12.500 zeelandI 19 Genoegdoening stadsinvesteerders r OPRUIMING bij Veerenaren maken zelf plannen Oranjeplein 1 svrz SVRZ in het nieuwe woonzorgcomplex Oostkapelle Jasper Blom Kwartet in Schuttershof pullovers v.a. 49,= shirts casual v.a. 29,= shirts dress 2 voor 69,= kostuums v.a. 1 98,= kolberts v.a. 98,= pantalons v.a. 59,= vesten v.a. 59,= jack's 20% korting dinsdag 13 december 2011 Het aantal kilometers dat Hans Jansen aflegt gedurende zijn fietstocht naar Malawi. 'Pas als hij een dag niets van zich laat horen, begin ik ongerust over hem te worden.' Eliane Jansen, de moeder van Hans Daarnaast is het zaak om de weg te vinden. Eliane: „Hans is een keer de weg kwijtgeraakt in de woestijn. Toen raakte hij wel even in paniek. Wel kreeg hij erg fraaie woestijnluchten te zien die hij an ders gemist zou hebben." Niet alleen het gebrek aan veilig heid van sommige gebieden werkt tegen, er zijn ook problemen van meer praktische aard. In het be machtigen van de visa, die Hans nodig heeft om bepaalde landen in te komen, gaat veel tijd zitten. Ook voor Soedan moet hij een week wachten op een visum. Zijn fiets is al een keer kapot gegaan en nu is zijn telefoon stuk. Ondanks alles hoopt Hans in maart in Mala wi aan te komen. De teller staat in middels al op meer dan vijfdui zend euro. Voor elke kilometer gaat een euro naar het World Food Programme. Hans doet overi gens niet alles alleen. Speciale ac ties worden opgezet om nog meer geld, en dus nog meer schoolmaal tijden voor de kinderen van Mala wi bij elkaar te sparen. Verder sponsoren bedrijven hem. Daar naast kan iedereen via Hans' web site geld doneren. Daar houdt Hans ook een web- blog bij, waar iedereen zijn beleve zorgt in zeeland Zorg van SVRZ Altijd dichtbij. Altijd vertrouwd. 12 groepswoningen voor mensen met dementie I waar nodig ZorgThuis in de appartementen I welzijnsactiviteiten in het gebouw door Wendy van den Hurk vlissingen - Investeerders die ver pauperde monumenten in de bin nenstad van Vlissingen hebben ge restaureerd, krijgen daarvoor nu eindelijk de beloofde tegemoetko ming van de gemeente. Timewalk BV, ofwel AW Beheer, heeft bijvoorbeeld nog 700.000 eu ro tegoed van de gemeente. Dat is wat overblijft van de vier miljoen aan onrendabele investeringskos ten; het verschil tussen de gemaak te kosten en de verkoopopbrengst van de panden. In dit geval gaat het om de dertien historische panden in Walstraat- Zuid en twee in het Groenewoud. De restauraties liepen van 2005 tot 2007. Alles is verkocht, op een wo ning in de Walstraat na. Ook de herontwikkeling van de voormalige Dert-panden aan de Nieuwendijk was financieel nog niet helemaal afgewikkeld. Mars- aki, die de panden inmiddels heeft doorverkocht aan ME Vastgoed, krijgt daarvoor nog 200.000 euro. De overige zeven ton zijn al eerder uitgekeerd. Het college is tevreden over de uit voering van de projecten. In een document voor de gemeenteraad, die zich donderdag moet uitspre ken over de uitbetalingen, schrijft ze dat beide projecten hebben bij gedragen aan 'de verbetering van de leefbaarheid van de binnenstad en de stadsvernieuwing'. mwê nissen kan volgen. Wie zijn verha len leest, merkt dat hij niet alleen schrijft over het fietsen zelf, maar ook over wat hij op zijn tocht hoort, ziet en ervaart. De mensen die hij ontmoet, hun leefomstan digheden, de culturen, de Arabi sche Lente, het passeert allemaal de revue. Dat Hans zich terdege be wust is van wat er om hem heen gebeurt, is volgens zijn vader geen toeval. Hij is immers afgestudeerd filosoof. „Dat merk je ook aan de stukjes die hij schrijft. Hij obser veert echt wat hij ziet." Q Volg de reis van Hans Jansen op www.hansnaarmalawi.nl middelburg - Het Jasper Blom Kwartet treedt morgenavond op in Schuttershof in Middelburg. De viermans jazzformatie bestaat uit gitarist Jesse van Ruller; Jasper Blom op tenorsax, sopraansax en elektronica; contrabassist Frans van der Hoeven en drummer Mar- tijn Vink. Het kwartet is actief sinds 2008 en bracht vorig jaar de tweede cd uit. Meest bekende lid is gitarist Jesse van Rulle. Hij bouwde internatio naal faam op na het winnen van de prestigieuze Thelonious Monk Award. Het concert, georganiseerd door MuziekPodium Zeeland, be gint om 21.30 uur. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 door Henk Postma veere - In het stadje Veere zou de Torenwal moeten worden afgegra ven. Het stadje komt dan, bij het Oranjeplein, in direct contact met het Veerse Meer. Er kan daar dan een aanlegplaats ontstaan voor oude zeilschepen. Dat is één van de suggesties die in Veere zijn aangedragen voor de herinrichting van het Oranjeplein in Veere. Nu is dat plein nog een 'lelijke' parkeerplaats die op druk ke dagen volstroomt met toeris tisch blik. Maar die functie kan vervallen nu langs het Kanaal, bij Marina-ha- ven, aanzienlijk meer parkeergele genheid is aangelegd. Het gemeentebestuur zint al op een nieuwe functie voor het Oran jeplein. Het wil een adviesbureau in de arm nemen om er een herin richtingsplan voor te maken. Maar ondertussen zijn de Veerenaren zelf al aan de slag gegaan. Op initiatief van de stadsraad wer ken drie werkgroepjes sinds okto ber elk een verschillend plan uit: het Oranjeplein als park, het plein dicht bebouwd en het plein licht bebouwd. Op maandag 16 januari worden de drie plannen voorgelegd aan de in woners. De stadsraad hoopt dat daar uiteindelijk een breed gedra gen denkrichting uit voort komt die aspecten als wonen, commer cie en beleving met elkaar in ba lans brengt. Tijdens een vergadering van de stadsraad bleek gisteravond dat tal van aspecten ter discussie komen, waaronder: woningbouw, een buurtwinkel, het stallen van fiet sen, inrichting met parkachtige voorzieningen, herbouw van de Montfoortse toren en ruimte voor ringrijden, markten of andere acti viteiten. Er komt ook een discussie over de voor- en nadelen van deeltijdwo nen. naar Malawi. Tijdens zijn tocht schuwt hij ook de landen niet waar het onrustig is, zoals Syrië, Egypte en Soedan. Wonen of werken in het woonzorgcomplex Oostkapelle? Kijk op www.svrz.nl of bel 0900-7879777 (lokaal tarief)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19