1 Jonathan Constanci Ten Have haalt glans van Cruij 241 sport Korthals over half jaar weg bij KNVB Chelsea verslaat Manchester City Bryan-broers verbreken record Goed begin zeilsters Berkhout/Westerhof Denis Mentsjov tekent bij Katoesja Fortuna traint bij Zeelandia Middelburg CRISIS AJAX De voorzieningenrechter heeft voorlopig een streep gezet door de beoogde aanstelling van Louis van Gaal als directievoorzitter van Ajax. Hij wil dat de aandeelhouders zich eerst uitspreken over de machtsstrijd bij de club. 4 12 18 16 dinsdag 13 december 2011 LONDEN Chelsea heeft gisteravond in de Pre mier League Manchester City op een 2-1-nederlaag getrakteerd. Frank Lampard maakte vlak voor tijd de winnende treffer. Mario Ba- lotelli had City vlak na het eerste fluitsignaal op voorsprong gezet Raul Meireles bracht de stand in evenwicht, waarna Lampard de Londenaren naar de zege schoot. Chelsea moet het binnenkort stel len zonder spits Nicolas Anelka. Hij verruilt de Londense club al in de winterstop voor de Chinese club Shanghai Shenhua. MIAMI Mike en Bob Bryan hebben giste ren een nieuw record gevestigd. De Amerikaanse broers staan 271 we ken op rij gezamenlijk op nummer één van de mondiale dubbelrang- lijst en verbraken daarmee het re cord van de Amerikaanse tennisle- gende John McEnroe, die 270 we ken de koppositie innam. „Dat we John McEnroe - iemand waar we te genop keken - voorbijgaan, dat is geweldig", reageerde Mike Bryan. „Dit toont aan dat we op een con stant hoog niveau spelen." PERTH Zeilsters Lobke Berkhout en Lisa Westerhof zijn goed begonnen aan het WK in het Australische Perth. Het duo eindigde in de eerste races van de olympische 470-klasse als vierde en tweede en bezet in de tussenstand de tweede plaats. Berk hout en Westerhof verdedigen in Perth hun wereldtitel. Ook windsurfer Dorian van Rijssel- berge zat meteen voorin. De Texe laar zeilde in de eerste race van de RS:X-klasse naar de zege en eindig de als derde in de tweede race. RIJSWIJK Wielrenner Denis Mentsjov (33) heeft gisteren zijn handtekening ge zet onder een contract bij de Russi- che wielerformatie Katoesja. De Rus kwam afgelopen seizoen uit voor Geox, dat na het afhaken van de hoofdsponsor besloot niet terug te keren met een profploeg. Mentsjov fietste eerder voor de Ra bobank. In dienst van de Nederlandse ploeg won hij twee keer de Ronde van Spanje en eenmaal de Ronde van Italië. MIDDELBURG Zeelandia Middelburg fungeert in de eerste week van januari als gast heer voor een profclub. Eerstedivi- sionist Fortuna Sittard verblijft van woensdag 4 tot en met vrijdag 6 ja nuari in Zeeland en traint dan op de velden van de zondag-derdeklas ser. Als afsluiting van het trainings kamp spelen de Limburgers op 7 ja nuari in België een oefenduel met FC Antwerp. Ook het beloftenteam van De Graafschap komt naar Zee land. De Doetinchemmers belggen op 5,6 en 7 januari een trainings kamp bij Noad'67. door Hans Leber ZEIST - Benk Korthals vertrekt hoogstwaarschijnlijk in juni als voorzitter van de Raad van Toe zicht voor de afdeling betaald voet bal bij de KNVB. Een benoemings commissie zal een kandidaat aan dragen die op basis van een profiel is aangezocht. Daarmee werd giste ren een pijnlijke en ongebruikelij ke stemming in de algemene le denvergadering betaald voetbal voorkomen. In november kwamen enkele clubs, waaronder Ajax, Feyenoord en PSV, met een tegenkandidaat voor Korthals, die zich voor nog een termijn van drie jaar wilde kandideren. Voormalig Feyenoord-commissa- ris Paul Smits werd daarvoor in stelling gebracht, minimaal negen (eredivisie)dubs zouden hem steu- nen. Korthals; „Maar we hebben er voor gekozen een benoemings procedure in te stellen waarbij een profiel voor een geschikte kandi daat wordt gemaakt. Ik zal me neerleggen bij een andere geschik te kandidaat, dan ben ik bereid aan de kant te gaan. Ik heb dit ne gen jaar gedaan, dat vind ik zelf ook wel een lange tijd." Korthals werd gisteren wel met unanieme steun herbenoemd, zij het dat dit dus naar alle verwach ting een benoeming voor slechts een half jaar is. Korthals, oud-Ka merlid en oud-minister van justi tie, toonde zich gegriefd door re cente kritiek op zijn persoon in de media. Hij zou nogal gehecht zijn aan het pluche, aan de reisjes met Oranje, zeker die naar de toer nooien, maar in de praktijk niets wezenlijks voor het betaalde voet bal hebben betekend of gedaan. per 12-12-2011 klasse goals factor totaalj 1 Stefan Wielemaker VCK 3A zat 17 1,5 25,5 2 Arjan Koopmans R illandia 3B zat 14 1,5 21 3 Marinus Baas Arnemuiden 2E zat 12 1,5 18 4 Alex Jobse Serooskerke 2E zat 1,5 18 5 Arjen Pattenier Oostkapelle 3A zat 12 1,5 18 6 Martijn van Grunsven MZC'11 3B zat 12 1,5 18 7 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 18 1 8 MarkMinderhoud De Noormannen 3A zat 11 1.5 16,5 9 Danny Weber Krabbendijke 3B zat 11 1,5 16,5 10 Michal Szczawinski HW'24 3A zon 1.5 16,5 11 Grigor Sahakjan G PC Vlissingen 1C zat 8 2 1 16 12 WilcodeValk SKNWK 4B zat 16 1 16 13 Vincent Goedegebuure Renesse 5B zon 16 1 door Geert Langendorff AMSTERDAM - Johan Cruijff straal de bij het verlaten van de rechts zaal. In zijn beleving ging het von nis van het kort geding volledig zijn kant op. De rechter had im mers besloten de voorgenomen be noemingen van Louis van Gaal en Martin Sturkenboom bij Ajax op te schorten. Voordat hun aanstel ling officieel mag worden bekrach tigd, moet de Algemene Vergade ring van Aandeelhouders (AVA) zich uitspreken over de raad van commissarissen (rvc). Op die bijeenkomst, die binnen vijf maanden moet plaatshebben, krijgen de aandeelhouders indirect de kans de officiële aanstelling van Van Gaal tegen te houden. De AVA gaat weliswaar niet over de benoeming van directieleden, maar kan wel het vertrouwen op zeggen in het orgaan dat daar ver antwoordelijk voor is: de rvc. Aan gezien de vereniging Ajax grootaandeelhouder is (73 pro cent) en de ledenraad de commis sarissen reeds vroeg terug te tre den, lijkt de komst van Van Gaal van de baan. Daarmee was de vreugde van Cruijff verklaard. De rechter mocht dan hebben geoordeeld dat het voorgenomen besluit Van Gaal en Sturkenboom te benoemen tot statutair directeur rechtsgeldig was, vaste grond zou het tweetal bij Ajax niet vinden. Als de rvc, waar hij zelf deel van uitmaakt wordt weggestemd, kunnen hun benoemingen de prullenbak in. In de euforie nam Cruijff op de koop toe, dat de rechter Ajax niet kon dwingen Sturkenboom en technisch directeur Danny Blind op non-actief te zetten. Hun aan wezigheid kon door de toevoeging 'ad-interim' niet worden voorko men. Formeel gezien valt hun aan stelling onder de verantwoordelijk heid van de huidige directie en niet onder die van de rvc. Cruijff bekeek het zichtbaar van de zonnige kant. Voor de zomer zouden ze toch zijn verdwenen. „De voetballers hebben gewon nen", jubelde Cruijff in een micro foon. Wat de voormalige vedette verzuimde toe te voegen, was dat Johan Cruijff kijkt Paul Römer, die eveneens in de Raad van Commissarissen zit, diep in de ogen. Edgar Davids, Marjan OH voor andere zaken tijdens de algemene aandeelhoudersvergadering van Ajax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48