Rechtszaak na vrijspraak kan 1EI A 111 I II Bel naar: MacansOleil Pyromaan 't Zandt roes 41 binnenland Almelo herdenkt caissière met stille tocht Burgernet groeit Rustig verloop truckersactie P B Ii(h W I H 0909-5010105 HHMPV Camping Holidays dinsdag 13 december 2011 KABINETSVOORSTEL Bij nieuw bewijs De Tweede Kamer is het eens met het kabinet om vrijgespro ken verdachten opnieuw te ver volgen als nieuw en overtuigend bewijs opduikt. Iemand twee maal vervolgen voor hetzelfde vergrijp was tot dusver niet mo gelijk. den haag - Verdachten die zijn vrijgesproken van een ernstig mis drijf, kunnen voortaan opnieuw voor de rechter verschijnen. Ver volging is weer mogelijk als nieuw bewijs opduikt bij onder meer moordzaken. De Tweede Kamer schaarde zich gisteren in meerderheid achter een voorstel van het kabinet om het mogelijk te maken opnieuw achter een vrijgesproken verdachte aan te gaan. Tot nu toe kon ie mand niet twee keer voor hetzelf de vergrijp vervolgd worden. Maar kabinet en Kamer vinden het onverteerbaar dat een voorma lige verdachte vrijuit blijft gaan als zich zeer belastend nieuw bewijs aandient. Dat is door nieuwe tech nieken zoals DNA-onderzoek steeds vaker mogelijk. Het vorige kabinet wilde een nieu we vervolging na vrijspraak al rege len voor misdrijven waar levens lang op staat en waarbij een dode is gevallen. Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) heeft dit uit gebreid met doodslag en gewelds- en zedendelicten met dodelijke af loop. Ook gaat de nieuwe wet gel den voor oude zaken, behalve als ze verjaard zijn. PvdA en D66 keerden zich tegen de uitbreiding van het aantal za ken waarbij de vrijspraak herzien kan worden. Maar PvdA-Kamerlid Jeroen Recourt wilde daarbij een uitzondering maken voor verdach ten die achteraf uit zichzelf zeggen dat ze het toch gedaan hebben. Zijn WD-collega Ard van der Steur wilde weten of bewijs dat niet volgens de regels is verkregen ook mee gaat tellen. Hij denkt dan aan een verborgen camera zoals misdaadverslaggever Peter R. de Vries inzette bij Joran van der Sloot. De Kamer sprak ook over nieuwe voorstellen om een rechts zaak weer te openen als een ver oordeelde het toch niet gedaan lijkt te hebben. Ook hier kan dan beter rekening worden gehouden met nieuwe technieken. almelo - Burgemeester Jon Her- mans-Vloedbeld houdt vanavond een toespraak aan het begin van een stille tocht. De tocht wordt ge houden voor de caissière van de Ciooo in Almelo die vrijdag werd doodgeschoten. De stille tocht be gint met een korte herdenking, zo heeft de gemeente gisteren laten weten. De tocht van ongeveer drie kilome ter lang begint en eindigt bij win kelcentrum De Schelfhorst, waar het drama zich afspeelde. De route voert langs het huis van het 18-jari- ge meisje uit Almelo. De tocht is een initiatief van familie en vrien den van het slachtoffer, die deelne mers vragen om een witte of roze roos en een lampion mee te bren gen. De gemeente verwacht een grote opkomst voor de tocht. den haag - Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie heeft gis termiddag de eindrapportage Bur gernet in ontvangst genomen. Burgernet is twee jaar geleden op gezet, telt ruim 600.000 deelne mers en is aan het eind van dit jaar operationeel in 280 gemeenten. Volgend jaar moet Burgernet in driehonderd gemeenten, met 800.000 burgers, actief zijn. €0,60 per gesprek U kunt de cheque gebruiken voor 5 nachten verblijf in een luxe stacaravan of volledig ingerichte bungalowtent in april, mei, juni of september op camping De Twee Bruggen in Winterswijk, Gelderland, op basis van beschikbaarheid. Vacansoleil biedt 370 topcampings in 16 Europese landen. Bijna allemaal met zwembaden met waterglijbanen, restaurants, veilige speelgelegenheid voor kinderen en een leuk animatieprogramma. U profiteert ook van gratis overnachtingen buiten het hoogseizoen (b.v. 7=5 en 14=10). ledereen de tijd van z'n leven! Kijk op www.vacansoleil.nl voor alle informatie en reserveringen, of bel 0900 - 9899 0,15 p.m.) Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 (€0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 14 december 2011. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) DORDRECHT - Een langzaam-aan-actie door vrachtwagenschauffeurs op de A16. De chauffeurs voerden gisterochtend tussen 11.00 en 12.00 uur actie, waarbij ze niet harder reden dan 60 kilometer per uur. Dat deden ze uit protest tegen de inzet van Oost-Europese truckers in het wegtransport. Die zouden tegen 'woekerlonen' achter het stuur worden ge zet, met oneerlijke concurrentie als gevolg. delfzijl - De zogenoemde pyro maan van 't Zandt wordt opnieuw verdacht van een hele serie brand stichtingen tussen eind vorig jaar en december dit jaar. Dat heeft de Groningse politie gisteren gemeld. De 24-jarige man uit Harkstede kwam in 2010 op vrije voeten na dat hij tot twee jaar cel was veroor deeld wegens een lange reeks brandstichtingen in het Groningse dorpje 't Zandt in 2007. De onrust was toen zo groot dat zelfs het le ger werd ingezet om de dader te vinden. De man wordt nu verdacht van ze ventien brandstichtingen en elf in braken in Noordoost-Groningen. De politie wil niet zeggen om wel ke branden het gaat. De man werd gistermorgen aange houden toen hij in zijn auto onder weg was naar zijn werk. De auto en een computer in zijn woning Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl PAUL KUSTERS VOORBEREIDINGEN VOOR KERST OP STOOM ok, t>an komt jouw moeber t>IT jaar op eerste kerstöas!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4