Zeeland PZCI: Verwarming voor Timmerfabriek Verdachte ontucht Westkapelle eerst naar Pieter Baan Centrum WALCHEREN 18 en 19 22 en 23 EVENEMENTEN Straalkachels en toiletblokken binnen moeten helpen Ijsfabriek in Plaatwerkerij almanak Zoma Dinsdag 13 december 2011 Op de fiets over het Tahirplein De consument ontdekt biologische producten Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - Bezoekers van de Timmerfabriek in Vlissingen hoe ven zich in het nieuwe evenemen tenseizoen niet meer in dikke win- terkleding te hullen om het warm te krijgen. Het 90s Now! feest afgelopen zater dagavond was voorlopig het laat ste evenement in de fabriek op het Scheldeterrein. Tijdens de echt bar re wintermaanden blijven de deu ren gesloten. Happy hardcore die hards bleven zaterdagavond trouw aan de dansvloer, maar er waren ook koukleumen die vroegtijdig af haakten. Met zestien graden was het een graad of tien warmer dan buiten, zegt Louk Peperkamp die de fa briek namens Boei beheert. „Inder daad net niet aangenaam genoeg. Er stonden vier verwarmingsappa raten, maar die waren niet krach tig genoeg om het hele gebouw, dus van boven tot beneden, op de juiste temperatuur te krijgen. Als het écht koud is, rond het vries punt, heeft zelfs verwarming geen zin. Die kan niet op tegen zoveel beton, staal en ijzeren raamwer ken met enkel glas. In wezen is de Timmerfabriek in de winter alleen geschikt voor evenementen die ook buiten plaatsvinden, zoals een kerstmarkt." Daarom gaat de fabriek pas in maart weer open. „Dan hebben we ook de beschikking over grote re straalkachels die door middel van een slang, duizenden kubieke meters warme lucht naar binnen pompen. Zoals ze die ook in feest tenten en op bouwplaatsen gebrui ken. Die kunnen we, op basis van weersvoorspellingen, tevens lastmi- nute huren." Wat ook scheelt, is dat de toilet blokken dan waarschijnlijk niet langer buiten zullen zijn, maar bin nen. Dan hoeft de deur ook niet open te blijven staan. Of die faciliteiten gevolgen hebben voor de ticketprijzen, durft Peper kamp niet te voorspellen. „Dat is aan de huurder om te bepalen. Maar dat sluit ik niet uit." Nu de Timmerfabriek als evene mentenlocatie de try out-fase suc cesvol heeft doorstaan -alle evene menten konden rekenen op veel en enthousiast publiek- is het tijd voor de beheerder om zich te bui gen over de programmering voor volgend jaar. Zolang niet zeker is dat Omroep Zeeland er naartoe verhuist, wil de gemeente dat Peperkamp door gaat met zijn tijdelijke invulling. „De aanvragen stromen binnen. Er zal in elk geval elke maand iets te doen zijn, van feesten tot ten toonstellingen. En nog veel meer." (iuunit. VLISSINGEN - In de Zware Plaatwerkerij in Vlis singen wordt vandaag de laatste hand gelegd aan het indoor winterlandschap, compleet met een ijsbaan van 400 vierkante meter. Bur gemeester René Roep verricht morgen de offi ciële opening van De Ijsfabriek, waarin het voormalige Schelde-gebouw is omgedoopt. Daarna kan er tot en met 8 januari dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur geschaatst worden. De ijsfabriek maakt deel uit van het Winterfes tival Vlissingen. foto Lex de Meester Q www.ijsfabriekvlissingen.nl Tip? redactie@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Een 59-jarige man uit Westkapelle moet eerst psy chiatrisch en psychologisch onder zocht worden in het Pieter Baan Centrum in Utrecht voor hij daad werkelijk. voor de Middelburgse rechtbank verschijnt, zo werd giste ren duidelijk tijdens een tussentijd se zitting van de rechtbank. De 59-jarige man wordt verdacht van ontucht met enkele minderjarige jongens. Hij werd begin september van dit jaar opgepakt en zit sinds die tijd in voorarrest. Tijdens de tussentijdse zitting liet officier van justitie W. Suijker- buijk weten dat de afgelopen tijd al wel de auto van de man is on derzocht door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI), omdat het misbruik in die auto zou hebben plaatsgevonden. Het is nog niet bekend wanneer de man daadwerkelijk voor de rechtbank moet verschijnen. Op 1 maart is er weer een tussen tijdse zitting van de rechtbank. Het Brabants mag dan het meest sexy dialect van Nederland zijn, de verkorte zinsneden worden niet al tijd gevat in het Zeeuwse. Dat merkte die Vlissingse, met haar wortels aan het andere eind van de A58, afgelopen zaterdag maar weer tijdens een bezoek aan de plaatselij ke drogist. Terwijl de verkoopmedewerker bezig was alle koopwaar in een tasje te ver zamelen, viel het oog van de Vlissing se op een rolletje Rang naast de kas sa. De retro-snoepjes (met harde buiten kant en zachtefruitvulling!) riepen onmiddellijk herinneringen op aan vroeger tijden. „Die kreeg ik altijd van zoma", zei ze melancholiek tegen haar gezel schap. De kassier keek haar verbaasd aan. „Oh, maar ze zijn ook in de winter heel lekker hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17