zeeland 19 Minder bekeuringen Verantwoord evenwicht rond het Veerse Meer UIMING mode Dorpshuis Oosterhof verzorgt kerstgala Jubileumconcert oratoriumvereniging Witte bestelauto gestolen bij bedrijf svrz SVRZ in het nieuwe woonzorgcomplex Oostkapelle Cel voor stelen van motoren uit pleziervaart pul lovers shirts casual shirts dress kostuums kolberts pantalons vesten jack's v.a. 49,= v.a. 29,= 2 voor 69,= v.a. 1 98,= v.a. 98,= v.a. 59,= v.a. 59,= 20% korting dinsdag 13 december 2011 S GOES - Tijdens de surveillances die in de zomer rond het Veerse Meer worden gehouden, zijn dit jaar veel minder boetes uitgedeeld dan voorgaande jaren. Volgens coördi nator Luc Stokkerman van Water schap Scheldestromen is dat voor al een gevolg van de beperkte be voegdheid, van de bijzondere op sporingsambtenaren (boa's) die de controles uitvoeren. Waar de afgelopen jaren (sinds 2003) gemiddeld 28 bekeuringen voor allerlei overtredingen zijn uit gedeeld, waren dat er afgelopen zo mer slechts vier; één voor het niet in bezit hebben van een vispas, drie voor open vuur. In totaal zijn 108 zaken behandeld en zijn er 42 waarschuwingen gegeven. Ook dat aantal ligt lager dan vorig jaar. Deels is dat te verklaren doordat er vanwege het slechte weer minder en kortere controles zijn uitge voerd dan gepland, maar vooral door de beperkte bevoegdheid van de boa's. Want hoewel de contro les in het hele gebied rondom het Veerse meer worden gehouden, zijn boa's niet bevoegd op te tre den buiten het eigen grondgebied en toegewezen wetgeving. Het OM is aangeschreven om tot een oplossing te komen. Tijdens de surveillances is een toe name van overtredingen op het water, klachten rond de 24-uurs (afmeer)regeling en van dumpin gen van gevaarlijk afval geconsta teerd, maar een afname van (vis)stroperij, illegale recreatie en vissen zonder vispas. De controle is een samenwerkings verband, maar veruit de meeste controles zijn uitgevoerd door boa's van het waterschap. OOSTERLAND Dorpshuis Oosterhof in Ooster- land staat zaterdag helemaal in te ken van het kerstfeest. DJ JeanPaul neemt de muziek voor z'n reke ning. De entree bedraagt 2,50 euro, maar wie de moeite neemt om ga- lakleding aan te trekken mag gratis naar binnen. De best geklede man en vrouw kunnen krijgen een prijs. Het feest is van 21.30 tot 2.00 uur. Zaal open om 21.00 uur. VLISSINGEN De Vlissingse Oratoriumvereni ging geeft zaterdag 17 december een concert in de Sint Jacobskerk ter ere van haar 65-jarig bestaan. Tijdens dit concert zal het Wein- achts-oratorium van Johann Sebas tian Bach worden opgevoerd. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW voor 21 euro. Mensen van 65 jaar en ouder beta len 18,50 euro. www.pzc.nl Uw Mening Geef uw mening over de stelling 'Zie- rikzee kan best zonder koopzondag' op www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ZIERIKZEE Bij een bedrijf aan de Korte Blok- weg in Zierikzee is in de nacht van zaterdag op zondag een bestelauto gestolen. Het betreft een witte Citroën Jum per met kenteken VF-BB-55. De waarde van de gestolen bestelauto is onbekend. Susanne en Alex den Hoed op de bank voor één van de reeds bestaande bed breakfastverblijven bij boerderijga lerie Bellas Artes. foto Dirk-Jan Gjeltema Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. zorgt in zeeland 12 groepswoningen voor mensen met dementie I waar nodig ZorgThuis in de appartementen I welzijnsactiviteiten in het gebouw MIDDELBURG - Twee Polen uit Kra kow - 30 en 27 jaar - zijn gisteren veroordeeld tot celstraffen van twaalf, respectievelijk negen maan den. De twee werden ervan ver dacht de laatste weken van augus tus dit jaar op diverse plaatsten op Schouwen-Duiveland zes buiten boordmotoren te hebben gestolen. De politie kon de twee in de kraag vatten naar aanleiding van een tip dat erin de bosjes bij Brouwersha ven enkele buitenboordmotoren la gen. De politie hoefde toen alleen maar te wachten tot de motoren werden opgehaald. In de bestelau to van de 30-jarige werden verval ste verkoopnota's en valse serie- plaatjes aangetroffen. Wonen of werken in het woonzorgcomplex Oostkapelle? Kijk op www.svrz.nl of bel 0900-7879777 (lokaal tarief) Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51