sport 137 TOP en Fortis aan kop tegen koploper uitstellen Edzard van Ewijk komt net tekort Vrije worpen breken BC Vlissingen op Drie tafeltennissers naar halve finale maandag 12 december 2011 'Op termijn willen we bij de beste twintig clubs van Nederland gaan behoren' Henny Zandbergen door JaapJan Ritsema GOES - Zowel TOP Arnemuiden als Fortis won zaterdag. De ene korf balploeg deed dat met groot ge mak, de andere ternauwernood. Beide staan daardoor samen met VEO nog steeds aan kop in de eer ste klasse. Tjoba-De Meeuwen 24-19: De korfballers van Tjoba klommen za terdag naar de brede middenmoot in de overgangsklasse A. Na Kinder dijk (27-19) werd ook De Meeuwen (24-19) verslagen. „We doen nu weer helemaal mee", zei aanvoer der Dirk-Jan Westmaas. „We heb ben weer laten zien dat je wedstrij den wint als je ruim voorbij de twintig doelpunten gaat." Scores Tjoba: Dennis Broerse en Dirk-Jan Westmaas 8, Daan Westmaas 3, Robin Harinck en Esmee Walraven 2, Katrien Volleman 1. TOP-DES 18-8: TOP voerde zestig minuten de regie. Waren de Arne- muidenaren voor rust te ongedul dig en moesten ze door eigen slor digheden DES nog in de buurt dul den, na de pauze was TOP heer en meester. Peter van Belzen speelde ij- zersterk in de rebound, waardoor de thuisploeg lang kon aanvallen. „Heeft Petra de Ridder een keer een magere oogst, dan nemen haar vakgenoten de productie over", klonk het tevreden uit de mond van coach Erik Maljers. Scores TOP: Anita de Ridder 6, Jeanine Marijs en Leon van Belzen 4, Nelleke van Belzen 2, Petra de Ridder en Jordi Meulmeester 1. Fortis-RWA 14-13: Het zag er lang naar uit dat Fortis de punten aan RWA zou moeten laten. Een strak georganiseerd achttal uit Rhoon hield het vak van onder anderen Niels Bebelaar namelijk goed in be dwang. Het werd weer een span nende wedstrijd nadat de Soubur gers vanaf 5-9 op 9-9 kwamen. De last-minute treffer van Bebelaar voelde als een verlaat Sinter klaas-presentje. Scores Fortis: Remco Crucq 6, Niels Bebelaar 3, Patrick Koppejan 2, Demi Mondeel, Joyce Schoonaard en Esther Kasse 1. Swift-Valto 12-14: De stand van 1-6 na een kwartier loog er niet om. Het anticiperen op Valto (de lange heren uit positie spelen) pakte be schamend slecht uit bij tweedeklas ser Swift. „We hadden wel goede bedoelingen, maar er was geen sa menhang", vond coach Dennis Plantinga, die zijn ploeg aan het eind nog wel tot op twee punten zag naderen. Scores Swift: Mathijs Pagé 3, Naomi Zuidweg, Matthijs Pouwer en Richard Geldof 2, Bas Gunter, Sophie Cevaal en Sascha Theunissen 1. Ventura Sport-Ondo 13-12: Een discutabele late treffer deed Ondo de das om in Strijen. „Een snijf- out", aldus coach Hans de Meij, die het verlies van de ploeg uit Sint Laurens voor vijftig procent weet aan deze arbitrale beslissing. „We waren zelf ook niet scherp genoeg om meer af te dwingen." Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Jeroen Mesu en Jo-Anne Knol 2, Joris Hoog werf, Robbie Mesu en Lianne Lorier 1. Stormvogels-Scheldevogels 19-16: Lijvige duels in combinatie met een tolerante scheidsrechter lever- de een pittige partij korfbal op. Op de eerste minuten na leidde Storm vogels de dans met fris spel. Arjen Schoe was nagenoeg niet af te stop pen. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Elmar Gabriëlse 5, Kristian Gabriëlse en Linda de Witte 4, Arja Groenleer 1. door Wim de Vos te meer. Hoewel Oemoemenoe met een veredeld B-team aantrad, hadden de Middelburgers geen en kele moeite om de opponent van het veld te spelen. „Vanaf het be gin van de wedstrijd hadden we het initiatief Bij de rust was het al 38-0, dus na de pauze konden we foto Lex de Meester de voorsprong consolideren en de wedstrijd uit spelen." Scores: Devin Schutte 5-0, Laurent Leg rand 10-0, Daniël Koene 17-0, Quinten van Dijk 24-0, Laurent Legrand 31-0, Yedney America 38-0, Joram Bouterse 45-0, Quinten van Dijk 52-0, Yedney America 59-0. KRUININGEN - Voor de start van de strijd om de Zeeuwse ATB Cup, enkele weken geleden, voelde Ed zard van Ewijk zich sterk genoeg om met name de Zeeuwse concur rentie van zich af te houden. Min of meer onverwacht heeft zich daarbij de 40-jarige Belg Danny Sleeckx gevoegd en die lijkt tot nu toe toch een maatje te groot te zijn voor de coureur uit Wolphaarts- dijk. Sleeckx won al vier wedstrij den en heeft zich daarmee aange meld als de absolute favoriet voor de eindzege. Zaterdag was hij op nieuw de sterkste in Kruiningen. Daardoor is Danny Sleeckx de gro te kanshebber geworden om vol gende maand in Hulst gehuldigd te worden als winnaar van de Zeeuwse ATB Cup. „Vooraf was ik helemaal niet van plan om aan de ze competitie mee te doen. Wel een paar wedstrijdjes mee pikken als ik geen andere had. Nu ik maar blijf winnen, voel ik me verplicht om aan de wedstrijden mee te blij ven doen", gaf de sterke Sleeckx aan. Edzard van Ewijk begon met goe de moed aan de strijd om de Zeeuwse wintercompetitie nadat hij de zomercompetitie winnend had afgesloten. „Het lijkt wel of ik nog sterker ben geworden. Ik heb nu, ondanks het volgen van een opleiding in Tilburg, meer tijd om te trainen. Het was de eerste maal dat ik aan de zomercompetitie mee heb gedaan en die won ik dus meteen. Dat was een goede basis voor de ATB Cup", zei Van Ewijk BC Vlissingen-speelsters Sheri Bos (links) en Yolanda Joosse (rechts) strij den om de bal met een speelster van Kimbra. foto Lex de Meester door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen verloren in de eer ste divisie na een tumultueus slot met 70-80 van Rowic, waardoor de ploeg van Arjan de Bruin is af gezakt naar de negende plaats. Na een gelijkopgaand begin pakte Rowic een 11-18-voorsprong. Via goede schoten van Michel Bosters nam BC Vlissingen de leiding over: 26-21. Daarna was het weer de beurt aan de ploeg uit Dor drecht, die ging rusten met een 41-42-voorsprong. Rowic hield in het derde kwart de voorsprong vast: 57-61. In het laatste kwart kwam Vlissingen onder impuls van Stefan Schrier gelijk (67-67), maar toen hij ten onrechte met vijf fouten naar de kant moest, viel Vlissingen stil. Er werd vijf mi nuten niet meer gescoord, waar door Rowic uitliep naar 67-71. In de slotfase verloor BC Vlissingen het hoofd en dankzij een serie van maar liefst tien vrije worpen kon Rowic het verschil opvoeren. Scores: Michel Bosters 29, Stefan Schrier 25, Sjors van de Poel 9, Benja min Steenbeek 2, Abdul Zombra 2, Pa trick Kompier 2 en Emilio Jangbaha- doer 1 BC Vlissingen 2-WSC 76-51: BC Vlissingen 2 zette vanaf het begin veel druk, waardoor de Waalwij- kers amper tot scoren kwamen. Na rust liep Vlissingen via Dylan Hofmann uit naar 52-37. In het laatste kwart was Anton Versteeg niet af te stoppen, waardoor Vlis singen met 76-51 won. Scores: Anton Versteeg 16, Dylan Hof mann 15, Angelo Roelands 11, Mike de Kraker 10, Benjamin Risakotta 9, Erwin Hilbert 6, Rajan Dielbandhoesing 4, Raj- inder Poetai 3 en Ronny de Troije 2. eerder, maar hij is ongetwijfeld ook verrast door de deelname van Danny Sleeckx. Zaterdag in Den Inkel bij Kruiningen was hij de eni ge die aan kon klampen bij de Belg. Hij kon de tussenaanvallen van Sleeckx telkens pareren. De slotdemarrage van Sleeckx was uit eindelijk ook teveel voor Van Ewijk die met veertig meter achter stand over de finishlijn kwam. Bij de veteranen was Franky Tael- man uit het Belgische Zelzate op nieuw de sterkste. De strijd om de tweede plaats was er één om van te smullen. Het kwartet Jan Minnaard, Rob Swenne, Kees Reijnhout en Jean-Paul Reunis vocht een verbe ten strijd die uiteindelijk in de spurt beslist werd. Minnaard was daarin de snelste. MIDDELBURG Tijdens de landelijk kwartfinales van de jeugd meerkampen tafelten nis in Almere hebben drie Zeeuw en zich geplaatst voor de volgende ronde. Anouk de Later, Mathijs Claus en Yolinda Davidse, alledrie uitkomend voor TTC Middelburg, wisten bij de eerst twee te eindi gen in hun poule en hebben zich verzekerd van een plek in de halve finale, die op vijf februari zal plaats vinden in Zwolle. WESBSMÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ ZAALVOETBAL RZW. Tweede klasse. Westkapelle 2 - VAW 1 1-8, Garderen/Dekker - Arnemuiden 1-3, KW- PD - Engiplast/Uitrtn 2 4-5, WZP - Domburg ZV 2 10-6, Akkerdaas - Geen Idee/Vanuus 0-7, TA Control Systems - ECL 4-1. Derde klasse. SC Torna - Geen Idee 2 1 -6, Schinkel adviesgrp - Aktiefiets 11 -3, FC Logus - Keukenstad 3-7, Zeeuwsche Stryders - Gouwe Gheyt 8-3, Van Boxtel-AFC 4-3, Domburg ZV 3 - De Buuzen 6-8, Torna - Schinkel 3-4. Vierde klasse. PZN - Thermo 3-6, Laurens - Jobse 2-9. Beker. MCD-Geen Idee 2 3-4, Geen Idee/Vanuus-Milano 3-5, Domburg 2-Engiplast 2 4-7, Arnemuiden - Taxi Centrale V11 1-8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55