Zeeland PZC u Meer ruimte voor Vers' op de markt BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 en 23 BORSELE Gemeente verruimt standplaatsenbeleid naar aanleiding van discussie over indeling De laatste loodjes Man betrapt op rijden onder invloed Man bedolven onder berg aardappelen Midwinterfestival steeds grootser almanak Zoma Dinsdag 13 december 2011 Lesmethode voor kind van arbeidsmigranten De consument ontdekt biologische producten Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele is van plan het standplaatsen beleid te verruimen. Het aantal standplaatsen per dorp wordt uitgebreid en kramen met aardappelen, groenten, fruit, zuivel en vlees/kip krijgen prioriteit bij de vergunningverlening ongeacht de positie op de wachtlijst. Het standplaatsenbeleid van de ge meente Borsele heeft de afgelopen jaren meerderde malen ter discus sie gestaan. Begin van dit jaar ont stond wederom een discussie hier over naar aanleiding van het ver dwijnen van een Aardappelen, Groente- en Fruit (AGF)-stand- plaats in Heinkenszand. De vrijge komen plaats werd toegewezen aan een standplaatshouder in sok ken. De ondernemersvereniging, stand plaatshouders en de dorpsraad hebben toen gepleit om het princi pe van de wachtlijst aan te passen en voorrang te geven aan versgroe- pen. Deze blijken een welkome aanvulling te zijn voor het bestaan de winkelaanbod. Naar aanleiding van deze signalen besloot Borsele het standplaatsen beleid in zijn geheel te evalueren. Daarbij is de Zeeuwse vertegen woordiger van de Centrale Vereni ging voor Ambulante Handel uitge nodigd om mee te denken. De gemeente is van plan de aanbe velingen van deze vereniging over te nemen en het standplaatsenbe leid op een aantal punten aan te passen. Door prioriteit te geven aan een aantal assortimentsgroe- pen denkt Borsele de toegevoegde waarde van marktkramen voor het dorp te waarborgen en tege moet te komen aan de wensen van de lokale middenstand en de dorpsbewoners. Ook krijgen alle dorpen er één of meedere kramen bij. De week markt op het Plein in het dorp Borssele is voortaan op woensdag morgen (nu geen vast tijdstip) en die in Ovezande in de Schutter straat op donderdagmiddag (was dinsdagmiddag). Deze wijziging is volgens de gemeente gewenst om de markten zoveel als mogelijk op elkaar aan te laten sluiten. Verkoop van friet en loempia's valt niet onder de reguliere stand- plaatsregels. Voor deze groep geldt een maximum aantal standplaat sen van twee per dorp. De (concept)beleidsregels liggen vanaf gisteren tot 23 januari ter in zage op het gemeentehuis. GOES - Vijftien leerlingen van niveau 2 en 3 van het Vakcentrum Zuid-West in Goes schil deren momenteel het binnenwerk van twee nieuwe bedrijfsprojecten van verfgroothandel Luijten VVZ en zusterbedrijf Automotions Groep aan de pearyweg in Goes. Het zijn de laatste loodjes, binnenkort wordt het werk op geleverd. Volgens Bram Vijfhuize, directeur van het Vakcentrum, is het een mooie promo tie voor het vakgebied. „Het wordt steeds moeilijker om leerlingen te krijgen. De in stroom van jongeren blijft nu al enigszins ach ter bij de vraag. De verwachting is dat door dit project ook de onderlinge samenwerking in de bedrijfstak in Zeeland/West-Brabant zal toenemen." foto Willem Mieras BB8aagg8aawiamiaaggt«awBBag8KB8BsasBa^ GOES Een 50-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland is gister middag rond 14.30 uur zijn rijbe wijs kwijtgeraakt. Bij een alcohol controle aan de Deltaweg in Goes werd hij gecontroleerd op het rij den onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man ruim 3,3 maal teveel had gedron ken. Zijn rijbewijs werd daarop ingevor derd en er werd proces-verbaal te gen hem opgemaakt. 11' il'*l iWMffl I Wil Wfl «iHHMIIHIMi i 'll'Mtl MIT I i'l i'IIH >1 'I'I11 SINT-MAARTENSDIJK Bij een boerderij aan de Provincia- leweg in Sint-Maartensdijk is gister ochtend een man bedolven geraakt onder een berg aardappelen. Het duurde een dik half uur voor de ge alarmeerde brandweer meldde dat het slachtoffer was bevrijd. De trau mahelikopter uit Rotterdam kwam ter plaatse om assistentie te verle nen. De man bleek echter niet dus danig gewond dat hij naar het zie kenhuis moest. Hoe het ongeluk kon gebeuren, is onduidelijk. HULST Het Hulster Midwinterfestival wordt ieder jaar weer grootser van opzet. De kerstmarkt is vrijdaga vond 16 december van 18.00 tot 23.00 uur. Dit jaar is het thema White 8c Shine, wat tot uiting komt in de versiering van de 'Hul stenaartjes', de sterren aan de lan taarnpalen en de kerstverlichting in de bomen. Ondernemers tove ren hun etalages om tot fraaie kerst plaatjes. Er staan zo'n honderd kraampjes opgesteld. Tip? redactie@pzc.nl Het Brabants mag dan het meest sexy dialect van Nederland zijn, de verkorte zinsneden worden niet al tijd gevat in het Zeeuwse. Dat merkte die Vlissingse, met haar wortels aan het andere eind van de A58, afgelopen zaterdag maar weer tijdens een bezoek aan de plaatselij ke drogist. Terwijl de verkoopmedewerker bezig was alle koopwaar in een tasje te ver zamelen, viel het oog van de Vlissing se op een rolletje Rang naast de kas sa. De retro-snoepjes (met harde buiten kant en zachtefruitvulling!) riepen onmiddellijk herinneringen op aan vroeger tijden. „Die kreeg ik altijd van zoma", zei ze melancholiek tegen haar gezel schap. De kassier keek haar verbaasd aan. „Oh, maar ze zijn ook in de winter heel lekker hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33