van Den Dullaert kosten Sas te dekken' zeeland 119 Axelaars veroordeeld voor geweldpleging I—v 11 Bezuinigen om extra Alain Dufait voorzitter van Werkgevers 1 svrz SVRZ in het nieuwe woonzorgcomplex Oostkapelle om hun mening te geven dinsdag 13 december 2011 er niet geweest. Het cultureel cen trum krijgt met een flinke korting van de gemeentelijke subsidie te maken. Volgens toenmalig wethou der Frans de Vries zijn de presta ties van Den Dullaert ver onder de maat. De opening van de sporthal in 2007 grijpt Den Dullaert aan om een herstart te maken. De kou is even uit de lucht. In het afgelopen jaar is één ding duidelijk geworden: Den Dullae rt is weer terug bij af Politici buite len over elkaar heen om hun me ning te geven. Begin dit jaar wordt de noodklok geluid over de finan ciële situatie. Den Dullaert wordt meer en meer onderdeel van de strijd die collegepartijen en opposi tie met elkaar leveren. Het esca leert in de raadsvergadering van juli. Een meerderheid van de Huls ter gemeenteraad keurt het red dingsplan goed. De voltallige oppo sitie verlaat boos de raadsvergade ring nadat wijzigingsvoorstellen omtrent het reddingsplan zijn weg gestemd. Dat is niet de laatste botsing tus sen collegepartijen en oppositie over Den Dullaert. Een mogelijke verhuizing van de bibliotheek en de theaterfiinctie naar het toekom stige vermaakcentrum aan de Houtmarkt in de binnenstad van Hulst doet het vuur weer op laaien. Daar bovenop komt ook nog eens het weghalen van de jaarlijkse hul diging van sportkampioenen. Die wordt naar het Reynaertcollege verplaatst. Volgens wethouder Frank van Driessche is dit ge beurd, omdat Den Dullaert afspra ken niet nakomt. De oppositie ziet het als een wraakactie na onenig heid tussen het college en het Dul- laertbestuur over de financiën. Grootste collegepartij Groot Honte- nisse wrijft afgelopen week nog eens extra zout in de wonden door er op te wijzen dat de sport- verkiezing niet de enige activiteit is die is vertrokken. Uit onvrede met de gang van zaken hebben wel meer organisaties zich de afge lopen tijd van Den Dullaert afge wend. De komende tijd zal duidelijk wor den hoeveel Den Dullaert Hulst ei genlijk waard is. Of met andere woorden: heeft Den Dullaert ei genlijk nog wel een toekomst? terneuzen - Directeur Alain Du fait van Cargill is benoemd tot voorzitter van de Kring van Werk gevers in de Kanaalzone. Hij volgt Marc Van Hijfte van kunstmestpro- ducent Yara op, die sinds kort een andere functie binnen dat concern bekleedt. Van Hijfte was voorzitter sinds 2009. Dufait (39) is general manager van Cargill SSE Netherlands en uit dien hoofde verantwoordelijk voor de vestigingen min Sas van Gent en Bergen op Zoom. De Kring van Werkgevers behar tigt de gezamenlijke belangen van de leden op het gebied van omge- vings-, sociaal-economisch en ruimtelijke ordeningsbeleid. door Harmen van der Werf terneuzen - Terneuzen moet be zuinigen om de kostenoverschrij- ding bij de ontwikkeling van het multifunctioneel centrum De Sta tie aan de Canadalaan in Sas van Gent te dekken, vindt WD-fractie- voorzitter Michiel Groeneveld. Het is volgens hem onverantwoord een deel van die overschrijding (650.000 euro) uit de algemene re serve van de gemeente te halen. Die reserve, bedoeld als gemeente lijk spaarpotje voor zeer onver wachte zaken, is al te laag, aldus Groeneveld. De Terneuzense WD-fractievoor- zitter maakt zich al langer zorgen over de financiële positie van de gemeente Terneuzen. Hij is in zijn mening gesterkt op een onlangs in Goes gehouden bij eenkomst over de schuldenpositie van gemeenten. Beleidsmedewer ker Jan van der Lei van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten (VNG) liet met name een waar schuwing horen in de richting van 'krimpgemeenten'. Zij zullen vol gens Van der Lei met dalende in komsten worden geconfronteerd en moeten daarom hun schulden afbouwen. Ze dreigen anders wel door Ad Roos middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 19-jarige Axelaar een gevangenis straf van vijftien maanden waar van drie maanden voorwaardelijk opgelegd. Ook moet hij zich onder toezicht van de reclassering stel len. Zijn vriend, een 22-jarige plaatsge noot, werd veroordeeld tot een cel straf van één jaar. Daarnaast moet het duo een scha devergoeding van 4674 euro beta len. De beide Axelaars sloegen op 28 augustus na sluitingstijd van disco theek )oy in Cadzand zonder eni ge reden een 37-jarige Duitser met een autokrik in elkaar. heel veel geld kwijt te raken aan rente. Groeneveld ziet in de waarschu wing van Van der Lei een bevesti ging van zijn gelijk. De gemeente Terneuzen heeft per 1 januari 2012 ruim 172 miljoen euro aan langlo pende geldleningen uitstaan. Aan rente, afschrijvingen en lease (huur) is Terneuzen volgend jaar 19,3 miljoen euro kwijt, ofwel 15,2 procent van de jaarlijkse lasten a 127,3 miljoen euro. Groeneveld vindt dat Terneuzen een pas op de plaats moet maken en zeker de algemene reserve zo veel mogelijk moet ontzien. De overschrijding bij de ontwikke ling van De Statie in Sas van Gent moet uit de voor 2012 vastgestelde begroting komen, oordeelt Groene veld. Die begroting is in november pas vastgesteld. Het kan volgens de WD'er niet zo zijn dat dan een maand later al een greep uit de algemene reserve wordt gedaan. Hij komt daarom donderdag in de gemeenteraad met een voorste! om voor 650.000 euro - die B en W uit de algemene reserve willen halen - een andere dekking in de begroting te vinden. De man liep daarbij een gebroken hand, een gebroken oogkas, - bo venkaak en -kin plus een gapende hoofdwond op. De man is nog steeds niet hersteld en moet nog operaties ondergaan. Twee kornuiten van de Axelaars, een 19- en een 22-jarige Terneuze- naar, werden van het geweldsmis drijf vrijgesproken. De 19-jarige kreeg wel een taak straf van 240 uur en een voorwaar delijke celstraf van drie maanden opgelegd omdat hij samen met an deren een kennis met geweld van wat geld, sleutel en shag had be roofd. Tegen de vier waren straffen gevor derd die varieerden van een cel straf gelijk aan het voorarrest tot anderhalfjaar. zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. I 2 groepswoningen voor mensen met dementie I waar nodig ZorgThuis in de appartementen I welzijnsactiviteiten in het gebouw Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ww "SlEH* Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" BALLENJATTER Welke automobilist pikte zaterdag een bal bij Terneuzense Boys? Kijk op www.pzc.nl/zeeuwsekelder MEEST CELEZEN 1Meisje gewond bij schietpartij Sas 2. Geen schaatsbaan in Terneuzen 3. Belg gepakt voor mishandeling ®TIPS NAAR redtern@pzc.nl foto Peter Nicolai van de kant van Den Dullaert. En zo eindigt menige vergadering tus sen de kemphanen in geruzie. Eind jaren negentig wil het Huls ter college Den Dullaert volledige vrijheid geven voor een commer ciële uitbuiting van het centrum. Dit moet leiden tot het binnen de perken houden van de subsidie die de gemeente jaarlijks kwijt is. I Mooie plannen, maar het komt ij niet van de grond. Tot overmaat van ramp stort in 2005 de sporthal in en volgt strijd over de plaats waar die herbouwd moet worden. Na een hoop ge touwtrek komt de hal uiteindelijk op dezelfde plaats. Bestuursperikelen verzieken de re latie nog meer. Het oude bestuur ruimt het veld en Jan van Puyvel- de krijgt de leiding. Het CDA noemt de gang van zaken gekon- kelfoes. Een sollicitatieprocedure is Wonen of werken in het woonzorgcomplex Oostkapelle? Kijk op www.svrz.nl of bel 0900-7879777 (lokaal tarief)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43