381 sport Simone van Hoepen als Junior Neal Bouterse pakt Guust Sluys wijst Delta Sport de weg Arjan Sandee trainer van De Meeuwen Meeuwse 80 jaar lid KNCU MENMARATHON Simone van Hoepen uit Ovezande stuurt haar pony's Gerrit en Floortje het snelst en foutloos door de hindernissen in Nieuw- en Sint Joosland. maandag 12 december 2011 W g&sism üSa^8B88SBMffii8B8888g8 MIDDELBURG - Pola Meeuwse (links) werd zaterdag tijdens de ledenvergade ring van de Middelburgse Turnvereniging MTV gehuldigd voor haar tachtig jarig lidmaatschap van de KNGU. Meeuwse begon als zevenjarige met actief turnen bij Medioburgum, hetgeen ze veertig jaar volhield. Daarnaast be kleedde ze bestuursfuncties bij Medioburgum en toen deze samen met twee andere Middelburgse verenigingen fuseerde, bij de nieuwe vereniging MTV. Meeuwse heeft een bijzondere staat van dienst. Ze heeft erediplo ma's van de toenmalige Zeeuws Brabantse turnkring en is erelid van MTV. De voorzitter van MTV, Janny Vermeule, werd ook in het zonnetje gezet door de KNGU. Ze kreeg een gouden speld. foto Norman Lindenberg door Wim Kakebeeke middelburg - Na negen competi tieduels ziet de toekomst in de eer ste klasse er voor de handbalvrou wen van EMM niet bepaald roos kleurig uit. De Middelburgse vrou wen leden opnieuw een neder laag. De mannen van Delta Sport boekten een knappe uitzege bij Savosa. EMM-Habo'95 12-20: Het enige lichtpuntje voor de equipe onder leiding van Petula Brasser was de winstpartij bij Elshout (14-15) een maand terug. Veel meer zat er vooralsnog niet in het vat. Wel licht krijgt het vertrouwen na de partij tegen Desk (komende don derdag) een duwtje in de goede richting. Brasser is nog niet met dat thuisduel bezig. Ze had ook lie ver tegen Habo de punten willen pakken. „Had ook gekund maar dan moet je aanvallend wel een uur lang scherp zijn." En dat wa ren de hoofdstedenlijken niet in ei gen huis. Voor de pauze waren de kansen op de buit al verdwenen. Drie maal onnodig balverlies zorg de voor een gat van zes punten met de bezoekers: 4-10. Na de pau ze probeerde EMM nog wel aan te haken, maar de kloof was te groot. Aanvallend is het te onzeker. Er is te weinig lef en overtuiging. „Het is te wisselend", zei Brasser. „Voor deze klasse is dat niet voldoende wat we laten zien." Savosa-Delta Sport 24-25: Er zijn van die rentrees waarbij alles mee zit. Handballer Guust Sluys weet er na gisteren alles van. Invallen met twee treffers. Maar het allerbe langrijkste was toch wel de stunt tegen Savosa. In de bloedstollende confrontatie trokken de blauw- hemden na een flink uurtje zwoe gen aan het langste eind: 24-25. Het vertrouwen om de bij de top vier te eindigen is weer helemaal terug. Het verschil met de huidige nummer vier Savosa bedraagt slechts drie punten. Delta Sport neemt door de stunt in de regio klasse een gedeelde zesde plaats in met Snelwiek, de tegenstander van komende zondag. Na twee maanden op het landelijke toneel zijn ze het er bij de promovendus wel over eens dat ze in de regio- klasse niemand hoeven te vrezen. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 9, Kenneth Mellaart 6, Ruben Bos 4, Guust Sluijs 2, Jerry Aertssen, Koen de Bruin, Tijs de Vos en Jimmy Niemans. zoutelande - Arjan Sandee wordt volgend seizoen hoofdtrainer van voetbalclub De Meeuwen. De 37-jarige oefenmeester uit Goes is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij Wemeldinge en zal vol gend seizoen in Zoutelande Hans van de Rafelaar opvolgen. De afge lopen jaren was Sandee trainer bij de reserves van SSV'65 en Goes. Sandee staat met Wemeldinge fier aan kop in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Thomas de Ridder blijft ook na dit seizoen als hoofdtrainer verbon den aan SKNWK. Bestuur en oe fenmeester kwamen dit zaterdag na de met 5-0 gewonnen wed strijd tegen WIK '57 overeen. De Ridder is bezig aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer in Nieu- werkerk. Ron Amperse is volgend jaar hoofdtrainer bij Hoedekenskerke. Hij volgt bij de "zaterdag-derdeklas ser Ronald Zuijdwegt op. De uit 's-Gravenpolder afkomstige Am- perse is dit seizoen actief bij zon dag-vierdeklasser Walcheren. Marco Schroevers is vanaf komen de zomer de nieuwe hoofdtrainer van Walcheren. Schroevers is mo menteel trainer bij De Noorman nen. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Net als op de Paardendagen veertien da gen geleden in Ermelo, was twee- spanrijdster Simone van Hoepen zaterdag in de menmarathon in Nieuw- en Sint Joosland een maat je te groot voor haar concurrenten. In een prachtige rit stuurde de koetsier uit Ovezande de pony's Gerrit en Floortje in de eerste man che van de finale door het par koers. Ze was vijf tellen sneller dan Peter Maranus uit Aagtekerke met de Haflingers Roelina en Liz zy. In de tweede manche zette Ma ranus druk op de ketel door in 94,27 seconden te finishen. Van Hoepen hield het hoofd koel. in 93,92 seconden stelde ze met haar elfjarige Welsh pony's de zege vei lig- „De indoormarathon is echt mijn ding. Voor mijn pony's maakt in door of outdoor niets uit. Maar bij de outdoor heb je vaste hindernis sen en ben ik wat voorzichtiger. Met die losse hindernissen hier is het minder gevaarlijk en haal ik al les uit de kast", vertelde de zicht baar genietende winnaar. Bij het enkelspan paarden beant woordde Melanie Becker aan de verwachtingen. De amazone uit Klaaswaal die in 2009 de wereldti tel veroverde, stuurde Tristan in 89,90 seconden door de poortjes. Zij was bijna twee tellen sneller dan de gedoodverfde favoriet Jaco van 't Westeinde (partner van Si mone van Hoepen) met Dandel ion's Tiko. In de tweede manche was Van 't Westeinde ruim een tel sneller dan zijn Brabantse rivale, maar de hoefsmid uit Ovezande kreeg vijf strafseconden aan zijn broek wegen het neerhalen van een balletje. „Jammer van dat fout je. Maar ook zonder dit kwam ik vierhonderdste tekort voor de over winning. Melanie was gewoon de beste." De selectiewedstrijd voor het NK Lichte Tour bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland was giste ren van bijzonder hoog niveau. In groep 1 van de Prix Sint George eis ten de hengsten de prijzen op. Do minique Filion was met de veel po wer tonende Rubels-zoon Westra- de's Wishful met 72,24 procent de beste. Daarmee won ze een startbe wijs voor Jumping Amsterdam. Lynne Maas behaalde met Me- tall-zoon Uranium W met 71,78 procent de tweede plaats. Patrick van der Meer reed de Krack C-na- zaat Karolus van Wittenstein met 70,46 procent naar de derde stek. Thamar Zweistra uit Schore greep met de Rubiquil-dochter Whoopy met 69,74 procent net naast een podiumplaats. Jurylid Mara de Bel: „Dit was een fijne groep om te ju reren. Geweldige paarden die door de ruiters heel mooi werden voor gesteld." In de tweede groep ging de zege naar jeugdinternational Angela Krooswijk met Flash. De amazone uit Prinsenbeek reed de in de uitge strekte gangen uitblinkende Fider- mark-zoon met 67,37 procent naar een nipte zege. Thamar Zweistra eindigde met de mooi in balans en goed voor waarts gaande Louisville-dochter Hexagons Zodinde slechts een half procentje achter haar. Misschien had er dan ook voor de combina tie uit de Hexagon Stal zelfs nog wel iets meer in gezeten, want het verschil van tweeëntwintig pun ten tussen jurylid Piet Westveer en Margo Bosch was wel erg groot. „Het lijkt wel of ik het er om ge daan heb. Maar dat is beslist niet zo. Ik zag het gewoon iets anders", vertelde Bosch. In het ZZ-zwaar was de zege een prooi voor Lynne Maas met de vos- ruin Zamora. De amazone uit Schiedam stuurde de veel lengte buiging en goede verzameling to- door Sjaak Sinke westdorpe - Twee weken geleden ging de winst in de Elder- schanscross van Aardenburg naar de neo-senior Job de Brouwer van RKHAV. In de derde wedstrijd voor de H4A-competitie bleef za terdag A-junior Neal Bouterse (18) de favorieten Martijn de Kok en Er- win Harmes voor. Bij de vrouwen ging de zege naar Laurey van den Berge-Hey van AV Flakkee. Na de start van zo'n vijftig atleten voor de ruim tien kilometer ver viel Erwin Harmes in zijn oude fout. Hij schroefde het tempo flink op, waardoor De Kok en Bouterse zich konden beperken tot volgen. In de derde ronde liet Bouterse een gaatje vallen, om daarna gena deloos toe te slaan. Hij bouwde een voorsprong op van ruim hon derd meter, om na 33 minuten en 22 seconden te finishen. Martijn de Kok gaf op de tweede plaats 25 seconden toe. „Ik was vooraf al wat bang voor Harmes en Bouter se", liet de huidige Zeeuws cross kampioen weten. „Harmes traint meer dan too km per week en Bouterse is acht keer per week aan het trainen." Toch was De Kok redelijk tevre den. „In de Moerschanscross pakte ik de volle 150 punten en hier ver lies ik negen punten, maar blijf ik wel acht punten voor op Harmes." Bouterse doet niet mee aan de strijd om de Zeeuwse titel. „Ik loop liever mee in de nationale crosscompetitie. Dan heb ik meer tegenstand." Op het NK in Tilburg werd hij bij de A-junioren twaalf de. Daar was hij niet blij mee. „In de volgende vier wedstrijden hoop ik het beter te doen", liet hij strijdlustig weten. Achter het geweld aan kop liep master H45 Eric Cappon (Wielin gen) een sterke race waarbij hij in de slotfase Robbert Meeuwse (AV'56) en Sjaak Luteyn (Loop groep PK) wist te verschalken. Ben ny Thuy (RKHAV) boekte zijn der de zege bij de masters H35. Wim Tempelaar (Dynamica) won voor de derde keer bij de H55 en Theo Zoontjes (Dynamica) deed dat bij de H65. Laurey van den Berge-Hey gaat ruimschoots aan de leiding bij de vrouwen. In de beginfase liep ze aan kop met Esther Platteeuw (Scheldesport) maar die moest al snel lossen. Van den Berge is niet tevreden met de 486 punten die ze verza melde. In de Moerschanscross kreeg ze er 141 omdat winnares Es ther Vermue de volle mep van 150 punten incasseerde. Vermue is geen lid van een Zeeuwse club maar van Rotterdam Atletiek. Vol gens de atletiekunie woont ze ech ter nog steeds in Lewedorp en dus heeft ze recht op die punten. De winnares van de Zeeuws Vlaande-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56