen ze ook in op de toegeno men kans dat ze van een tegenval lend pensioen moeten gaan leven. Rabo-adviseurs wijzen hypotheek klanten op hun pensioensituatie en op het feit dat de hypotheek renteaftrek in 200] tot dertig jaar is beperkt. Wie toen afsloot, heeft nog twintig jaar om zijn hypo theek af te lossen. De Rabobank, in Nederland markt leider op hypotheekgebied, consta teert dat kopers uiterst behoed zaam zijn met hun financiering. Molenaar: „De leenvoorwaarden zijn weliswaar aangescherpt, maar de huizenprijs daalt en de over drachtsbelasting is ook verlaagd. Met de loonstijging inbegrepen, kunnen ze nu in feite 10 procent meer huis kopen dan eerst, maar dat doen veel mensen niet." In reactie op sombere ramingen voor de Nederlandse economie van het foto ANP Centraal Planbureau laait de poli tieke discussie over het beperken van de hypotheekrenteaftrek weer op. Minister De lager van Financiën zei gisteren dat er 'geen taboes zijn'. CHICAGO - De Amerikaanse vlieg tuigfabrikant Boeing gaat 150 vlieg tuigen van het type 737 MAX bou wen voor luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines. Het gaat om de grootste order in de geschiede nis van Boeing, zo maakte het con cern dinsdag bekend. De bestelling van Southwest is de eerste order voor het nieuwe vlieg tuig 737 MAX, dat in 2017 in ge bruik wordt genomen. Met de or der is een bedrag van 19 miljard dollar (14,4 miljard euro) ge- 4 moeid. Southwest bestelde ook 58 Next-Generation 737's. DEN HAAG - Het slim inzetten van vernieuwende ICT-toepassingen kan de Nederlandse economie de komende vijf jaar 15 miljard euro extra opleveren. Dat maakt het ministerie van Eco nomische Zaken op uit het onder zoek 'Van een fysieke naar een in telligente Digital Gateway to Euro pe', dat het door deskundigen heeft laten uitvoeren. „We moeten vooroplopen met de ontwikkeling zegt minister Maxi me Verhagen. „Daarmee vergroten i we het verdienvermogen van onze economie en waarborgt Neder land de toekomstige concurrentie positie." Probleem is volgens de onderzoekers echter het groeiende tekort aan ICT-geschoolden. DEN HAAG - Nog niet één op de vijf Nederlanders gebruikt sociale me dia voor het vinden van vacatures. Ook hebben de meeste Nederlan ders, bijna tweederde, er geen be hoefte aan om zijn of haar baas als 'vriend' op Facebook toe te laten. Vooral vrouwen en mensen met kinderen willen werk en privé zo gescheiden mogelijk houden op in ternet. Dat blijkt uit het Nationale Werk- onderzoek van vacaturesite Job- Track.nl. Slechts 18 procent van de Nederlanders zoekt vacatures via sociale media. Vooral mannen en__ hoogopgeleiden zoeken op deze manier naar een baan, vooral op Linkedln. MARKT W35MÊtBÊÈÊÈÊ$k Aardappelen, droog uit de schuur, 40 mm opw, rustig: frites geschikt: €3,00-€5,00; export: €3,75-€ 5,00. Zaaiuien, droog uit de schuur: 30%: €0,75-€ 1,75; 60%: €0,75-€1,75. Granen, zaden en peulvruchten: Tarwe, maal: 170; voer: 167; Bruine bonen: 820; Voergerst: 167. Nieuwe oogst, per ton: Weide/ dijk- hooi: 200; Veldbeemd: 150-€ 155; Engels Raaigras, hooi: 150-€ 170; Rood rietzwenk: 130-€ 150. Tarwestro, droog uit de schuur: klei ne balen: €150-€160; grote balen: €130-€ 135. Gerstestro, droog uit de schuur: gro te balen: 100-€ 120; Boonstro, kleine balen: 140 - O AutoTrack.nl De zorgvuldige autosite. Win ook je aankoopbedrag terug! Koop in december of januari een occasion via AutoTrack.nl en win net als Michael, winnaar van 2009, het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTrack.nl voor de actie en de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13