binnenlandI 5 opnieuw verdacht weekendcompany° mJm Kans op aanslag in Nederland blijft klein Anti-pedodub biedt Sytze van der V. huis aan OM wil dat pastoor gevangenisstraf krijgt Zwaargewonde door explosie in woning Drie gewonden door brand in tankstation Ferrari met 220 km per uur over A2 Superaanbieding Düsseidorf DICKENS- KERSTMARKT VEERE in 't centrum 'Koop geen kerstboom met kluit zonder pot' Vrouw krijgt bloed door actie van ambassade dinsdag 13 december 2011 BBSEBSMgSMMNI Daarvan zouden vooral kleine transporteurs de dupe worden. De actie leid de niet tot verkeersproblemen. Zowel de verkeerspolitie als de belangenor ganisatie van kleine transportbedrijven VERN, die het initiatief nam tot de prikactie, toonde zich na afloop tevreden over het verloop van de actie. Hoeveel truckers meededen, is onduidelijk. foto Robert Vos/ANP zijn in beslag genomen. Aanlei ding tot de aanhouding was een brand in een schuur in het Gro ningse dorp Ten Post, half novem ber. De man was al vanaf januari van dit jaar bij de politie in beeld naar aanleiding van een woning inbraak, maar er was toen onvol doende bewijs. Dat ontbrak ook bij de andere inbraken en brandjes die volgden. Bij de brand in Ten Post kon de po litie wel een direct verband leggen met de 24-jarige man. Aan de zaak hebben tien tot vijftien recher cheurs gewerkt. De man wordt morgen of donder dag voorgeleid aan de rechter-com- missaris. zie onze website:binnenland Beelden van de brand in een schuur in Ten Post DEN HAAG - De kans blijft klein dat terroristen in Nederland een aan slag plegen, maar het is niet hele maal uit te sluiten. Het dreigingsni veau in ons land blijft daarom 'be perkt'. Dat staat in het Dreigingsbeeld Ter rorisme Nederland, dat minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justi tie) gisteren naar de Tweede Ka mer heeft gestuurd. De afgelopen maanden zijn op ji- hadistische websites minder dreige menten tegen ons land en Neder landers geplaatst dan in de perio de daarvoor. Dat betekent (nog) niet dat Nederland een minder prominent doel is dan voorheen. Volgens Opstelten blijft het wel zorgwekkend dat personen uit Ne derland of Nederlanders die elders wonen zich aansluiten bij jihadisti- sche groepen. Dat komt in beperk te mate voor. MAASTRICHT Tegen een oud-pastoor die wordt verdacht van oplichting, witwas sen en verduistering is voor de rechtbank in Maastricht gisteren een gevangenisstraf van 12 maan den geëist. De officier van justitie vroeg ook om een vordering van 70.000 euro. Volgens de aanklager heeft de man dat bedrag verduis terd uit een hulpfonds voor nabe staanden van een ernstig ongeluk. DEN HAAG Door een explosie en een daarop volgende brand in een eengezins woning in Den Haag is gisteravond een man zwaargewond geraakt. De brandweer vond de man in de tuin van de woning. Hij is naar het zie kenhuis gebracht. De oorzaak van de ontploffing, die plaats had op de bovenste verdieping, is niet be kend. Een deel van de gevel is door de klap vernield. BUNNIK Bij een tankstation langs de snel weg A12 bij Bunnik zijn gisteren aan het eind van de middag drie mensen gewond geraakt nadat drie bestelwagens in brand waren gevlo gen. Oorzaak was een aanrijding. De drie personen zijn met brand wonden naar het ziekenhuis ge bracht. Twee van hen hebben ern stige verwondingen. De politie on derzoekt de aanrijding. NIEUWERSLUIS Een Ferrari-rijder heeft zondagmor gen op de A2 ter hoogte van Nieu- wersluis 220 kilometer per uur ge reden, waar honderd is toegestaan. Dat maakte de politie gisteren be kend. De snelweg telt er vijf banen en het is er zondagsochtends rus tig- De 31-jarige bestuurder moest zijn rijbewijs inleveren en het stuur overgeven aan zijn bijrijder. UTRECHT - Stichting Stop Kinder porno Abuse in Utrecht heeft de veroordeelde pedoseksueel Syt ze van der V. (63) een huis aange boden. Dat bevestigt Christa Ver mei) van deze stichting. Van der V. gaat - hoewel hij het zwerven zat zegt te zijn - niet op het aanbod in, zo laat hij weten. „Hiermee wordt de wereld op zijn kop gezet. Het lijkt me niet ver standig om pedojagers mijn adres te geven." Volgens Vermeij klopt die kwalifi catie niet. „Wij zijn geen pedoja gers die namen van pedo's op in ternet zetten. Wij helpen slachtof fers." Volgens haar moet er snel iets gebeuren voordat het vreselijk misgaat. „We hebben dit nooit eer der gedaan, maar de ban moet nu worden gebroken. Het duurt alle maal veel te lang." Sytze van der V. zwerft sinds zijn vrijlating uit de gevangenis in okto ber 2009. In augustus van dit jaar vluchtte hij van een camping in Epe nadat zijn verblijfplaats be kend was geworden. Volgens eigen zeggen woont hij nog steeds op een camping in Gelderland. Stichting Stop Kinderporno Abuse vindt dat een gevaarlijke ontwikkeling en wil een huis en passende begeleiding bieden. „Ons gaat het erom dat hij zich na al die jaren eindelijk kan terugtrekken in de anonimiteit en er een rustpunt komt, waar velen bij gebaat zijn", aldus Vermeij. Het huis wordt aan geboden door een bekende van Vermeij. Het gerechtshof in Den Bosch heeft bepaald dat het OM, de re classering en Van der V. voor 1 maart 2012 een gemeente moeten hebben gevonden die Van der V. onderdak biedt. Terroristische organisaties als al-Qaeda profiteren overigens van de onrust in de Arabische wereld en het gebrek aan gezag in sommi ge (delen) van die landen. 'Zorge lijk' is dat dit er soms toe leidt dat zij de beschikking krijgen over meer wapens, munitie en bewe gingsvrijheid. De situatie in Libië is het meest risicovol. Aan de andere kant is de slag kracht van al-Qaeda afgenomen sinds de dood van leider Osama bin Laden en enkele andere kop stukken. Het aantal jihadistische organisaties in Nederland is ook beperkt gebleven. Evenmin heb ben ze sterke leiders of duidelijke doelen voor ogen. Een aanslag zo als Anders Breivik die in Noorwe gen pleegde, is hier wel voorstel baar, maar er zijn geen concrete aanwijzingen voor voorbereidin gen van aanslagen. 13 öle£etme^aoii f' 1* overnachting 1 x ontbijtbuffet Gratis gebruik minibar 1/ 4-sterren hotel in centrum Geldig tlm 26 februari 2012 Van ££3^ Korting 48% a.s. weekend Vrijdag 13.00- 21.00 u Zaterdag 11.00- 17.00 u Zondag 11.00- 17.00 u Maandag 11.00 - 17.00 u Toegang gratis en gratis parkeren! ARNHEM - Kerstbomen met kluit, die niet in een pot zijn gekweekt, zijn niet brandveilig genoeg. De kluit kan onopgemerkt uitdrogen. Een droge kerstboom heeft maar een vonkje nodig om binnen 30 se conden helemaal af te branden. Die waarschuwing geven de Brand weeracademie en Efectis Neder land (vroeger het Centrum voor Brandveiligheid TNO) in een nieu we brochure over brandgevaar van kerstbomen. Kunstkerstbomen zijn over het algemeen veiliger dan echte bomen, omdat ze zijn voor- behandeld met een brandvertra gend middel, aldus de deskundi gen. De brandbestrijders benadrukken dat het heel belangrijk is dat een natuurlijke boom vochtig blijft, want een verse boom is zelfs met een brandende prop papier nauwe lijks in brand te krijgen. „Als er bruine naalden uit vallen niet ko pen, want zo'n boom is al aan het indrogen." Een echte boom moet volgens de brandweer in elk geval na maximaal 3 weken de kamer uit. Het is belangrijk dat de stam van de boom steeds in 5 centime ter water blijft staan. Wie toch een boom met kluit heeft gekocht, kan de kluit het beste afzagen en de spar in een gewone standaard met waterreservoir zetten. Een natuur hoorn mag nooit in de buurt van een radiator staan. De brandweer raadt ook af om meer bomen in één ruimte te zetten, tenzij die ruimte tweemaal groter is dan de maximale lengte van de grootste boom. Een kerstboom die erg uit valt, moet meteen de deur uit, ook als het nog geen kerstmis is. KAMPALA - Een Nederlandse vrouw is zondag in Uganda aan de dood ontsnapt dankzij een oproep van de Nederlandse ambassade in dat land. Daardoor kreeg ze van vier onbekende landgenoten een bloedtransfusie. De studente medicijnen had een grote hoeveelheid bloed verloren nadat zij in de hoofdstad Kampala onder een vrachtwagen was geko men. In het ziekenhuis bleek te weinig van haar bloedgroep in voorraad. De ambassade verstuur de daarop een nood-sms naar Ne derlanders in het land met de op roep bloed te geven. Via sociale media als Facebook en Twitter ver spreidde het bericht zich razend snel. Bijna twintig Nederlanders reageerden op de oproep, onder wie ambassadeur Jeroen Verheul. Vier donoren bleken uiteindelijk nodig om de vrouw te redden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5