buitenland 19 Cameron: veto was juist molenaar V 420,- f Kidnappers l> machinist in Mali opgepakt Kalashnikov bij sharia4belgium aangetroffen EU-TOP Britse premier verdedigt tijdens debat in parlement zijn houding in Brussel '74% van de 50-plussers hebben regelmatig slaapproblemen' Bon voor GRM^ brochure! 1 voor dinsdag 13 december 2011 antaes BAMAKO - De veiligheidsdiensten in Mali hebben de personen aange houden die vorige maand een Ne derlander, twee Fransen, een Zweed en een Zuid-Afrikaan zou den hebben ontvoerd. Dat heeft een woordvoerder van de presi dent van Mali laten weten. Het zou gaan om vier mensen die werkten voor de terreurgroep al-Q_aeda in de Islamitische Maghreb (AQIM). De ontvoerders, die allen de Mali- nese nationaliteit hebben, droegen twee Franse gijzelaars over aan de terreurgroep, aldus de zegsman. De lokale tak van al-Qaeda stelt dat de Fransen spionnen zijn. De twee Fransmannen werden op 24 november in hun hotel in de plaats Hombori nabij de grens met Niger ontvoerd. Een dag later stormden de gijzelne mers een terras bij een hotel in de toeristische trekpleister Timboek- toe op en namen daar drie wester lingen, onder wie de Nederlandse machinist, gevangen. Een Duitser die zich tegen de ontvoerders ver zette, werd doodgeschoten. De vrouw van de Nederlander wist zich te verbergen en ontsnapte zo aan de ontvoerders. Een reden voor de ontvoering van die drie werd niet gegeven. Afgelopen weekeinde gaf AQIM een foto vrij van de ontvoerde wes terlingen. Óp de foto worden ze omringd door gewapende man nen. Het is niet bekend wanneer de afbeelding is gemaakt. Volgens Mali's buurland Burkina Faso lopen er onderhandelingen om de vijf gijzelaars vrij te krijgen. „Er is contact, maar meer kan ik niet zeggen. Zulke gesprekken lig gen erg gevoelig", zei minister van Buitenlandse Zaken Djibril Bas- solé. Het is niet bekend hoe de ge gijzelden eraan toe zijn. De Maline- se minister van Buitenlandse Za ken Maiga zei vorige week te ver moeden dat ze nog leven. BRUSSEL - De Belgische politie heeft tijdens een huiszoeking bij een lid van de radicaal-islamiti sche beweging Sharia4Belgium een kalasjnikov gevonden. Dat schreef de Belgische krant Het Be lang van Limburg gisteren. De politie viel de woning in Deur- ne binnen nadat de man het wa pen op internet te koop had aange boden. De vondst zou er op wij zen dat Sharia4Belgium meer is dan een geïsoleerde groep wereld vreemde fanatici. Abu Imran, de excentrieke leider van de beweging, moet in januari voor de rechter verschijnen omdat hij tot discriminatie zou hebben aangezet. Vorige week woensdaga vond verstoorden vermoedelijke aanhangers van Sharia4Belgium een bijeenkomst over modernise ring van de islam in het Amster damse debatcentrum De Balie. Britse eisen waren 'beschei den, redelijk en relevant'. Oppositie verwijt Cameron Groot-Brittannië in Europees verband te isoleren. Coalitiepartner onder vuur door wisselende opstelling en ontbreken bij debat. LONDEN - De Britse premier David Cameron was 'oprecht op zoek naar een overeenkomst' op de top van de Europese Unie van vrijdag. Hij sprak zijn veto uit tegen een nieuw EU-verdrag omdat de af spraken niet in het nationale be lang waren van Groot-Brittannië. Dat zei de premier gisteren tijdens een debat in het parlement. Cameron zei in 'goed vertrouwen' te hebben onderhandeld en dat zijn eisen 'bescheiden, redelijk en relevant' waren. Volgens de pre mier was het niet makkelijk om zijn veto uit te spreken, maar was het wel de juiste beslissing. De premier stelde verder dat lid maatschap van de EU van levens belang is voor Groot-Brittannië. „We zijn een handelsland en we hebben de Europese interne markt nodig voor de handel, inves teringen en banen", zei hij. „We zijn deel van de EU en dat willen we ook zijn." De gebeurtenissen van afgelopen week doen daar vol gens Cameron niets aan af Cameron verzette zich op de EU-top tegen een nieuw verdrag met daarin strengere begrotingsre gels voor de lidstaten. De andere landen maakten daarom afspraken zonder de Britten. Het onderhandelingsresultaat le verde Cameron veel kritiek op. Zijn pro-Europese coalitiepartner, de Liberaal-Democratische Partij, was uiterst teleurgesteld. Nick Clegg, vicepremier en leider van de Liberaal Democraten, schaarde zich vrijdag nog achter Camerons opstelling. Zondag echter nam hij daar echter weer afstand van. Ca merons 'nee' was slecht voor Groot-Brittannië en hij was 'diep teleurgesteld' in de uitkomst van het beraad in Brussel. Tot verbazing van velen ontbrak Clegg gisteren bij het debat. Op de vragen van de Labour-oppositie waar de vicepremier was, reageer de Cameron niet. De eerste minis ter verklaarde wel dat er binnen de coalitie een akkoord was over de strategie die bij de eurotop ge volgd zou worden. Cameron erkende dat Conservatie ven en de Liberale Democraten het niet altijd eens zijn. In dit ge val, zo betoogde hij, hadden de partijen besloten hun eigen belan gen opzij te schuiven in het belang van Groot-Brittannië. „De coalitie is goed en ik wil er mee doorgaan in het belang van dit land", aldus Cameron. Scherpe kritiek kwam er van La- bourleider Ed Miliband. „We staan voor de komende jaren buitenspel. t De 26 andere landen gaan gewoon door. Wij hebben verloren. Wij zijn verslagen. Het is een slecht re sultaat gebaseerd op verkeerde re denen." Miliband verweet Cameron te zijn gezwicht voor de eurosceptici bin nen zijn partij. Danny Alexander, minister van Be grotingszaken en Liberaal Demo craat, liet voor het debat al weten dat de coalitie niet zal opbreken en tot 2015 aan de macht blijft. Daarmee zette hij zijn partijleider f Clegg feitelijk in zijn hemd. Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 Uit onderzoek is gebleken dat 74% van de mensen regelmatig slaap problemen heeft. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid bij 's morgens opstaan. Niet fit dus! 28-fats multiverstelbare elektrische lattenbodem Hoogwaardig pocketveer- matras met 3 comfortzones Uw slaaphouding is bepa lend voor uw nachtrust. Bijpassende laden-, linnen-, en nachtkasten In verschillende breedte- maten leverbaar Gratis demo thuis? Sta-op stoelen Mevr of bel direct 0341 - 27 40 40 Trapliften Bedden Scootmobielen Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: E-mail: M1pZC_wk50 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Bel direct: 0341 - 27 40 40 Bezoek een dealer bij u in de buurt Open van ma t/m vrij 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften slaan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best WELZIjNSPRODUCTEN Ontdek de grootste collectie comfortbedden voor een gezonde nachtrust Elektrisch verstelbaar Makkelijk uitrijdbaar Comfortbedden Ideale mstapboogte 3 comfortzones

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9