Verbazing over discussie Uruzgan PZC Binnen Buiten H 10 en 11 HOORZITTING Onduidelijkheid over opbouw- of vechtmissie in Afghaanse provincie Van der Sar krijgt 'Nobelprijs voor de Sport' Aanstelling van Van Gaal onzeker Bijbeunende militair nog vast Zeeland zet in op rustige jaarwisseling Word ook abonnee! Herfstachtig, 10° Michail Prochorov neemt het op tegen Vladimir Poetin DINSDAG 13 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 297 - lömimmer 1,60, zaterdag 2,40 'Goddelijk' Higgs-deeltje sluitsteen van het heelal TSS Mosterd van Abraham WALCHEREN DEN HAAG - Nederlandse comman danten hebben met enige verba zing de politieke discussie gevolgd of er in de Afghaanse provincie Uruzgan sprake was van een op- bouw- of een vechtmissie. Dat bleek gisteren bij een hoorzitting in de Tweede Kamer waar de mis sie met betrokkenen en deskundi gen geëvalueerd werd. Kolonel Hans van Griensven, die het commando voerde over de Task Force Urüzgan in 2007, zei de discussie in de Tweede Kamer over de status van de missie nooit zo goed begrepen te hebben. Vol gens hem ging het steeds om het ontwikkelen van het gebied, maar moest soms de ruimte daarvoor bevochten worden. „Er was geen onderscheid tussen het een of het ander." Tijdens hun verblijf in Uru zgan kregen de militairen steeds berichten vanuit Nederland dat met name de linkse oppositiepar tijen de werkzaamheden als een vechtmissie zagen. Van Griensven noemde het 'vreemd' te ervaren dat er in die discussies niet naar de ervaringen van de commandanten wordt gevraagd. Van Griensven en zijn collega's gaven wel aan dat de bemoeienis vanuit Den Haag hen niet gehinderd heeft bij de uitvoe ring van de taken in Uruzgan. Voorzitter Wim van den Burg van vakbond AFMP constateerde een 'verschil tussen de politieke wense lijkheid en de militaire realiteit': „Je moet aangeven wat er daadwer DEN HAAG - Oud-doelman Edwin van der Sar (links) heeft gisteravond tijdens het Sportgala in Den Haag de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs gekregen. De onderscheiding geldt als een oeuvreprijs. Van der Sar ontving de prijs uit han den van oud-zwemmer Pieter van den Hoogen- band, die de vorige winnaar was. Van den Hoo- genband noemde de trofee de 'Nobelprijs voor de Sport'. Sportkoepel NOCNSF heeft de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ingesteld om de grootste sportlegendes te eren. Ranomi Kromo- widjojo (midden) en Epke Zonderland (rechts) werden respectievelijk gekozen tot Sportvrouw en Sportman van het Jaar. De Nederlandse honk- balploeg mag zich Sportploeg van 2011 noemen. foto Koen van Weel/ANP pagina 24: honkballers gelauwerd mmmmemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmem LOON OP ZAND - De 23-jarige mili tair uit Terneuzen die zondagoch tend rond 5 uur een fataal ongeval veroorzaakte bij Loon op Zand, zat gisteren nog vast. Hij werkte als illegaal taxichauffeur (snorder) en had te veel gedronken. Bastiaan Dank (20) uit Sprang-Capelle kwam daarbij om het leven, zijn kameraad Ricky Dank (geen fami lie) raakte gewond. De vijf passagiers kwamen terug van een stapavond in Tilburg. „De chauffeur was geen vriend van ons, zoals aanvankelijk werd be weerd", zegt Dank. „We hebben er niets van gemerkt dat hij te veel ge dronken had." De auto raakte in een* bocht van de weg, en klapte vervolgens tegen twee bomen. Er zaten te veel mensen in de auto, niet iedereen droeg een gordel. MIDDELBURG - Zeeland haalt alles uit de kast om te zorgen voor een gezellige jaarwisseling. Zeven Zeeuwse gemeenten, de politie, de provincie, de Veiligheidsregio, het Project Jeugd en Alcohol, het Openbaar Ministerie en Halt Zuid-West-Nederland zijn daar voor een campagne begonnen. Zo zal de Zeeuwse politie rond de jaarwisseling strenger toezien op kelijk gebeurt, oorlog voeren zon der vuile handen te maken is een utopie." Het kabinet liet eerder in een eigen evaluatie weten dat de missie zichtbare resultaten heeft gehad, zoals een betere veiligheid, economische ontwikkeling en langzaam beter functionerend be stuur. Nederland had vier jaar lang de militaire leiding in Uruzgan. HAARLEM - De komst van Louis van Gaal naar Ajax lijkt zeer on waarschijnlijk. Die conclusie kan worden getrokken na de uitspraak in het kort geding dat Johan Cruijff en tien jeugdtrainers had den aangespannen tegen Ajax NV en vier leden van de raad van com missarissen (rvc). De rechter oor deelde dat diens voorgenomen aanstelling en die van Martin Stur- kenboom moeten worden opge schort, totdat de aandeelhouders zich hebben kunnen uitspreken over de rvc. Tijdens een Algemene Vergade ring van Aandeelhouders (AVA) moet een keuze worden gemaakt tussen de 'lijn Cruijff en de 'lijn Van Gaal.' Hoewel de AVA de be oogde benoemingen van Van Gaal en Sturkenboom niet rechtstreeks kan blokkeren, kan het orgaan dat wel indirect doen door het vertrou wen in de rvc op te zeggen. pagina 24: crisis Ajax mmmmmmmsm Campagne voor veilige jaarwisseling is zinloos reageer op www.pzc.nl reacties; 314 Ik wil in de toekomst meer biologisch eten kopen 46% 54% zaken als openlijk geweld, vernie lingen en mishandeling en verzet. Boetes die rond de jaarwisseling worden opgelegd kunnen flink in de papieren lopen. Overigens golden voor de laatste jaarwisseling ook al hogere boetes. pagina 2 en 3: campagne is geen garantie voor rustig oud en nieuw pagina 3: commentaar Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1