een vis in het water senioren in bij Finlandcross 39 Witte grijpt zege met zelfgefokte Charlette Driebanders Verbrugge spelen gelijk tegen leider mm Noah Heijnen scherpt Zeeuwse records aan Wit schaatspak voor Erwin Mesu Wisselvallig optreden Nancy van de Ven Van der Klooster valt twee keer uit maandag 12 december 2011 m Thamar Zweistra eindigt bij selectie wedstrijden voor het NK met Hexa gons Zodinde als tweede. 'De indoormarathon is echt mijn ding. Met losse hindernissen is het minder gevaarlijk en haal ik alles uit de kast' Simone van Hoepen ZOETERMEER Noah Heijnen van Delta Sport is bij indoorwedstrijden atletiek in Zoetermeer tweede geworden op de sprintdriekamp jongens B. Op de 40 m verbeterde hij zijn Zeeuws record naar 5.30, op de 50 m ging het Zeeuws record uit 1996 van Martijn Mortier (RKHAV) uit de boeken: 6.25. Jason Gillissen (Dyna mica) werd zevende. Master Glenn Hofman (Scheldesport) liep 5.58 op de 40 m en 6.71 op de 50 m. George Stroh (Dynamica) liep 7.15 op de 50 m en 8.21 op de 60 m. AMSTERDAM Schaatser Erwin Mesu start volgen de week in Breda in de tiende wed strijd voor de KPN Marathoncup in het witte pak van de leider van het jongerenklassement. De Middelbur ger eindigde zaterdag in de wed strijd in Amsterdam als 23e, maar zag Crispijn Ariëns de leiding in het algemeen klassement overne men. Ariëns is ook koploper van het jongerenklassement, Mesu is tweede. Niels Mesu werd in de wedstrijd in de eerste divisie twee de. Antwan werd 35e. VENRAY Nancy van de Ven beleefde een wis selvallig weekeinde bij de indoor- cross in Venray. De jeugdige motor crossster uit Vlissingen opende za terdag sterk met een derde plaats in de eerste manche. Van de Ven reed voor het eerst mee bij de vrou wen die stuk voor stuk met een zwaardere machine reden. In de tweede manche viel Van de Ven hard met haar bekken op de grond, waardoor ze uitviel. In de twee manches van gisteren kon ze zich vervolgens niet in kop melden. PITZTAL Tijdens zijn eerste Europa Cupwed strijden van het nieuwe seizoen is het zitskiër Kees-Jan van der Kloos ter niet goed vergaan. Bij de twee reuzenslaloms in het Zuid-Duitse Pitztal, vrijdag en zaterdag, haalde de Vlissinger het eindklassement niet. Beide malen slaagde hij er in één van de twee runs niet in te fi nishen. De volgende Europa Cup is eind de ze week in het Oostenrijkse Kuh- tai, mits daar voldoende sneeuw is gevallen. door Lucien Roelandt nende Krack C-dochter met 70,43 procent naar het oranje erelint. Pa trick van der Meer dirigeerde de mooi bergopwaarts gaande Rou- seau-zoon met 69,14 procent naar de tweede stek. Met de vierde plaats was de Jessica Nijpjes met Vigo de beste Zeeuw se combinatie. De proef van de Middelburgse met de Flem- ming-zoon was goed voor 67.29 procent. ren marathon, Saskia Goole (AV'56) was de enige deelneem ster bij de master D35. Ineke Tem pelaar (Dynamica) won bij de mas ters D45. Op de korte cross won de Belg Matti Buijsse voor de tweede keer. Jasper Zuidhof (AV'56) werd twee de. Sebastiaan Heikoop (Delta Sport) voert de lijst aan bij de mas ters korte cross. Bij de vrouwen korte cross ging de zege naar Bian- ca Luteyn (Wielingen) bij de mas ters won de onverslijtbare Margot de Nijs (RKHAV) De omloop op het Finland motor crossterrein moest door de organi satie .van Scheldesport flink aange past worden omdat, volgens de be heerder de voetstappen van de at leten het crossparcours onherstel baar zouden beschadigen. Gevolg was dat het op sommige stukken zo zompig was dat enkele atleten hun schoenen uit de blub ber moesten trekken. RENESSE - De amazones uit de klas sen L en B waren in Renesse op de selectiewedstrijd voor het ZK goed in vorm. Fokken is gokken is een veel gehoord gezegde in de paardensport. Alles lijkt erop dat Claudia Witte met de merrie Char lette goed gegokt heeft. De amazo ne uit Vrouwenpolder behaalde in Li, met haar apart bewegende Briar-dochter, met 66,00 procent een overtuigende overwinning. De combinatie bleef Sonja de Feiter met Avarelle uit Burgh-Haamstede en de Middelburgse Lisa van Schie met Zazou, die de tweede plaats deelden, ruim vier procent voor. „We hebben Charlette zelf gefokt. Ze is bij de Stal van Lieren zadel mak gemaakt. En ze is daarna met hulp van Thamar Zweistra door mij opgeleid." De Belgische Sofie Claes, met de Palestro van de Bagijnakker-nako- meling Andor van ter Moere, was met 63,83 procent nipt de beste in L2. Jolanda Bevelander uit Kerk- werve eiste met San Remo-doch- ter Zarona B met 63,33 procent de tweede plaats op. De overwinning in B was een prooi voor Nathalie van der Endt uit Kruiningen, die met Duval's Capri Sonne Ir. de tel ler tot 68,17 procent liet oplopen. Neal Bouterse heeft net een high-five gemaakt met zijn vader (links) en gaat als winnaar over de streep van de Finlandcross. foto Peter Nicolai door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - In de eerste divisie drie banden waren er wisselende resul taten voor de Zeeuwse teams. Ga rage Verbrugge speelde gelijk te gen FDV Jacoby, Pearle Opticiens verloor van BC Arnhem en Lands Welvaren/Visjes won in een thril ler van BC Osdorp. Garage Verbrugge Hyundai - FDV Jacoby/Schuier Cues 4-4: In de eerste helft kwam Rudi Tollen eer er niet aan te pas en zorgde Pa trick Vasseur er met een prima overwinning voor dat de kansen intact bleven. Na de thee ging Ber ry Dallinga, geplaagd door rug klachten, kansloos onderuit tegen Steven van Acker. Gelukkig voor de thuisploeg was daar een de laat ste tijd toch opvallend sterk spelen de Bart Ceulemans die met een knappe zege op Davy van Havere de leider op een gelijkspel hield. Pearle Opticiens - BC Arnhem 2-6: Een niet mis te verstane neder laag voor de Sassenaren bij wie al leen Jens van Dam zijn niveau wist te halen en won. Ook twee dagen ervoor was er niets te vie ren voor Pearle toen er met 0-8 en 1-11 voor de bekercompetitie werd verloren tegen Eekhoorn 1. Lands Welvaren/Visjes - BC Os dorp 6-2: Een nuttige maar zwaar bevochten overwinning voor de Bevelanders. Na winst van Ri chard de Bruin en Kees Wittens leek er geen vuiltje aan de lucht voor Visjes maar toen Francis For- ton verloor, iets wat niet al te vaak voorkomt, werd het nog span nend. Vooral omdat Sander Jonen zich niet zomaar gewonnen gaf te gen Ronny Daniëls. De Belg trok uiteindelijk aan het langste eind maar pas in de ultieme slotfase. Jan-Leen Boot uit Burgh-Haamstede eindigde met de New Forest-pony's Binck en Cody als vierde, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57